ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1

"Kler" bije rekordy frekwencyjne. Po przerwie wróci jeszcze do kina "Echo"

› Aktualności› Wydarzenia 8 miesięcy temu    10.10.2018
Redakcja
komentarzy 39 ocen 12 / 100%
A A A
 fot. Bartosz Mrozowski/Kler, materiały dystrybutora

Podczas pierwszego weekendu do kina na „Kler” wybrało się aż 935.357 osób. Do tej pory najlepszym wynikiem wśród polskich produkcji mógł pochwalić się „Pitbull: Niebezpieczne Kobiety”, którego obejrzało 767.519 widzów. W 2018 roku rekord frekwencyjny należał do „Kobiety Mafii” z wynikiem 628.625. W Jarocinie do niedzieli 7 października obejrzało go 6 tysięcy osób.

 

 

O produkcji Wojciecha Smarzowskiego piszemy w najnowszym wydaniu "Gazety Jarocińskiej", które jest obecnie w sprzedaży. Przyglądamy się reakcjom widzów podczas seansów. Rozmawiamy o filmie z Małgorzatą Niestrawską-Kaźmierczak ze Stowarzyszenia Jarocin XXI, które prowadzi kino. Okazuje się, że przekrój wiekowy widzów jest bardzo zaskakujący... Pytamy też księży o to, co sądzą na ten temat i czy wybierają się do kina. Piszemy też o tym, ile było protestów związanych z wyświetlaniem "Kleru" w Jarocinie.

 

Z komentarza autorki:

W sumie mógłby to być też film o każdym innym środowisku, grupie zawodowej. Często pedofilami okazują się przecież nauczyciele, instruktorzy, psychologowie, lekarze, ale i osoby bliskie dziecku - jego krewni, a nawet najbliżsi. Ale czy wtedy temat wzbudziłby aż takie zainteresowanie i wywołałby dyskusję? Choć oczywiście film pokazuje tylko jedną stronę medalu. W filmie poznajemy kapłanów, którzy popełniają wszystkie możliwe grzechy. Są pazerni, wyrachowani, nieodpowiedzialni, wulgarni. Nadużywają alkoholu. Z czystością i celibatem też są poważnie na bakier. Wśród ich zwierzchników nie jest wcale lepiej. Ale przecież wiele podobnych historii znają również parafianie. Z doniesień medialnych, czy ze zwykłych plotek. Opowieści o wielkich majątkach księży, „lewych” interesach, domniemanych kochankach i dzieciach krążą wszędzie i od lat. Często mają się one nijak do rzeczywistości. Ten temat to coś, co bardzo ożywia rodzinne dyskusje przy świątecznym stole. Czasem ktoś zmieni miejscowość, a inny doda coś od siebie. Co jakiś czas media donoszą o kolejnym skandalu, w które zamieszane są osoby duchowne, czy też o przestępstwach sprzed lat. To coś, co niepokoi, ale nie jest to cała prawda o Kościele i duchowieństwie. Jest też drugą stronę medalu, o której nie robi się filmów i raczej nie pisze się w mediach, bo często nawet osoby, których to dotyczy, nie chcą rozgłosu. Normalne, uczciwe życie w zgodzie z powołaniem nie jest tak atrakcyjne - dla mediów, filmowców i widzów - jak zło i skandale.

 

Dla tych, którzy filmu jeszcze nie widzieli, a chcieliby wyrobić sobie własne zdanie na jego temat, kino "Echo" organizuje nawet dodatkowe seanse:

5 październka, godz. 18.00, 20.30

6-7 październka, godz. 13.30, 18.00, 20.30

8-10 października, godz. 18.00, 20.30

11 października, godz. 17.00

12 października, godz. 14.30

13 października, godz. 13.30

19 października, godz. 20.30

20 października, godz. 17.00

21-22 października, godz. 19:30

23 października, godz. 17.00

24 października, godz. 19.30

25 października, godz. 21.00

 

 

Wybierasz się na Kler?

