R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M A

Kandydat krytykuje szpital i urząd pracy

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    1.11.2014
Bartek Nawrocki
komentarzy 64 ocen 74 / 80%
A A A

Bezpartyjny kandydat na radnego, który startuje z listy SLD, jest jednym z najaktywniejszych pretendentów do kolejnej rady powiatu. Ma nie tylko własny program, ale zwołał już dwie konferencje prasowe. Ostatnie spotkanie z dziennikarzami poświęcił między innymi służbie zdrowia.

R E K L A M A

- Szpital w Jarocinie nie cieszył się do tej pory zbyt dobrą opinią. Jest wręcz nazywany nawet „rzeźnią” jak widać - powiedział kandydat na radnego, trzymając w rękach numery Gazety Jarocińskiej, która opisywała problemy pacjentów naszej lecznicy. - To jest sytuacja tragiczna, nie powinno dochodzić do czegoś takiego. Tutaj często naruszane są prawa pacjenta. Kandydat na radnego zapowiada, że chciałby zmienić obecną sytuację między innymi poprzez akcje uświadamiające mieszkańców w zakresie ich praw. - Żeby nie dochodziło do takich sytuacji, jak rozbieranie pacjentek na korytarzu szpitala - dodał Taczała.

Zwrócił również uwagę na fatalnie funkcjonujący urząd pracy, który jego zdaniem, często „nie wykonuje swoich obowiązków w rzetelny sposób”. - Dochodzi do sytuacji, kiedy oferty pracy są nieaktualne. Osoby bezrobotne są wysyłane do pracodawców i okazuje się, że pracodawcy już dawno zatrudnili innych ludzi i te oferty są nieaktualne - zauważył. Wizyta w pośredniaku był rozczarowany. - Musiałem coś załatwić urzędzie pracy i okazało się, że panie piły kawę za zamkniętymi drzwiami, a kolejka petentów czekała. Być może sytuację poprawiłoby przekazanie części obowiązków urzędu prywatnej firmie.

Taczała będzie gościem jednego z kolejnych wydań programu 2 na 1.

