R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - BS Jarocin
R E K L A M A

Kawiarnia w Spichlerzu na wypowiedzeniu. Co dalej z tym miejscem?

› Aktualności ponad rok temu    4.03.2017
Anna Konieczna
komentarzy 3 ocen 5 / 20%
A A A

W czerwcu Fundacja FanRock będzie musiała wyprowadzić się ze Spichlerza Polskiego Rocka. Jarocińskie Muzeum Regionalne wypowiedziało umowę na wynajem pomieszczeń. Co dalej z tym miejscem, czy ktoś przejmie prowadzenie działalności gastronomiczno-kulturalnej w spichlerzu, a jeśli tak, to kto?

- Muzeum nie zamierza zrezygnować z funkcji gastronomiczno-kulturalnej, jaka była prowadzona na bazie najniższej kondygnacji budynku dawnego spichlerza zbożowego - zapewnia Sebastian Pluta, dyrektor Muzeum Reginalnego w Jarocinie, pod którego kuratelą znajduje się Spichlerz.

- W najbliższym czasie zostanie przeprowadzona procedura wyłonienia podmiotu, który zajmie się prowadzeniem tej działalności - dodaje.

Sebastian Pluta uzasadniając wręczenie wypowiedzenia Fundacji FanRock podkreśla, że „klubokawiarnia prowadziła działalność kierując się przede wszystkim rachunkiem ekonomicznym”.

- (…) Klub stał się popularnym miejscem, którego działalność oscylowała głównie wokół sprzedaży alkoholu a kulturalne aspekty tego miejsca zaczęły schodzić na plan dalszy - uważa dyrektor jarocińskiego muzeum.

Z kolei Artur Łagodziński, prezes Fundacji FanRock przyznaje, że wypowiedzenie najmu pomieszczeń w spichlerzu było dla niego ogromnym zaskoczeniem. - Pomijając już formę wypowiedzenia, które nie zawierało żadnej „listy zarzutów”, o których dowiedzieliśmy się dopiero później, to ocena, którą nam wystawił pan Pluta już od podstaw oparta jest na błędnych założeniach - stwierdza Łagodziński.

Jak prezes Fan Rocka tłumaczy zaistniałą sytuację - czytaj w „Gazecie Jarocińskiej”.

R E K L A M A
+ 1 głosów: 5 (20%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ bozyna
ponad rok temu 4
moze gosia z kina rozszerzy dzialalnosc. no przeciez rodzina na swoim.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mirkan
ponad rok temu 3
Najpierw koncerty z Joku do Spichlerza przenoszą więc Proponuje przenieśc koncerty do JOKU więcej miejsca itd.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 86%  2
Tja. Dziwi to kogoś? To się nazywa Rzeczpospolita Urzędnicza. Oni żyją w matriksie. Kasa płynie sobie z podatków. Jak dzieci, które myślą, że pieniądze biorą się z banku albo bankokatu. Ewentualnie kasę przynosi listonosz. Ciekawe kto z rodziny chce sprzedawać piwo w spichlerzu...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dawid
ponad rok temu ocena: 89%  1
"klubokawiarnia prowadziła działalność kierując się przede wszystkim rachunkiem ekonomicznym" niewiarygodne! ktoś założył biznes aby osiągać zyski... widzę, że pan Pluta powiększa grono znawców ekonomii z Morawieckim na czele.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A