R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - MIchał Surma
R E K L A M AB1 - ZJ_kandydaci_02
R E K L A M A

Jest koalicja najważniejszych sił politycznych w gminie i powiecie

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    25.11.2014
Anna Konieczna
komentarzy 59 ocen 33 / 76%
A A A

Ziemia Jarocińska, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Prawo i Sprawiedliwość podpisały porozumienie na podstawie, którego będą sprawowały władzę w gminie Jarocin i powiecie jarocińskim przez najbliższe cztery lata.

Spotkanie odbyło się w jarocińskiej restauracji Kasyno. - Nie chcemy zawłaszczać władzy tylko dla naszego stowarzyszenia - podkreślił Adam Pawlicki, szef Stowarzyszenia „Ziemia Jarocińska”. - Traktujemy to jako rolę służebną wobec mieszkańców i chcielibyśmy wykorzystać tak duże poparcie dla członków naszego ugrupowania, aby zachęcić jak największe grono do współrządzenia miastem i powiatem - dodał.

Pod umową koalicyjną podpisy złożyli - oprócz Adama Pawlickiego, Marcin Półrolniczak, szef powiatowych struktur PSL-u oraz Janusz Krawiec, powiatowy szef PiS-u. Na podstawie tego porozumienia koalicja w powiecie będzie miała 15 radnych na 19, a w gminie 19 na 21.

Jakie są ustalenia koalicjantów, jakie cele sobie nakreślili i jakie zmiany personalne przewidują - czytaj w „Gazecie Jarocińskiej”.