ankieta dodana 11.10.2018, ilość wszystkich głosów: 319
Byłem już, świetny film, naprawdę warto
44%
Byłem już, szkoda czasu, zawiodłem się
8%
Nie widziałem, ale chcę obejrzeć
21%
Nie widziałem i nie interesuje mnie
20%
Poczekam aż puszczą w telewizji
8%
+ 12 głosów: 12 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (38)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Dziadzia
8 miesięcy temu ocena: 23%  38
Z mojej miejscowości taki jeden zabrał żonę i pojechali na to wydarzenie. Ostatni raz to był w kinie na Krzyżakach na początku lat 60 jak jego ojcu zakład pracy bilety kupił.Taki kinoman.......
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kaśka
8 miesięcy temu ocena: 100%  37
Krzyżacy...Kler...to ma sens...
~ ar
8 miesięcy temu ocena: 95%  36
Jeżeli Szatan istnieje, to stworzył sekty i religie (duże sekty) i mieszka w ich świątyniach, a ich kapłani to jego słudzy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kaśka
8 miesięcy temu ocena: 100%  35
nic dodać, nic ująć
~ antykler
8 miesięcy temu ocena: 64%  34
Skończą się mohery skończy się kler.. Smarzowski ma jaja.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qwert
8 miesięcy temu ocena: 64%  33
Czy ma jaja to by się okazało dopiero gdyby nakręcił film o pedofilii w islamie, problemie dość powszechnym w społeczeństwach muzułmańskich żyjących w krajach Europy zachodniej. Jednak tam jasnieoswiecone elity udają, ze nic się nie dzieje. A tak to facet ma tylko wielkie wydmuchu, bo ma świadomość, ze ze strony katolików nic mu nie grozi i może pluc bezkarnie.
~ alex
8 miesięcy temu ocena: 83%  32
Ten film nie jest dokumentem na faktach i nie musi w związku z tym być obiektywny i pokazywać "inną" "dobrą " stronę kościoła. Zresztą sprawa z księdzem Szlachetna Paczka pokazuje, że w tym środowisku naprawdę ciężko o kogoś "normalnego". Film nie pokazuje nic o czym byśmy nie wiedzieli. Ja też 20 lat temu usłyszałam - ślub co łaska nie mniej niż 500zł. Słyszałam wielokrotnie o księżach posiadających dzieci - i może całe szczęście, że mieli pociąg fizyczny do dojrzałych kobiet a nie do dzieciaków. Słyszałam o homoseksualistach wstępujących do zakonu, żeby nie wydało się jaką mają orientację - po 25 latach małżeństwa.Nic nowego, ale film mega potrzebny. Bo księża jako jedyna grupa nie ponosiła konsekwencji karnej za swoje winy. Przenoszenie na inną plebanię, do domów starości, ukrywanie, zamiatanie pod dywan. Na całym świecie kościół katolicki przez lekceważenie swoich win przechodzi kryzys. W Irlandii - tej katolickiej Irlandii - puste kościoły. U nas to dopiero początek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paweł
8 miesięcy temu ocena: 91%  31
http://goodtube24.pl/kler-2018... w necie też można oglądać. Polecam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ olo
8 miesięcy temu ocena: 23%  30
https://www.youtube.com/watch?... warto posłuchać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ikl
8 miesięcy temu ocena: 56%  29
No a w Rauszu w Jarocinie to sami święci pracują? A z kim obecnie chodzi nasz kochany burmistrz? Z kim ma ostatnie dziecko?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ to twoje ?
8 miesięcy temu ocena: 80%  28
Z toba ?
~ Zuzka 91
8 miesięcy temu ocena: 92%  27
https://www.youtube.com/watch?... Podzielam tą opinie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czytelnik
8 miesięcy temu ocena: 27%  26
