ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1

Kierowcy: Co się dzieje? Patrol za patrolem.

› Aktualności› Na sygnale 5 miesięcy temu    8.01.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A

Jarocin. Policja. Ruch kołowy. Policyjne kontrole.

 

Kierowcy informują nas o patrolach policji na drodze krajowej nr „12” w Górze i krajowej „11” w Klęce. Czy policja ma dzisiaj jakąś akcję? - pyta się za pośrednictwem DAJ ZNAĆ – pan Janusz.

Policja prowadzi pierwsze w tym roku planowane ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne. „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju - czytamy w komunikacie prasowym Komendy Głównej Policji.

 

 

W akcje włączyła się także jarocińska policja. Podczas działań policjanci przypomną uczestnikom ruchu jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną taką, przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

 

- Zaplanowane działania mają m.in. charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami - przestrzegają funkcjonariusze.
 

 

 Czytaj również: Za jazdę zygzakiem może stracić prawo jazdy na trzy lata.


 
 - W niedzielę mieliśmy zgłoszenie, że kierujący jednego z pojazdów na ul. Golskiej w Jaraczewie, jedzie niebezpiecznie i stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Zgłaszający nie potrafił określić marki pojazdu. Policjanci udający się we wskazane miejsce dostrzegli dziwnie poruszający się pojazd, po czym zatrzymali do kontroli kierującą – mówi asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie [ZOBACZ TUTAJ]   

 

 

 

 

Czy boisz się o swoje bezpieczeństwo na drodze?

Czy boisz się o swoje bezpieczeństwo na drodze?

ankieta dodana 26.12.2018, ilość wszystkich głosów: 526
TAK
94%
NIE
5%
NIE MAM ZDANIA
1%
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ k18
5 miesięcy temu ocena: 100%  6
a co w tym dziwnego, że policja stoi i kontroluje prędkość??????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Baltazar
5 miesięcy temu ocena: 75%  5
Gratuluję pomysłu ustawienia patrolu przy parkingu szkoly nr 3 przy ulicy wrocławskiej. Szczególnie w czasie gdy jest największy szczyt odbioru dzieci przez rodziców. Więcej było z tego powodu problemów niż pożytku. Czy ktoś tam myśli???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hhhh
5 miesięcy temu ocena: 100%  4
bo co, bo nie mogłeś zapierdalać żeby odebrać swojego gówniaka?
~ qwerty
5 miesięcy temu ocena: 100%  3
Taka Akcja żeby kierowcy dali Piątaka :-)))
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ doman
5 miesięcy temu ocena: 67%  2
po nowym roku trzeba odrobić straty ze starego roku...tego no, jezdzimy z yanosikem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ktoś
5 miesięcy temu ocena: 100%  1
No, i myślisz że masz yanosika i zpierdal....asz w zabudowanym 90/godz to jesteś bezpieczny? Zacznij mysleć...