R E K L A M A
R E K L A M AAR1 - PSL_kandydaci
R E K L A M A
+ 25 głosów: 33 (76%) 8 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (59)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
~ CÓŻ
ponad rok temu ocena: 48%  59
PO PRZECZYTANIU WIĘKSZOŚCI KOMENTARZY MOŻNA DOJŚĆ DO WNIOSKU ,ŻE JEDYNYMI UCZCIWYMI PRZEDSTAWICIELAMI POWIATU SĄ PAN MARTUZALSKI I TRZEJ POZOSTALI
~ Marian
ponad rok temu ocena: 68%  58
O tych pozostałych nie piszą bo oni nie liczą się w tej stawce. Sami zgotowali sobie ten los. Niby są radnymi ale mam wrażenie że podzielili los Szałkowskiej i Kostki.
~ nie frajer
ponad rok temu ocena: 46%  57
Albo nie potrafisz czytać, albo czytasz co innego... Ani razu nie pochwaliłem Martuzalskiego i trzech pozostałych....
~ ADIS
ponad rok temu ocena: 91%  56
PÓŁROLNICZAK!!!!TY I PAWLICKI???? najpierw karmiłeś doniesieniami o zasługach swoich i martuzalskiego, przedstawiales tabele, gadałes jak nawiedzony o kukurydzy, wyrokach itd, a teraz przy jednym stole??? jestes zabawny !!!!!
~ fret
ponad rok temu ocena: 51%  55
Stachu ! Musisz przełknąć tę gorzką pigułę z honorem ! Mieszkańcy wskazali Ci miejsce w szeregach opozycji i z tej roli za 4 lata zostaniesz rozliczony ! Być może dostaniesz szansę na kolejne 4 lata w radzie powiatu ?! Wszystko zależy od Ciebie, a teraz przestań już skamleć i bierz się do roboty ;-)
R E K L A M A
~ abe
ponad rok temu ocena: 82%  54
Brak opozycji zachęca do przekrętów. Prezes mówi, że będzie lobbował projekty starające się o dotacje. Przy tak dużym zadłużeniu będzie brakowało środków własnych na projekty i co Pan burak na to? Co z tą firmą meblarską , która chce się zadomowić w strefie w Golinie? Pan Pawlicki mówił , że jeszcze w tym roku podpisze umowę. Czy to była ściema? http://www.jarocinska.pl/artyk...
~ świństwo
ponad rok temu ocena: 91%  53
Nie ten jest ważny co w największy bęben wali. Prof..L.Kołakowski powiedział: "Ci co płacą tylko niewinnym na pozór lizusostwem, będą jutro zmuszeni płacić donosicielstwem za ten sam towar, ci co liche swoje przywileje okupują tylko milczeniem wobec świństwa, na które mogą reagować, będą musieli za te same przywileje płacić rychło aktywnym udziałem w świństwie. Naturalnym prawem despotyzmu jest moralna inflacja, która sprawia, że rozdawca dóbr każe sobie słono płacić coraz drożej..."
~ Kazek
ponad rok temu ocena: 91%  52
Bardzo mądre słowa, ale zbyt trudne żeby je do porozumienia ziemi z pisem i zslem przenieść, a może warto je uprościć, a w tedy zabrzmią: kto swoją gębą firmuje chamstwo i złodziejstwo, wkrótce sam chamem i złodziejem się stanie.
~ bb
ponad rok temu ocena: 81%  51
Decyzje podjeli wyborcy. Jacy ? Z prowincji :-). ZJ TJ ponad 10 lat byli przy wladzy. Efekt: Jarocin duże bezrobocie. Dobrze że jest ścieżka jarocin-mieszkow, ci których nie stać na paliwo samochód i bilety skorzystają na pewno. To ich wybór. Ich krzyż powszedni, tak wybierali głosując wiele lat.
~ Dzidek
ponad rok temu ocena: 40%  50
Jest superowo mówie ci - 54 % mieszkańcow nie moglo sie pomylić . Wybrało optymalna opcje dla Jarocina - wybrało rozwój . Do tej pory miasto nie "brzmiało" - ono konało w mękach bezczynności . Będzie dobrze - uwierz mi .....
~ nie rolnik
ponad rok temu ocena: 91%  49
widząc ten cyrk zastanowiłbym bym się na kogo bym oddał głos Dać si ę opluwać przez tego ...cukrowego i sprzedajną jak dz..wka świtę .... Bardzo mnie to zaskoczyło ADAMIE i ZIEMIO JAROCIŃSKA
~ nie frajer
ponad rok temu ocena: 83%  48
czytam że "nie rolnik" się wkur....
~ Kazek
ponad rok temu ocena: 97%  47
A ten gość z piórkiem we włosach i karabinem w ręce co tym razem wymyśli na usprawiedliwienie swojej chwiejnej postawy? Żenada Karolu :-(
~ xyz
ponad rok temu ocena: 95%  46
Powie że dla dobra jego ukochanej Goliny
~ nie frajer
ponad rok temu ocena: 90%  45
Przeczytajcie sami ile negatywnych komentarzy ma na tylko tym portalu PSL, to w jaki sposób osiągnęli takie poparcie w sejmikach w całym kraju (nie wspominam o wyniku w Wielkopolsce, bo to wstyd) ??????? Oczywiście nie piszę, że wybory były wynikiem fałszerstw, ale......
~ prezes ZSL
ponad rok temu ocena: 92%  44