Film tendencyjny i nieprawdziwy. Pedofile wśród księży to margines. Jest wielu wspaniałych księży a film "Kler" wyrządza ogromną krzywdę. Celem reżysera było zaszkodzenie kościołowi, wystarczy poczytać wywiady z nim, by się o tym przekonać. Jak wiele osób tu pisze księża wywodzą się z ludu nie z kosmosu! Ktoś kto tego nie rozumie, nigdy nie zrozumie dlaczego wśród księży są też pedofile, alkoholicy itp. Tak są! Jak są również pośród ludzi innych zawodów... Śmieszy mnie to podniecanie się tym filmem, który jest bardzo słaby...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bolo
8 miesięcy temu ocena: 89%  25
Inni ludzie mogą sobie być czym chcą.Ale ksiądz ma być przykładem.Mienią się być przedstawicielami Boga i Chrystusa a to zobowiązuje.I nie ma tłumaczenia czy są z ludu z miasta czy ze wsi.A jeżeli nie postępują tak jak uczą to nie księża to aktorzy którzy znależli sobie wygodny i dobrze płatny sposób na życie kosztem ludzi głęboko wierzących.
~ abc
8 miesięcy temu ocena: 95%  24
A czy Ty nie rozumiesz, że ksiądz naucza oraz spowiada? Chcesz iść się spowiadać do księdza pedofila ??? Jasne, że to są ludzie, ale jeśli dopuszczają się takich czynów powinni natychmiast rezygnować z bycia księdzem !!!
~ kaśka
8 miesięcy temu ocena: 75%  23
mechanizm wyparcia ?
~ Jarocinianka
8 miesięcy temu ocena: 26%  22
Tak pani Zulo zhadza się ze dla niektórych mam mąż- partner jest ważniejszy niz dziecko które jet krzywdze przez męża.-partnera. Dziecko jest krzywdze przez ojca pedofila i mama o tym wie ale siedzi cicho bo ważniejszy jest mąż partner niż cierpienie dziecka .A do patalogi też się zalicza nadużywanie alkoholu bo rodzice tak się bawią że zapomną o swoim dziecku i małe dziecko zostaje bez opieki i glodne bo rodzice juz są tak upojeni alkoholem ze zapomnieli o dziecku. A ile jest tragedi że dziecko traci zycie przez pijanych rodziców a najczęściej się zdarza jak mama dziecka ma kolejnego partnera a partnerowi przeszkadza dziecko więc trzeba się dziecka pozbyć w otrutny sposób zbierając mu życie. To już jest nieludzkie zeby rodzice w okrutną śmierc zadawali swoich dzieciom które są nic niewinne.I gdzie tu jest MORALNOŚĆ RODZICÓW ???Ja fimu nie nakręce bo nie mam takich możliwości ale może się znajdzie jakis chętny aktor do nakręcenia filmu jak cierpią dzieci przez pedofilie.alkoholizm rozwody rodziców związki partnerkie. Tak zgadza się ze 9 0 % to katolicy zadeklarowani ale trzeba żyć dekalogiem zeby być prawdziwych katolickiem a nie tylko zadeklarowamym a takich jest coraz więcej bo katolicy zatracają hierarchie wartości a z dekalogu wybierają tylko to co jest im wygodne. A w niedzielę ida do kościoła resztę tygodnia żyją takim wlasmym dekalogiem jaki jest im wygodny.I tu jest wielka różnica między zadeklarowanym katolikiem a KATOLIKIEM który żyje według dekalohu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarocinianka
8 miesięcy temu ocena: 24%  21
Tak pani Zulo zhadza się ze dla niektórych mam mąż- partner jest ważniejszy niz dziecko które jet krzywdze przez męża.-partnera. Dziecko jest krzywdze przez ojca pedofila i mama o tym wie ale siedzi cicho bo ważniejszy jest mąż partner niż cierpienie dziecka .A do patalogi też się zalicza nadużywanie alkoholu bo rodzice tak się bawią że zapomną o swoim dziecku i małe dziecko zostaje bez opieki i glodne bo rodzice juz są tak upojeni alkoholem ze zapomnieli o dziecku. A ile jest tragedi że dziecko traci zycie przez pijanych rodziców a najczęściej się zdarza jak mama dziecka ma kolejnego partnera a partnerowi przeszkadza dziecko więc trzeba się dziecka pozbyć w otrutny sposób zbierając mu życie. To już jest nieludzkie zeby rodzice w okrutną śmierc zadawali swoich dzieciom które są nic niewinne.I gdzie tu jest MORALNOŚĆ RODZICÓW ???Ja fimu nie nakręce bo nie mam takich możliwości ale może się znajdzie jakis chętny aktor do nakręcenia