R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABx - MebleJarocin
R E K L A M A

Jest Komitet Rewitalizacji Gminy Jarocin. Kto do niego należy?

› Aktualności› Samorząd 10 miesięcy temu    14.11.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 19 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. www.jarocinska.pl

Jarocin. Gmina Jarocina. Ziemia Jarocińska. Rewitalizacja. Rewitalizacja Jarocina. Komitet Rewitalizacyjny Gminy Jarocin

R E K L A M A

Właściciele sklepów, zarządcy kamienic, przedstawiciele stowarzyszeń, instytucji kultury i pomocy społecznej, a także reprezentacji mieszkańców weszli w skład powołanego przez burmistrza Komitetu Rewitalizacji Gminy Jarocin.

Celem podmiotu jest wspieranie działań na obszarze rewitalizacji i ocena ich efektów. Komitet ma też pełnić funkcję opiniodawczo-doradczą.

„Zasady powoływania i działania Komitetu Rewitalizacji określone zostały w uchwale Rady Miejskiej w Jarocinie w sprawie zasad wyznaczana składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji. Uchwała ta została poddana konsultacjom społecznym, które odbywały się w dniach 11 sierpnia – 11 września 2017 roku. Do składu komitetu mógł się zgłosić każdy zainteresowany procesem rewitalizacji. Osoby zamieszkałe na obszarze rewitalizacji poza nim musiały przekazać listę poparcia co najmniej 15 osób. Praca w komitecie jest nieodpłatna – informuje spółka pijarowska działająca na zlecenie Urzędu Miejskiego w Jarocinie.

Skład Komitetu Rewitalizacji Gminy Jarocin powołany przez burmistrza Adama Pawlickiego

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Jarocinie i jednostek organizacyjnych gminy: Igor Armon (MGOPS), Agnieszka Borkiewicz (Biblioteka Publiczna MiG), Józef Hoffmann (Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego), Sebastian Pluta (Muzeum Regionalne), Sebastian Walczak (dyrektor Wydziału Rozwoju UM); radni wskazani przez Radę Miejską w Jarocinie: Mariusz Kaźmierczak i Przemysław Masłowski;

przedstawiciel starosty jarocińskiego - Stanisław Martuzalski; przedstawiciele podmiotów prowadzących lub zamierzających prowadzić na obszarze gminy działalność społeczną, w tym organizacji pozarządowych:

Błażej Ciesielski (Stowarzyszenie Jarocin RoweLove), Damian Dyoniziak (Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Jarocina), Małgorzata Niestrawska-Kaźmierczak (Stowarzyszenie Jarocin XXI); przedstawiciele podmiotów prowadzących lub zamierzających prowadzić na obszarze gminy działalność gospodarczą: Piotr Dziurzyński (Firma Handlowa "Panda"), Lucjan Paluszkiewicz (sklep "Traper"), Piotr Piotrowicz (Południowa Oficyna Wydawnicza); przedstawiciele właścicieli i podmiotów zarządzających nieruchomościami znajdującymi się na obszarze

rewitalizacji: Przemysław Kostuj (PPHU KOS), Paweł Niewiadomski (SML-W), Jerzy Wolski (JTBS); przedstawiciele mieszkańców obszaru rewitalizacji:

Karolina Jerszyńska-Filipczak, Anna Kubiak, Krzysztof Łączniak; przedstawiciele mieszkańców spoza obszaru rewitalizacji: Bogumiła Śmiglewska i Łukasz Witczak.