R E K L A M A
R E K L A M A

Powiązane

+ 59 głosów: 74 (80%) 15 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (64)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Pracownik
ponad rok temu ocena: 50%  64
Do jarociniaka widać, że jest pan mało inteligentny jeżeli nie rozumie Pan mojego przesłania Za czym wyda się opinie na jakiś temat to najpierw trzeba sprawdzić i przekonać się czy to jest prawda..Łatwo się rzuca OSZCZERSTWA , BARDZO ŁATWO .Plujecie na nasz szpital wiele lat słuchac się już nie da ,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pracownik
ponad rok temu ocena: 67%  63
Badała pani/pan temperaturę obiadu aby wydawać takie opinie zapewne nie Zapewniam że jest ciepły . Tak to nie żart !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ matr
ponad rok temu ocena: 50%  62
Czy wiecie, że obiad do szpitala w Jarocinie dowożony jest z .. uwaga ... z Rawicza!!! Tak, to nie żart. Obiad jest zimny po 1.5 godzinie jazdy. Ale czy kogoś to obchodzi ... w końcu to tylko chorzy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pracownik
ponad rok temu ocena: 64%  61
Jestem zbulwersowana wypowiedzią Pana Taczały pracuje 30 lat w Jarocińskim Szpitalu i nie pozwolę aby w tak perfidny sposób szkalowano moje miejsce pracy wstydził by się Pan , widzę że nie ma Pan pojęcia o pracy lekarzy i pielęgniarek o trudzie jaki wkładamy w ratowanie życia ludzkiego . życzę Panu by Pan trafił do tak znienawidzonego przez Pana Szpitala , a niezbadane są wyroki niebios . " Cudze chwalicie swego nie znacie "
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarociniak
ponad rok temu ocena: 63%  60
Właśnie dała pani najlepsze świadectwo o pracownikach szpitala, którzy życzą innym choroby...
R E K L A M A
~ Sprawiedliwy
ponad rok temu ocena: 48%  59
Z ostatniej chwili. Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak Kamysz przyznał Powietowemu Urzędowi Pracy w Jarocinie Nagrodę Specjalną.(czy nagrody dostaje się za piekne oczy lub picie kawki panie Taczała widać że zielonego pojecia Pan nie ma o pracy Urzędu Pracy).Gratulacje dla pracowników PUP. Dane sprawdzone na stronie Ministerstwa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jaa
ponad rok temu ocena: 57%  58
proszę cię, ta nagroda to przecież zwykłe klepanie się nawzajem po plecach, swój swojego kryje.
~ mj
ponad rok temu ocena: 66%  57
Art. 212 § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ RRR
ponad rok temu ocena: 46%  56
Popieram pana MARIUSZA W 100%!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mj
ponad rok temu ocena: 65%  55
rzeźnia za słownikiem języka polskiego: 1. «zakład, w którym dokonuje się uboju zwierząt rzeźnych» 2. pot. «masowe zabijanie w okrutny sposób» Panie Taczała, proszę o natychmiastowe przeproszenie wszystkich pracowników szpitala, w szczególności pielęgniarki i lekarzy. Swoją wypowiedzią narusza Pan wszelkie zasady uczciwości i rzetelności.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ana
ponad rok temu ocena: 58%  54
A co do pana Taczaly to idealny kandydat na radnego powiatowego.Nie obiecuje wielkich inwestycji bo powiat nie ma na to pieniedzy.Ale uprzejmosc w szpitalu i w Urzedzie Pracy da sie wprowadzic.Proponuje dopisac jeszcze przyjrzenie sie zatrudnieniu i placom w placowkach podleglych powiatowi.Panie Mariuszu,znam juz 14 osob,ktore beda na pana glosowac.Czas na zmiane warty.Teraz mlodzi!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wojtass
ponad rok temu ocena: 55%  53
Ja również znam wiele osób, które zagłosują na Mariusza Taczałe.
~ Ana
ponad rok temu ocena: 75%  52
Panie Adamie,jesli nie ma w Jarocinie bezrobocia to dlaczego ludzie szukaja pracy?Wyjezdzaja na Zachod?Dojezdzaja do Poznania?A jesli ktos u pana spadl z rusztowania tzn,ze nie przestrzega pan przepisow BHP i nie wymaga by pana pracownicy przestrzegali.Ten,ktory spadł od roku pracuje w Belgii i jakos tam daje rade z wysokoscia i alkoholem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adam
ponad rok temu ocena: 33%  51