filmu jak cierpią dzieci przez pedofilie.alkoholizm rozwody rodziców związki partnerkie. Tak zgadza się ze 9 0 % to katolicy zadeklarowani ale trzeba żyć dekalogiem zeby być prawdziwych katolickiem a nie tylko zadeklarowamym a takich jest coraz więcej bo katolicy zatracają hierarchie wartości a z dekalogu wybierają tylko to co jest im wygodne. A w niedzielę ida do kościoła resztę tygodnia żyją takim wlasmym dekalogiem jaki jest im wygodny.I tu jest wielka różnica między zadeklarowanym katolikiem a KATOLIKIEM który żyje według dekalohu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
8 miesięcy temu ocena: 38%  20
Pani Kaśka nie rozmywam tematu i nie recenzuje filmu.tylko pisze że zło popełnia się w kazdej grupie społeczeństwa a nie tylko u księży za które zło muszą ponieść odpowiedzialnośc.A jaką odpowiedzialnośc. ponoszą rodzice za traumatyczne przezycia i cierpienie swoich dzieci przez rozpad małżeństwa lub rozpad związku partneskiego?To juz nikt z rodziców nie pomysli o ciepieniu i traumie swoich dzieci .A oboje rodzice są potrzebni dziecku cały tydzień a nie tylko weekendy taka czy mama bo coraz częściej się zdarza że dziecko wychowuje ojciec przy pomocy Babci a mama zabiera na weekend. To są też bardzo przykre przeżycia dla dziecka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kaśka
8 miesięcy temu ocena: 89%  19
Dla dopełnienia obrazu patologii, można jeszcze dodać, iż niektóre mamy, żony chronią swoich mężów/partnerów - pedofilów. Tak jak nie zawsze ujmują się za swoim dzieckiem skrzywdzonym przez tzw. duchownego i bronią "ciała świętego".
~ Jarocinianka
8 miesięcy temu ocena: 35%  18
Pani Zula ja nie bronię księży jakich którzy popełnili zło i muszą ponieść odpowiedzialnośc. Ale zycie moralne obowiązuje także małżeństwa.A coraz więcej jest rozwódow i Zdrad małżeńskich.A także jest plaga młodych osób w zwiazkach partnerskich .teraz słowa żona mąż zastępuje się słowami partnerka partner. A jak się sobą znudza to zamieniają na nowszy model. A najbardziej cierpią dzieci jeśli są z tego związku partneskiego. Bo kolejnym partnerom przeszkadza dziecko. A potem takie dziecko trafia do domu dziecka lub Babcia wychowuje. Babcia napewno dziecko kocha ale Babcia nie zastąpi rodziców. A mam taki przypadek w otoczeniu że mama dziecka ma już kolejnego partnera a jak jej się o dziecku przypomni to na weekend zabiera. A gdzie ta moralność. A w serialach pokazują jakie to zycie jest PIĘKNIEJSZE w kolejnym partnerskim związku .A też by by było potrzebne zeby w realu w telewizji pokazali jaką traume przechodzą niektóre osoby z tych związków partnerskich które się rozpadły bo się sobą znudzili a najbardziej jeszcze cierpią dzieci z partnerskich związków no ile można mieć tych kolejnych wujkow i ciociow. Więc zycie moralne jest bardzo ważne dla samego siebie i dla dobra dzieci bo dla dziecka to jest wielka przykrość i trauma rozwód rodziców
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kaśka
8 miesięcy temu ocena: 89%  17
Ale wszystko o czym piszesz rozgrywa się w kraju katolickim... Ponad 90 procent Polaków to zdeklarowani katolicy... z Dekalogiem na bakier...a za pan brat z serialami ? Możesz film o tym nakręcić...taki film w filmie...
~ Jarocinianka
8 miesięcy temu ocena: 25%  16
