R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Jerzy Buzek w Jarocinie: Usunięcie okręgów jednomandatowych zagraża obywatelskości

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    24.11.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 8 ocen 3 / 33%
A A A
prof. Jerzy Buzek w trakcie wystąpienia w Jarocinieprof. Jerzy Buzek w trakcie wystąpienia w Jarocinie fot. Bartek Nawrocki

Jarocin. Gmina Jarocin. Samorząd jarociński. Ranking samorządów w Jarocinie. Jerzy Buzek w Jarocinie. Premier Jerzy Buzek w Jarocinie.

 

R E K L A M A

Wczoraj w Jarocinie odbył się finał tegorocznej edycji Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej. Do miasta zjechali samorządowcy z całej Polski, głównie przedstawiciele miast i gmin klasyfikowanych i nagrodzonych w rankingu [ZOBACZ WIĘCEJ TUTAJ]

 

Jarocin, który po raz pierwszy był gospodarzem wydarzenia, zajął w swojej kategorii – gmin miejsko-wiejskich 13. miejsce. Szef kapituły, były premier prof. Jerzy Buzek, we wstępnym przemówieniu nawiązał do aktualnych wydarzeń politycznych i próby zmiany ordynacji wyborczej przez partię rządzącą - głównie zapowiadaną likwidację okręgów jednomandatowych w wyborach samorządowych.

 

- Usunięcie ewentualne - bo to się jeszcze nie stało, jest tylko projekt - okręgów jednomandatowych na pewno zagraża obywatelskości samorządów. Myśmy w naszym rankingu stawiali parę lat temu na obywatelskie działania samorządu, bo samorząd to władza publiczna. Władze publiczne odpowiadają za Polskę, a prócz tego, są jeszcze organizacje obywatelskie - mówił były premier Jerzy Buzek. - Usunięcie okręgów jednomandatowych z ordynacji wyborczej zagraża obywatelskości, wiemy o tym doskonale.

 

Co były premier i europarlamentarzysta sądzi o Jarocinie, jak zapatruje się na aktualną politykę - więcej wkrótce w naszej rozmowie WIDEO.

ZOBACZ WIDEO

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 3 (33%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ samuel
ponad rok temu ocena: 60%  9
Pan Buzek to Prawdziwy Polak, odmiennie od tepogłowych łysopolaków ,co to żrą kebab a nastepnie drą ryja ,że Polska dla Polaków ( w kominiarkach ,bo przeciez wstyd pyska upublicznić )!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ayron
ponad rok temu ocena: 24%  8
Gratuluję autorytetu w postaci per Buśka.
~ Buzek - łobuzek :)
ponad rok temu ocena: 70%  7
Buzek ostatnio wstrzymał sie od głosu w głosowaniu nad sankcjami dla Polski . Czyli nie wiedział czy ma głosować za czy przeciw ? Fatalna postać w polskiej polityce . Do jarocińskich polityków pasuje jak ulał . Do tych z powiatu nawet bardziej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pegaz
ponad rok temu ocena: 62%  6
Cztery reformy, i nic, sprzedajny polityk za srebrniki.Za AWS -poczyniono najwięcej szkód, sprzedawano za bezcen majątek narodowy, w postaci zakładów przemysłowych i fabryk. .AWS -pochodne z PC +UW + coś tam jeszcze,-teraz mamy POPIS, odchody z AWS- i co się dziej każdy normalny widzi.
~ Alleluja i do przodu !
ponad rok temu ocena: 52%  5
Buzek - Łobuzek, Skazany za .., no i tylko HGW brakuje :-))) ELYTA ROZWOJOWA !
R E K L A M A
~ Buzek? a kto to taki?? Won z jarocina! To jekieś nieporozumienie
ponad rok temu ocena: 51%  4
To wstyd ze taki ktoś jak Buzek został zaproszony, nic dla Polski nie zrobił! nie potrafi w Unii upomnieć się o sprawy własnej Ojczyzny i o swoich rodaków, Buzek to nikt!!!!! Wystraszony i potakujacy obcym gość !!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do śmierdziela asdama
ponad rok temu ocena: 69%  3
do nejakiego posranego asdama: pytasz kim jestem? jestem twoim panem śmierdzielu!
~ asdam
ponad rok temu ocena: 49%  2
A kim ty jesteś, żeby wypraszać kogokolwiek z Jarocina i co zrobiłeś dla ojczyzny
~ skleroz
ponad rok temu ocena: 61%  1
Obrońca JOW ? heheh żart był premierem i co zrobił aby rozszerzać tą ordynację wyborczą ? Panie Buzek krótką pamięć Pan ma
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A