przez te złożony podpis, psl-owcy poklepali pawlickiego po plecach i powiedzieli publicznie, że adam to dobry swój chłop, czego od niego chcecie, to człowiek który kocha biednych, pomaga i widzi potrzeby ludzi bez pracy, tworzy dla nich od 12 lat Jarocin dobrobytu. To nie o koryto chodzi bo precież psl-owcy to ludzie a do koryta to przecież świnie idą. Chodzi o to aby wspólnie z adamem, wzorem wszelkich cnót, bardzo wrażliwym człowiekiem, tworzyć w gminie same dobro, przecież psl-owcy potrrafia tworzyć same dobro, i nic nie chcą, oni z nosa wydłubią a dadzą a gdzież by tu brać, Boże uchowaj. Prawda pani szymkowiak, panie półrolniczak, panie matuszak, etc,etc
~ PAN JAN
ponad rok temu ocena: 98%  43
a tak na marginesie marcinek juz zapomnial afere kukurydziana i sytuacje jak pawlicki mu naublizal przy zonie??? :-) czlowiek ze wsi wyjdzie ale wies z czlowieka NIGDY!!!
~ PAN JAN
ponad rok temu ocena: 93%  42
TO ZE PÓŁROLNIK SIE SPRZEDA TO BYLA SPRAWA CZASU ALE ZE MATUSZAK I SZYMKOWIACZKA??? KLEKAJCIE NARODY!!!
~ neprijatelj
ponad rok temu ocena: 84%  41
droga wladzo mamy ilbordy i wasze ulotki pokarzemy za 4 lata
~ zenon k.
ponad rok temu ocena: 78%  40
ja jestem terz chce chodzic w cinkich portkach a nie w gumiakach panie adamie jo bede od smieci co nie!!!
~ Mikołaj
ponad rok temu ocena: 89%  39
Półrolniczak jak cały PSL sprzeda się wszystkim ...
~ Rebrow
ponad rok temu ocena: 38%  38
Historyczny akt: https://www.youtube.com/watch?... Czy z tego Sojuszu coś będzie. Myślę, że tak.
~ pan jan
ponad rok temu ocena: 91%  37
brak slow sprzedajny arbuzy
~ Kazek
ponad rok temu ocena: 90%  36
Jak może pani wielka dyrektor Włodarczyk siedzieć przy jednym stole z ludźmi, na których wiadro pomyj wylewała za Andrzejewską i Ulatowskiego? Teraz jej ten układ nie przeszkadza? Bronia warta tyle ile warci są jej dzisiejsi towarzysze! Co na to dzisiaj oburzeni wówczas rodzice, uczniowie i nauczyciele? Jest ok?
~ Kasia
ponad rok temu ocena: 49%  35
a to się porobiło, ha,ha Podziwiać Pana Adama, że ten Pórolniczak razem z Kostką, Matuzalskim wylewali na niego niesłychaną ilość brzydkich słów, oskarżeń, jak katarynki a teraz Pan Pawlicki dla mieszkańców wzniósł się pomad to wszystko aby razem pracować dla wszystkich. Godne podziwu chociaż zaskakujące i to bardzo Powodzenia Panie Burmistrzu :-)
~ amrian
ponad rok temu ocena: 91%  34
ciekawe jak długo to wytrzyma i kto kogo pierwszy wystawi. papierkiem lakmusowym będzie zbycie pierwszych akcji szpitala i PSL zorientuje się z kim ma do czynienia!!!
~ Ewa
ponad rok temu ocena: 90%  33
Czy to znaczy, że planowani zastępcy burmistrza to szefowie tych koalicyjnych partii???
~ strażnik
ponad rok temu ocena: 95%  32
A Pan Półrolniczak to prostak i widać to na pierwszy rzut oka, dlatego zastanawiam się skąd takie zdziwienie ?
~ cały PSL
ponad rok temu ocena: 50%  31
Może i prostak ale w sznupe potrafi dać ..... przynajmniej tak deklarował :-)
~ amrian
ponad rok temu ocena: 84%  30
I NA CH.... IM TEN PiS :)))
~ edek
ponad rok temu ocena: 75%  29
Myśl! Gdyby PIS okazał się do wzięcia, wtedy PSL nie weszłoby w koalicję z ZJ, tylko rządziliby z POwcami i PISem
~ Ivo
ponad rok temu ocena: 90%  28
Władza tak jak narkotyk Władza to wielka siła rodzi miłość i lęk czasami też zabija Obiecuje tak wiele w słowa prawdę owija gdy uklękniesz dłoń poda lecz umie też zabijać
~ niezależny
ponad rok temu ocena: 74%  27
Żałuję tylko, że Ziemia Jarocińska nie wygrała większością powiatu, bo teraz trzeba iść na układy z takimi ludźmi jak PSL - czyli polityczną prostytutką, która żeby dostać chociaż skrawek władzy pójdzie na koalicję z każdym. Wierzę jednak, że burmistrz będzie trzymał krótko zielone ludziki i po wyborze starosty pokaże im, gdzie ich miejsce. A Pan Półrolniczak to prostak i widać to na pierwszy rzut oka, dlatego zastanawiam się skąd takie zdziwienie u części komentatorów ;)
~ Jarek
ponad rok temu ocena: 81%  26
Zdumiewający komentarz. A dziwiliśmy się skąd taki wynik wyborów...
~ Kazek
ponad rok temu ocena: 87%  25
Cytat: "Na podstawie tego porozumienia koalicja w powiecie będzie miała 15 radnych na 19, a w gminie 19 na 21" Pytaliście gazeto p. Kołodzieja, czy też jest elementem tej koalicji? Pan Kołodziej to chyba jedyny z rady, co do tej koalicji w gminie nie przystąpi.
~ edek
ponad rok temu ocena: 57%  24
No to Stachowi ciśnienie skoczyło. ha ha ha
~ xx
ponad rok temu ocena: 88%  23
