ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1

Katastrofa może się wydarzyć w każdej chwili.Jarocińscy ratownicy na szkoleniu

› Aktualności› Wydarzenia 8 miesięcy temu    10.10.2018
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 Jarocińscy ratownicy na wspólnym zdjęciu z kolegami z Pleszewa  Jarocińscy ratownicy na wspólnym zdjęciu z kolegami z Pleszewa

Jarocin. Ratownicy medyczni. Zespoły Ratownictwa Medycznego. Pogotowie ratunkowe.



Ratownicy medyczni z całej Polski, a wśród nich z Jarocina uczestniczyli w Ogólnopolskim Sympozjum Ratownictwa Medycznego, które odbyło się w Szczyrku. Program trzydniowej konferencji liczył kilkanaście punktów.

Jednym z ciekawszych wykładów była analiza zdarzenia masowego na postawie głośnego wypadku na zakopiance w Tenczynie, gdzie autobus, którym podróżowało ponad 40 osób, zderzył się ciężarówką i samochodem osobowym.

- Sympozjum było bardzo ciekawe, bo dotyczyło różnych dziedzin medycyny. Szczególnie w pamięci utkwił mi wykład „Zdziwienia w ratownictwie medycznym” lekarza Andrzeja Nabzdyka, który ucierpiał w katastrofie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lecąc na pomoc ofiarom karambolu. Jako jedyny ocalał w tym wypadku - opowiada Tomasz Raźniak, przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych Południowej Wielkopolski koło w Jarocinie.

- Na konkretnych przykładach pokazywał, jak nie wpaść w rutynę w zawodzie ratownika medycznego, wskazywał, że należy analizować wszystkie objawy u pacjenta, aby właściwie go zdiagnozować. Nasza praca wymaga ciągłego podnoszenia kwalifikacji zawodowych - mówi  ratownik.

Ratownicy mogli poszerzyć wiedzę z zakresu różnego rodzaju urazów. Zdobyte umiejętności  zapewne wykorzystali dzisiaj w czasie ratowania ofiary wypadku w lesie na terenie gminy Jaraczewo [ZOBACZ TUTAJ]. 

Uczestniczyli również w wykładach o zaburzeniach rytmu serca, czy ostrych zespołach wieńcowych. 

Szkolenie ratowników na jubileuszowym sympozjum częściowo sfinansował jarociński szpital, pozostałe koszty pokryto z budżetu związkowców.
 

Powiązane

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!