ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AWOLNE MIEJSCE G1
R E K L A M AA1 - Fundacja_procent
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Jesteś przedsiębiorcą, uważaj przy rozliczeniach ze skarbówką

2 miesiące temu    12.01.2020
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Zdjęcie poglądowe

Przedsiębiorcy, którzy w 2019 r. mieli zatrudnionych pracowników, muszą przygotować informacje o wysokości ich dochodów oraz deklaracje o pobranym podatku. W tym roku muszą jednak pamiętać o kilku zmianach.

 

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA SRTUrząd Skarbowy w Jarocinie przypomina, że przedsiębiorcy, którzy zatrudniali w 2019 r. osoby fizyczne, muszą sporządzić imienne informacje o wysokości dochodów tych osób (PIT-11, PIT-R) i zbiorcze deklaracje o pobranym podatku (PIT-4R, PIT-8AR). Na przesłanie ich do urzędu skarbowego mają czas do 31 stycznia.
 

 

[mały ZUS dla przedsiebiorców - więcej szczegółów TUTAJ]

 

 

W tym roku muszą oni również pamiętać o poprawnym wpisaniu ulgi dla młodych pracowników (do 26 r. ż.). Podczas rozliczania za 2019 r. przedsiębiorca powinien także zwrócić uwagę na właściwe (aktualne) wzory formularzy za 2019 r. (np. w przypadku PIT-11 jest to wersja 25).
 

 

Interaktywne dokumenty można znaleźć na podatki.gov.pl w zakładce e-deklaracje-pit/dla-platnikow. Oznaczenie wersji znajduje się w prawym dolnym rogu formularza.
 

 

Od tego roku nowością jest tak zwana ulga dla młodych w PIT. Na uwzględnienie jej w usłudze Twój e-PIT pozwala jednak tylko złożenie PIT-11 w wersji 25.
 

 

Aby zapobiec przesyłaniu drogą elektroniczną PIT-11 za 2019 r. na nieaktualnych formularzach, do końca stycznia aktywna będzie jedynie najnowsza wersja. Możliwość przesyłania wcześniejszych wersji (do składania korekt za poprzednie lata), przywrócona zostanie od lutego.
 

 

[zgłoś temat do konsultacji społecznych - czas jest ograniczony - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Termin na przekazanie formularzy do urzędu skarbowego mija 31 stycznia. Dodatkowo PIT-11 i PIT-R powinny być przekazane osobom, których dotyczą, najpóźniej do 2 marca.
 

 

Więcej informacji na ten temat - w tym do kiedy przygotować i jak podpisać oraz wysłać formularze - na podatki.gov.pl w zakładce pit/dla-pracodawcyplatnika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gminnik
2 miesiące temu ocena: 100%  1
Dlatego właśnie to państwo jest tak słabe i biedne. Wprowadzić jeszcze więcej nowych wersji, wyjątków, zwolnień i obowiązków. Mowa o głupim raporcie z tego, ile zapłaciło się pracownikowi. Na dobrą sprawę wystarczyłby wyciąg bankowy. Ale nie dla Jaśnie Oświeconego Państwa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A