Pani Zula ja nie bronię księży jakich którzy popełnili zło i muszą ponieść odpowiedzialnośc. Ale zycie moralne obowiązuje także małżeństwa.A coraz więcej jest rozwódow i Zdrad małżeńskich.A także jest plaga młodych osób w zwiazkach partnerskich .teraz słowa żona mąż zastępuje się słowami partnerka partner. A jak się sobą znudza to zamieniają na nowszy model. A najbardziej cierpią dzieci jeśli są z tego związku partneskiego. Bo kolejnym partnerom przeszkadza dziecko. A potem takie dziecko trafia do domu dziecka lub Babcia wychowuje. Babcia napewno dziecko kocha ale Babcia nie zastąpi rodziców. A mam taki przypadek w otoczeniu że mama dziecka ma już kolejnego partnera a jak jej się o dziecku przypomni to na weekend zabiera. A gdzie ta moralność. A w serialach pokazują jakie to zycie jest PIĘKNIEJSZE w kolejnym partnerskim związku .A też by by było potrzebne zeby w realu w telewizji pokazali jaką traume przechodzą niektóre osoby z tych związków partnerskich które się rozpadły bo się sobą znudzili a najbardziej jeszcze cierpią dzieci z partnerskich związków no ile można mieć tych kolejnych wujkow i ciociow. Więc zycie moralne jest bardzo ważne dla samego siebie i dla dobra dzieci bo dla dziecka to jest wielka przykrość i trauma rozwód rodziców
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czekamy
8 miesięcy temu ocena: 70%  15
Może ks Darek się wypowie ? Taki elokwentny...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
8 miesięcy temu ocena: 41%  14
Panie Bolek.nikt mi żadnej kartki nie dał ani proboszcz ani żadna inna osoba ze środowiska. Ale spójrz pan prawdzie w oczy czy tak nie jest że i innych środowiskach społeczeństwa też jest bardzo duzo słabości i błędów.Znam to nawet z bliskiego otoczenia. Nie bronię księży bo jesli popełnili zło to muszą ponieść odpowiedzialnośc Ale tak samo muszą ponieść odpowiedzialnośc inne grupy społeczeństwa a najbardziej bolesne jest jak dzieci krzywdzone są przez własnych rodziców którzy daliby im życie a potem ich krzywdza.A rozwody i kolejny zwiazki partnerskie to też krzywda i wielka trauma dla dzieci bo ile można mieć tych kolejnych wujkow i ciociow .Ale dorosli nie myślą o dobru dziecka tylko żeby im bylo dobrze i zmieniają na nowszy model. A babcie kiedyś mówiły ze jak się coś w małżeństwie popsuły to się naprawiło a teraz jak się coś popsuje to się wyrzuca i znienia ma nowszy model.Pedofilia zadaje dziecko wielkie cierpienie i traume.Ale także wielke cierpienie i traume zadają dziecku rodzice przez rozwody.Bo co to za weekendy tata .Dziecko potrzebuje rodziców cały tydzień a nie tylko na weekend to jest krzywdzące dla dziecka a znam to z najbliższego otoczenia. A moze tylko w telewizji pokazują jakie te dzieci z tych rodzin patforkowych sa szczęśliwe ALE RZECZYWISTOŚCI. jest zupełnie inna i bardzo PRZYKRA.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kaśka
8 miesięcy temu ocena: 73%  13
Ja, r ozmywasz temat i chyba nie ten film "recenzujesz"...
~ Ja
8 miesięcy temu ocena: 31%  12
Panie Bolek.nikt mi żadnej kartki nie dał ani proboszcz ani żadna inna osoba ze środowiska. Ale spójrz pan prawdzie w oczy czy tak nie jest że i innych środowiskach społeczeństwa też jest bardzo duzo słabości i błędów.Znam to nawet z bliskiego otoczenia. Nie bronię księży bo jesli popełnili zło to muszą ponieść odpowiedzialnośc Ale tak samo muszą ponieść odpowiedzialnośc inne grupy społeczeństwa a najbardziej bolesne jest jak dzieci krzywdzone są przez własnych rodziców którzy daliby im życie a potem ich krzywdza.A rozwody i kolejny zwiazki partnerskie to też krzywda i wielka trauma dla dzieci bo ile można mieć tych kolejnych wujkow i ciociow .Ale dorosli nie myślą o dobru dziecka tylko żeby im bylo dobrze i zmieniają na nowszy model. A babcie kiedyś mówiły ze jak się coś w małżeństwie popsuły to się naprawiło a teraz jak się coś popsuje to się wyrzuca i znienia ma nowszy model.Pedofilia zadaje dziecko wielkie cierpienie i traume.Ale także wielke cierpienie i traume zadają dziecku rodzice przez rozwody.Bo co to za weekendy tata .Dziecko potrzebuje rodziców cały tydzień a nie tylko na weekend to jest krzywdzące dla dziecka a znam to z najbliższego otoczenia. A moze tylko w telewizji pokazują jakie te dzieci z tych rodzin patforkowych sa szczęśliwe ALE RZECZYWISTOŚCI. jest zupełnie inna i bardzo PRZYKRA.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Haha