Pierwsze posiedzenie Komitetu Rewitalizacji odbędzie się 20 listopada o godz. 15.00 w JOK Jarocin. O godz. 17.00 w tym samym miejscu rozpocznie się otwarte spotkanie konsultacyjne w sprawie projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Jarocin.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (19)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ wolski
10 miesięcy temu ocena: 88%  19
wolski jak zwykle przy korycie. Gdzie on nie był, wszędzie bruździł.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paw
10 miesięcy temu ocena: 100%  18
Wielki pic - wielkie nic ,kilka milionów jednak rozkurwią.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarocin równych szans
10 miesięcy temu ocena: 100%  17
Czy umowę w sprawie długoletniej dzierżawy kina podpisywał pan wiceburmistrz Kaźmierczak ze swoją żoną ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sitwa rządzi w gminie Jarocin
10 miesięcy temu ocena: 80%  16
To się powinno nazywać komisją ROZWOJU Skazanego za ... :-)))
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lord
10 miesięcy temu ocena: 83%  15
który to już raz problematyka rewitalizacji jest wymysłem wyborczym a wybory już blisko z tego pomysłu moga jak zwykle generować koszty a efektów brak.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Sitwa rządzi w gminie Jarocin
10 miesięcy temu ocena: 77%  14
Efekt widać jak na dłoni : Skazany za ... się ROZWIJA i o to chodziło ...
~ BRAK SŁÓW..
10 miesięcy temu ocena: 82%  13
Masłowski znowu powołany!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 32
10 miesięcy temu ocena: 22%  12
to zapisz sie do ziemii jarocinskiej!zamiast narzekac, ze tez zadny referendysta nie byl taki cwany i sie nie zapisał;) jako v kolumna:)haha
~ mirek
10 miesięcy temu ocena: 87%  11
osoby to powinny robić " w czynie społecznym dla miasta"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brr
10 miesięcy temu ocena: 67%  10
Czytaj uważnie: praca w komitecie jest nieodpłatna
~ taka prawda
10 miesięcy temu ocena: 67%  9
I robią to w czynie społecznym. Przeczytajcie sobie regulamin komitetu rewitalizacji, gdzie jest napisane: "Uczestnictwo w Komitecie jego członków ma charakter społeczny. Za udział w posiedzeniach i pracach Komitetu nie przysługuje wynagrodzenie, dieta, ani rekompensata za utracone zarobki." Dziękuję. Pozdrawiam.
~ PZ
10 miesięcy temu ocena: 73%  8
dlatego zapytałem od razu - ILE TO KOSZTUJE ? Socjaliści zwykle powiedzą: że nic. Ale ja jednak płacę podatki , nie jestem urzędnikiem ani pracownikiem spółki gminnej i pytam.
~ Henryk
10 miesięcy temu ocena: 83%  7
Czemu w Jarocinie sie tylko rewitalizuje? Dbacie tylko o wyglad parku, miasta itd a co z życiem kulturalnym miasta? Co z praca szansa na prace dla zwykłych jarociniakow - nie vipow! Dba się tylko o Vipow, a co ze zwykłymi mieszkańcami??? Dla nich nieważne czy będzie odwalony Park i czy będzie piękny rynek, oni chcą chleba nie igrzysk!! Nie samym wyglądem żyje miasto!! Zadbajcie o to by była praca, dobre szkoły bo wykształcenie jest ważne dla naszych dzieci, a nie tylko to czy będzie ładnie pomalowany ratusz!! Dziwne priorytety!! Jarocin to miasto sklepików odzieżowych i salonów urody !!! Jedno kino dobra jest, ale mało jest kulturalnych klubów czy miejsc gdzie można przy gazecie czy książce i kawce usiąść i spiedzic czas! Klubów muzycznych jak na lekarstwo , teatrów brak.. niedobrze jak na kulturę monopol ma tylko jedna osoba !! Jest mało ciekawie i nudno przez to , jak jest więcej konkurencji jest lepiej!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 1243 henryk
10 miesięcy temu ocena: 100%  6
do ~ ..., nie wiem, ale chyba jestes kims z władz, nie bo kino jest pod opieką zony wiceburmistrza z tego co sie dowiedziałem, tak mozna? Nie powinien, tego ktos spoza polityki prowadzic? Wiadomo, ze małym miasteczku, wiecej niz jedno kino sie nie utrzyma cwaniaku, a jak ktos ma kino i kawiarnie w miejscu gdzie jest włascicielem tego terenu gmina to ma łatwiej no nie? niz ktos z zewnatrz nowy chcacy otworzyc, nie majacy zadnych znajomosci.
~ ...
10 miesięcy temu ocena: 43%  5
To utwórz panie Henryku klub albo teatr! Kto Ci broni?
~ Michu
10 miesięcy temu ocena: 62%  4
a myślisz że takie kulturalne kluby się utrzymają? znajdź mi młodzież, która pójdzie poczytać książkę i wypić kawę. Druga sprawa Jarocin jest za mały na takie rzeczy
~ PZ
10 miesięcy temu ocena: 86%  3
ILE BĘDZIE KOSZTOWAŁO : Pierwsze posiedzenie Komitetu Rewitalizacji ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A