ludzie o co ta spinka przecież smi ich wybraliście i tak w jrocinie się zawiele nie zmieni
~ obserwator
ponad rok temu ocena: 89%  22
Zaskoczeni ? Pórol dla korytka zrobi wszystko ! Świnie nie mają honoru .
~ fret
ponad rok temu ocena: 67%  21
Stachu ! Musisz przełknąć tę gorzką pigułę z honorem ! Mieszkańcy wskazali Ci miejsce w szeregach opozycji i z tej roli za 4 lata zostaniesz rozliczony ! Być może dostaniesz szansę na kolejne 4 lata w radzie powiatu ?! Wszystko zależy od Ciebie, a teraz przestań już skamleć i bierz się do roboty ;-)
~ solo
ponad rok temu ocena: 90%  20
Ale się zeszmaciły zielone ludki
~ zielony
ponad rok temu ocena: 90%  19
Zielone stołki idą po swoje. Ale ograli wyborców.
~ rolnik
ponad rok temu ocena: 91%  18
Calkowita kompromitacja PSL zielone ludziki sprzedali sie za stolki ja jako wyborca glosujacy na PSL czuje sie zdradzony i oszukany ,ale za cztery lata podziekujemi im za zdrade wysylajac ich do roztrzasania g..... w polu.
~ ~zdzichu
ponad rok temu ocena: 90%  17
Nie obiecuj bo za 4 lata już nie będziesz pamietał i dalej będziesz tak głosował. A było to wiadomo od dawna ale po co słuchać.
~ kukurydza
ponad rok temu ocena: 91%  16
Już zielonemu Półrolniczakowi nie przeszkadza kukurydza w Golinie? Ale jaja - niezła koalicja. Są siebie warci!
~ SAWICKI
ponad rok temu ocena: 91%  15
Marcin :pamiętasz co pisałeś w obszernej broszurce na swój temat, czego to niby dokonałeś? a raczej podpiąłeś się pod sukcesu innych . BOB BUDOWNICZY GOLINY
~ as
ponad rok temu ocena: 96%  14
Oj przy tak wielkiej koalicjo może braknąć miejsca w korycie!!! I na to czekam jak się św...ę pożrą. Ale będę miał ubaw. A ci co idiotycznie glosowali może powtarzam może zaczną myśleć - bo niestety dla niektórym myślenie stwarza ból
~ sprzedawczyk
ponad rok temu ocena: 88%  13
Pórol jak ty ludziom w oczy spojrzysz? Półrolniczak = Drzazga sprzed 4 lat. Ta jarocińska polityka to jeden wielki syf. Tylko stołki i kupczenie. Co na tą zieloną transakcję mówi Kołodziej i Wąsiewski?
~ orson
ponad rok temu ocena: 88%  12
a co arbuzy maja do gadania?
~ chłop
ponad rok temu ocena: 89%  11
Całybamberniczak skończysz jak Kostka!!!
~ marcin
ponad rok temu ocena: 88%  10
Oj a tak Półrolniczak psioczył zawsze na Pawlickiego, żałosne co ci ludzie są w stanie zrobić dla stanowisk?!! A tak naprawdę opalony śmieje się z was że was tak ugrał i że będzie mógł robić co chce!
~ Kazek
ponad rok temu ocena: 93%  9
A w gminie jakie stołki dla b.....w?
~ Stachu
ponad rok temu ocena: 90%  8
Szef powiatowych struktur PSL= WARCHOŁ Z GOLINY
~ już nie psl-owiec
ponad rok temu ocena: 92%  7
Szef powiatowych struktur PSL? Szef, który nie ma swojego zdania, a poglądy zmienia, jak wiatr zawieje, żeby tylko być u władzy. Myślałem, Marcin, że nie jesteś sprzedajny. Pamiętasz ci obiecałeś ludziom chodząc po domach przed wyborami, pamiętasz co pisałeś w obszernej broszurce na swój temat, czego to niby dokonałeś? a raczej podpiąłeś się pod sukcesu innych. Trochę pokory i samokrytycyzmu, bo szkalując w swojej broszurce konkretne osoby, postawiłeś duży znak zapytania nad swoją osobą. Jako mieszkaniec Goliny, zachowuję Twoje publikacje i obiecuję za jakiś czas na zebraniach wiejskich rozpocząć rozliczanie z tego co obiecałeś. Na chwile obecną,szczerze życzę powodzenia i gratuluję.
~ ANA
ponad rok temu ocena: 100%  6
kto ci kazał wierzyć w te głupoty
~ nie frajer
ponad rok temu ocena: 93%  5
A pisałem wcześniej, żeby nie głosować na PSL, bo to największe pijawki jaki znam, tylko ciągnąć kasę z budżetu, czy to powiatowy, czy gminny, czy państwowy. Niestety Polacy nie uczą się na błędach.....
~ Michu
ponad rok temu ocena: 97%  4
podobno jak się ktoś pyta członka PSL-u kto wygra wybory, to ten odpowiada krótko - nasz koalicjant
~ teatrzyk
ponad rok temu ocena: 85%  3
Za 4 lata będzie nowa duża fabryka czy będą nowe duże długi ?
~ ~~zdzichu
ponad rok temu ocena: 96%  2
Wydaje Mi się iż będzie to i to. Fabryka - Urząd i Spółki gminne ( myślę iż będzie to już korporacja ) kolesi no bo gdzieś trzeba zagospodarować ich. Długi też będą no bo skąd brać pieniądze na ich utrzymanie. Na usta aby się ciśnie : Ale to już było .......
~ twój ruch
ponad rok temu ocena: 92%  1
zielone sprzedawczyki sznupy fałszywe
R E K L A M A
R E K L A M A