co znaczy słowo bezrobocie? nie ma czegoś takiego w jarocinie jak ktoś chce to praca jest mam firme budowlaną szukam fachowców i nie ma a takich co patrzą aby coś wypić po kryjomu to ja dziekuje, jeszcze mi firme zamkną jak spadnie z rusztowania a bedzie miał promile.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wiesław
ponad rok temu ocena: 88%  50
Na pewno dajesz 3000 zł do ręki, umowę o pracę i wszystkie ekstra premie i nadgodziny wykazujesz na papierze co??????
~ Skazany za KANBUD
ponad rok temu ocena: 71%  49
No niestety, ale z niedobrym funkcjonowaniem urzędu pracy muszę się zgodzić, robią wszystko aby ludzi bezrobotnych pozbawić ubezpieczenia zdrowotnego, tak jakby mieli odgórny przykaz z NFZ, ile pieniędzy muszą zaoszczędzić na ubezpieczeniach zdrowotnych dla ludzi bez pracy. Żenada
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 666
ponad rok temu ocena: 60%  48
trzeba chłopca nauczyć odpowiedzialności za słowa. Za dużo się naoglądał kostki? Myśli że można bezkarnie opluwać innych, bez szacunku dla ludzi pracy, pielęgniarek, lekarzy? Rodzice nie wychowali to może sąd go wychowa?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wojtass
ponad rok temu ocena: 55%  47
Panu Taczała nie obraził żadnej grupy zawodowej. To, że szpital źle funkcjonuje może mieć wiele powodów, np. może być źle finansowany. Krytyka odnosi się do tego, na co radni powiatowi mają wpływ, czyli kierownictwo oraz finansowanie. Nawet najlepszy lekarz po kilkunastu godzinach pracy popełnia błędy. Nawet najmilsza pielęgniarka po kilkunastu godzinach ciężkiej pracy staje się nieuprzejma.
~ ewa
ponad rok temu ocena: 50%  46
szukasz poprarcia? a na dzień dobry nikt ze służby zdrowia żaden lekarz, pielęgniarka pracownik służby zdrowia nie zagłosuje na ciebie
~ 666
ponad rok temu ocena: 57%  45
"Szpital w Jarocinie nie cieszył się do tej pory zbyt dobrą opinią. Jest wręcz nazywany nawet „rzeźnią” jak widać ..... prasa lokalna praktycznie w każdym numerze wspomina o złym funkcjonowaniu szpital powiatowego w Jarocinie" Skłamał kandydat, taczała kłamliwe stwierdzenie! (2 gazety, to nie "praktycznie każdy numer"). A i ta "rzeźnia" no ciekawe co na to prawnicy szpitala?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wojtass
ponad rok temu ocena: 50%  44
Pracownicy szpitala z pewnością opowiedzieliby o nieodpowiednich warunkach pracy i brakach w finansowaniu. Poprawa warunków leczenia jest również ważną ideą dla lekarzy i pielęgniarek.
~ 666
ponad rok temu ocena: 58%  43
mam nadzieję że nikt że szpitala nie będzie głosował na komuchów, neokomuchów, neoliberalnych komuchów z Peło i SLD - naszej lokalnej kolorowej koalicji rządzącej, a właściwie administrującej. Kogo miałeś na myśli mówiąc o "rzeźni"? Którą pielęgniarkę, którego lekarza? Zamiast obrażać innych pokaż co sam dokonałeś w życiu zawodowym? a może marzy ci się kariera innego aparatczyka, specjalisty od kolczykowania? zero sukcesów w życiu zawodowym, tylko stanowiska dzięki partii.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mmmma
ponad rok temu ocena: 41%  42
Za 2600 na miesiąc przez cztery lata czego to się nie powie żeby się dostać. A za niecałe cztery lata znowu się trochę szumu narobi!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zenon
ponad rok temu ocena: 51%  41
Zatrudniałem osoby po stażach, szkoleniach i z dofinansowań. Żadnych problemów. Gdyby we wszystkich urzędach były tak miłe panie...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Człek
ponad rok temu ocena: 52%  40
To już drugi artykuł na portalu o tym samym człowieku. Czy mi się wydaje, że go faworyzujecie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ juz wiem...
ponad rok temu ocena: 53%  39
Ręce opadają... szanuje to ze Pan chce coś w życiu osiągnąć ale polityka lokalna to nie był dobry wybor
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lipka
ponad rok temu ocena: 67%  38
Z tego co wiem Pan Kulka dostał kasę z funduszu dla niepełnosprawnych a dokładniej nie on tylko ktoś z rodziny
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pacjet
ponad rok temu ocena: 39%  37