8 miesięcy temu ocena: 85%  11
Ja bym proponował aby pa B.Walczak ufundował wejściówki uczniom na film .Na Smoleńsk z państwowych fundowal to dlaczego teraz nie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zula
8 miesięcy temu ocena: 88%  10
Nie wierze,że tak niektórzy ludzie myślą /ja, jarocinianka /,przecież tu chodzi o krzywdę dzieci,trauma na całe życie. Przecież nie kto inny jak księża nawołują do moralnego życia,winni dawać przykład.Nie winię wszystkich,ale jest to duży problem.Bardzo dobrze,że taka sprawa ujrzała światło dzienne.JAKO KARA-INNA PARAFIA. OBŁUDA.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
8 miesięcy temu ocena: 64%  9
To normalne, że tłuszcza lubi filmy "pokazujące prawdę". Zwłaszcza prawdę odnośnie księży, lekarzy, polityków, prawników, policjantów. "Prawda" dotycząca rolników, murarzy, magazynierów jest za bardzo niewygodna. A księży i adwokatów jest za mało, aby osiągnąć sukces frekwencyjny. Mówiąc wprost... W Jarocinie częściej dzieci gwałcą ojcowie, niż księża. Co nie zmienia faktu, że pedofile są obecni we wszystkich grupach zawodowych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
8 miesięcy temu ocena: 26%  8
Wszyscy mamy różne słabości i popełniamy błędy. Ale najłatwiej jest widzieć i dyskutować o błędach i słabościach ksiezy i kościoła. Niech każdy zobaczy swoje błędy i słabości i czy byłby SZCZĘŚCIWY ??? jak by o Jego słabościach i błędach nakręcony był film i cale społeczeństwo by ten film o błędach i słabościach oglądalo ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarocinianka
8 miesięcy temu ocena: 21%  7
Ksieza mają swoje słabości ale nie wszyscy a najłatwiej jest dyskutować o błędach księży i o kosciele .A ksieza pochodzą z ludu i z rodzin a nie z Nieba Aniołowie.A błędy i słabości są w rodzinach i w kazdej grupie społeczeństwa począwszy od rzadu a skończywszy na samorzadzie.Zadajmy sobie pytanie czy w Jarocinie.wszystkie rodziny i samorząd żyje według wartości moralnych i chceli by żeby był o nich nakręcony fim i cale społeczeństwo by ten film oglądalo.Odpowiedzmy sobie ma to.pytanie sami ??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
8 miesięcy temu ocena: 34%  6
Wiadomo że najwięcej sensacja dyskusji jest ma temat kościoła i ksiezy.Nie są księża doskonali.bolało pochodzą z ludu i rodzin a nie z Nieba Aniołowie.Ale to nie znaczy że wszyscy księża prowadzą niemoralne zycie.A le tylko o księżach najłatwiej jest dyskutować jaki to.Oni prowadza tryb życia. Ale hieriarchia wartości powinna być w kazdym srodowisku w rodzinie i w rządzie i w samorzadzie.Ale tych słabościach to już filmu nie nakręca bo byloby wielkie oburzenie.A zadajmy sobie pytanie czy w naszych rodzinach i u naszej wladzy w Jarocinie jest przestrzegane moralne ZYCIE????.Niech sobie każdy odpowie !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kaśka
8 miesięcy temu ocena: 100%  5
obserwator, rozumiem że o sobie piszesz...samoobserwacja wskazana...
~ obserwator
8 miesięcy temu ocena: 25%  4
Bolek - i to jest merytoryczne odniesienie się do wypowiedzi ja i jarocinianka? Jak się nie ma argumentów lepiej milczeć...
~ Bolek
8 miesięcy temu ocena: 71%  3
Ja i Jarocinianka - z jednej kartki czytaliście - ciekawe kto ją wam dał - pewnie proboszcz !