ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AAkademia Krasnali
R E K L A M A

Jest dotacja, będzie winda w szkole

› Aktualności› Samorząd 5 miesięcy temu    8.09.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

Ponad 122 tys. zł pozyskała gmina Kotlin z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na montaż windy w miejscowej szkole podstawowej.

 

R E K L A M A

 

Umowę z PFRON na przekazanie środków podpisała starosta Lidia Czechak, bo przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie gmina starała się o dofinansowanie.

 

- Po zrealizowaniu tego zadania rozliczymy się z dotacji ze starostwem powiatowym - mówi Mirosław Paterczyk, wójt Kotlina.

 

Cała inwestycja pochłonie 430 tys. zł. Pozostałe środki wyłoży samorząd Kotlina. Plan przedsięwzięcia przewiduje przebudowę istniejącej klatki schodowej i montaż windy.

 

 

- Jest też dużo zmian dostosowujących budynek do obecnych przepisów przeciwpożarowych. Jeżeli montujemy windę, to pozostałych rzeczy nie możemy zostawić na boku i dlatego też jest tak wysoki koszt inwestycji. Obiekt ma być bezpieczny dla dzieci i nie mogę sobie pozwolić na półśrodki - ocenia włodarz gminy.

 

Na rozpisany przez samorząd przetarg zgłosił się jeden oferent. Prace mają się zakończyć do 15 grudnia.

 

To kolejna inwestycja samorządu kotlińskiego w oświatę. W czwartek oficjalnie oddano do użytku boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej w Sławoszewie z siedzibą w Parzewie [ZOBACZ TUTAJ]


 


 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A