jak ten pan nie lerzał w szpitalu to niech nie gada bo ludzie nie wladze sie licza personel ok i lekarz a zzwłaszcza chirurdzy sa super
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wałek
ponad rok temu ocena: 50%  36
Urząd Pracy i dotacje :) Temat rzeka :) Dlaczego Pan Kulka dostał dotacje na sklep na ul.Żerkowskiej? Ktoś to wyśkedzi FV itd. Bo to śmierdzi na km !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piotrek
ponad rok temu ocena: 35%  35
Niech wyjdzie do ludzi a nie tylko w mediach się popisuje , w piątek czy czwartek widziałem jak kandydatka do rady powiatu Pani Karolina chodziła i osobiście ludziom wręczała ulotki ze swoim programem , to jest wyjście do ludzi można było od razu pytać co ma o zaoferowania i jak chce to zrobić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mxa
ponad rok temu ocena: 31%  34
Dokładnie popieram to
~ krzyś
ponad rok temu ocena: 48%  33
jeśli jestem Pracodawcą i nie powiadomię urzędu o tym że już zatrudniłem osobę na oferowane stanowisko to skąd urzędas ma o tym wiedzieć ? hehe a jakby mi codziennie urzędas dzwonił i pytał czy oferta jest jeszcze ważna to bym się dopiero wk..... zawsze jest jakieś ALE.... w przypadku tego Pana porażka sami widzicie :)))
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ przedsiebiorca
ponad rok temu ocena: 43%  32
korzystałem z usług urzędu jestem bardzo zadowolony panie mile kompetentne uśmiechnięte pomocne a gościu próbuje się wybić i nie wie czego się złapać w życiu na niego nie zaglosuje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ To Ja
ponad rok temu ocena: 100%  31
Zadowolony z usług...? Może dałeś łapówkę :] Przedsiębiorcy i urzędnicy to ziomki i zwykły "Kowalski" nie ma przebicia, wnioski pod stołem itd.
~ poo
ponad rok temu ocena: 45%  30
W urzedzie panie zawsze były bardzo miłe i zawsze słuzyły pomoca!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ krysia
ponad rok temu ocena: 53%  29
konkrety Panie Taczała, konkrety... zaczyna Pan swoją kampanię od krytyki a to mało profesjonalne!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wyborca
ponad rok temu ocena: 61%  28
Konkrety w treści programu: http://www.mariusztaczala.pl/w... Warto przeczytać i zapytać, jaką wizję powiatu mają inni kandydaci
~ olgierd
ponad rok temu ocena: 48%  27
Temu Panu już podziekujemy!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aldebaran
ponad rok temu ocena: 39%  26
Fajnie, ale który spośród kandydatów nie ma w programie polepszenia działania szpitala i polepszenia działania urzędu pracy? Inaczej mówiąc, co różni tego kandydata od innych?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wyborca
ponad rok temu ocena: 84%  25
Może to, że inni kandydaci nie mają zadnych programów
~ kliennt pup
ponad rok temu ocena: 42%  24
Ja korzystam z usług Urzędu Pracy dosc czesto-przynajmniej raz na miesiąc, jestem pracodawcą i nie pamiętam, abym zostal zle obsuzony lub czekal w kolejce a panie zajmowaly sie czyms innym jak obsluga petentow. Szpital teraz to tez nie to co bylo kilka lat temu, naprawde wszystko sie zmienia na plus. Ten Pan uderza w sfere, gdzie zawsze czesc jarociniakow bedzie za i czesc przeciwko, ale nie na tym polega polityka, wybory i to zeby sie dostac do rady, bo takim gadanem nic sie nie zmieni, mowia, ze najlepsza obrona jest atak
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ karol
ponad rok temu ocena: 47%  23
Zgadzam sie, ja tez zawsze bylem profesjonalnie obsluzony przez panie w pup.
~ Romana
ponad rok temu ocena: 51%  22
zakompleksiony gówniarz nieposiadający przyjaciół ani w partii ani w życiu osobistym, chcę być zauważony poprzez krytyke czegoś o czym kompletnie nie ma pojęcia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lirene
ponad rok temu ocena: 47%  21
Pan Taczała coś chciałby zmienić, ale chyba sam do końca nie wie co. Słabe argumenty, słabe pomysły, no ale na tym to polega, jak się chce kandydować i wygrać to trzeba o czym powiedzieć, czymś wyborców skusić, a potem wygodnie zająć swój stołek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lirene
ponad rok temu ocena: 30%  20
Za to pomysły tego Pana są takie, że tylko zaśmiać się można. Wybiera sobie dwa chwytliwe tematy o których coś tam chce powiedzieć, ale nie bardzo mu idzie, bo też i nie bardzo ma pojęcie o tym o czym mówi. "Jedynki" na listach chociaż mają doświadczenie w siedzeniu na stołkach, a ten Pan pewnie nawet nie będzie wiedział jak na nim usiąść.
~ wyborca
ponad rok temu ocena: 71%  19
Czyli tak jak większość obecnej rady powiatu? Lepiej głosować na jedynki na listach, którym nawet się nie chce przedstawić swoich pomysłów.....
~ olek
ponad rok temu ocena: 45%  18
program wyborczy, który polega na krytyce szpitala i jarocińskich urzędów? A może tak coś od siebie normalnego i na poziomie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wojtass
ponad rok temu ocena: 83%  17
Wystarczy przeczytać program, aby zrozumieć że tak nie jest. http://www.mariusztaczala.pl/w...
~ zygfryd
ponad rok temu ocena: 49%  16
jakoś te argumenty nie przemawiją do mnie, napewno na tego Pana nie zagłosuję...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ monia
ponad rok temu ocena: 49%  15
czlowiek, ktory chce dzialania urzedu pracy oddac w rece prywatnej firmy ma zostac radnym? nieporozumienie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wyborca
ponad rok temu ocena: 76%  14
Dlaczego inni kandydaci nie mówią nic na te ważne tematy? Można te pomysły popierać lub nie, ale czemu dl cholery inni kandydaci milczą?! Uważają, że jak są na pierwszych miejscach list to dostaną się do rady i już nic nie muszą robić???? Wkurza mnie to. Może pomysły pana Taczały nie rozwiążą wszystkich problemów, ale przynajmniej jakieś pomysły ma. A inni kandydaci?
~ monia
ponad rok temu ocena: 37%  13
dla mnie to wlasnie rzucanie haslami i to beznadziejnymi a nie pomysl, jest tyle do zrobienia w naszym miescie a nie puste slowa na temat szpitala, trzeba cos zrobic, bo takimi tekstami napewno nie zwroci na siebie uwagi wsrod wyksztalconej i inteligetnej czesci mieszkanciw Jarocina
~ tomek
ponad rok temu ocena: 61%  12
Przynajmniej ma jakiś pomysł a nie hasłami rzuca, może nie wszystkie pomysły są idealne ale część jego propozycji jest na prawdę dobra.
~ monia
ponad rok temu ocena: 41%  11
ja rozróżniam współprace od prywatyzacji, ale dlaczego teraz przed wyborami? Jak dla mnie argumenty słabe jak i cały program
~ tomek
ponad rok temu ocena: 61%  10
A co w tym złego jak urząd działa fatalnie? Prywatne firmy sprawdzają się lepiej, poza tym on mówił o współpracy a nie prywatyzacji, a to coś innego. Ludzie słuchajcie a nie nastawiajcie się z góry źle.
~ urzad
ponad rok temu ocena: 67%  9
Ma Pan racje.Panie w Urzedzie nie wszystkie są miłe.Prawda taka, że cieszyly sie że Urzad bedzie znajdował sie na Przemyslowej przynajmniej nie bedzie tylu petentów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rodeo
ponad rok temu ocena: 55%  8
wg mnie lokalizacja urzedu pracy niema wplywu na ilosc petentow
~ Wojtek
ponad rok temu ocena: 41%  7
Widać ze pojęcia nie ma o działaniu urzędu jeżeli chce go oddać w ręce prywatnych przedsiębiorców. Ja byłem kolejek nie widziałem panie mile i kompetentne.Co do szpitala nie wiem więc milcze
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
ponad rok temu ocena: 78%  6
Ale gościu mówi o współpracy z prywatnymi firmami, a nie oddawaniu go w prywatne ręce.
~ Racjonalista
ponad rok temu ocena: 66%  5
Popieram. Faktycznie Jarociński szpital to "rzeźnia" trzeba się za nich zabrać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wojtass
ponad rok temu ocena: 65%  4
Polać mu, bo dobrze gada!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Taczała
ponad rok temu ocena: 61%  3
Zachęcam do zapoznania się z resztą moich pomysłów. :) Link do mojego programu wyborczego poniżej: http://www.mariusztaczala.pl/w... pozdrawiam Mariusz Taczała
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawilnus
ponad rok temu ocena: 26%  2
Facet ma racje, ale jest lewakiem, więc nigdy na niego nie zagłosuję.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaro
ponad rok temu ocena: 64%  1
Ale co jak co rację ma! Zwłaszcza jeżeli chodzi o urząd.
R E K L A M A
R E K L A M A