R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABx - MebleJarocin
R E K L A M A

Jej piękny ogród pokażą w telewizji [ZOBACZ ZDJĘCIA]

› Aktualności 11 miesięcy temu    10.10.2017
Redakcja
komentarzy 14 ocen 8 / 75%
A A A
Krystyna Latecka podczas kręcenia programu Krystyna Latecka podczas kręcenia programu "Rok w ogrodzie" fot. Kinga Latecka

Ekipa TVP gościła w ogrodzie Kingi Lateckiej z Jarocina. Kręcono materiał do programu „Rok w ogrodzie extra”

 

R E K L A M A

 

Pod koniec września Marek Jezierski - prowadzący program „Rok w ogrodzie” - odwiedził panią Kingę Latecką w Jarocinie, by pokazać jej piękny ogród w programie "Rok w ogrodzie extra".

Półtora roku temu otrzymałam od Pana Marka Jezierskiego prowadzącego program Rok w ogrodzie w TVP1 propozycję nakręcenia programu w moim ogrodzie. Pan Marek zauważył zdjęcia moich roślin na jednym z portali społecznościowych. Podziękowałam wówczas za jego propozycję, ponieważ mój ogród nie wyglądał jeszcze atrakcyjnie. Nie było wówczas trawnika, wykończonych rabat kwiatowych, założonego obrzeża z kostki. Mieszkaliśmy wtedy półtora roku w nowym domu, dlatego plac po budowie nie był jeszcze do końca uprzątnięty, ale rosły już w nim rośliny – mówi pani Kinga.

Przez ten czas pani Kinga pielęgnowała ogród, dosadzała kolejne rośliny i sprawiła, że ogród stał się jeszcze piękniejszy.

Pierwsze nasadzenia pojawiły się jeszcze przed budową domu z tego względu, że jestem zagorzałą miłośniczką roślin i nie mogłam doczekać się swojego upragnionego ogrodu. Pierwszymi roślinami były tuje Smaragd, które miały za zadanie osłonić nas od wiatru, gdyż wszędzie otaczają nas pola. Kolejne drzewa, krzewy i byliny pojawiały się z każdym tygodniem. Kiedy ukończyliśmy budowę domu rabaty były już prawie ukończone. Mąż wkopał kostkę, by oddzielić rabaty od trawnika, sukcesywnie dosadzałam nowe krzewy i drzewa. Ogród jest młody. Ma cztery lata. Dokładnie 4 tygodnie temu posialiśmy w ogrodzie trawę i w tym momencie moje marzenia zaczęły się spełniać. Zawsze marzyłam o pięknej murawie w ogrodzie. Zadbany, zieloniutki, równo przycięty, trawnik marzył mi się od zawsze. Kiedy przechodziłam obok jakiegoś domu z ładnym ogrodem zaglądałam przez płot i podglądałam jaką właściciel ma trawę. Moj ogród podzielony jest na kilka zakątków. Jednym z ulubionych jest zakątek leśny czy sielski, w którym stoi domek dla owadów zrobiony przez mojego męża Adama. W ogrodzie dominują w byliny. Wiosną królują rośliny cebulowe i ciemierniki. Kwitną magnolie, oczar i inne wczesne rośliny.

Od czerwca do pierwszych przymrozków kwitną jeżówki. To moje ulubione letnie byliny. W swoim ogrodzie posiadam kilkanaście odmian. Trawy ozdobne urzekają swoim pięknem jesienią. Staram się, by w ogrodzie było ciągle kolorowo. Od wiosny do późnej jesieni obserwujemy mnóstwo owadów pożytecznych: motyli, pszczół czy owadów drapieżnych. Oprócz ogrodu ozdobnego uprawiam warzywa. Stosuje tylko naturalne nawozy tj.wiórki rogowe czy podłoże po pieczarkach z obornikiem końskim. W swoich uprawach warzywnych szczycę się uprawą pomidorów. Z ogrodu korzystają nasze dzieci, które uczą się ode mnie uprawy roślin. Same wysiewają warzywa ciesząc się z plonów. Ogród to dla nich fantastyczna lekcja przyrody, a dla mnie miejsce odpoczynku i relaksu – opowiada bohaterka programu „Rok w ogrodzie ekstra”.

Emisja odcinka programu Marka Jezierskiego z panią Kingą odbędzie się w najbliższa sobotę, 14 października zaraz po programie Rok w ogrodzie ok. godziny 8.00 w TVP1.

 

Ekipa telewizyjna odwiedziła też trzy inne ogrody na naszym terenie – Urszuli Jankowiak z Kotlina, Grzegorza Gajewskiego z Witaszyc i Tomasza Bartkowiaka z Jarocina. Materiał zrealizowany u pani Urszuli zostanie pokazany w sobotę 21 października. Data kolejnych emisji nie jest jeszcze znana. Będziemy informować na bieżąco.

R E K L A M A
+ 6 głosów: 8 (75%) 2 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (14)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ x
  11 miesięcy temu ocena: 100%  14
  Ogród jak ogród ... szału nie ma Szokują komentarze...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tomas
  11 miesięcy temu ocena: 88%  13
  No tak się składa że nie wszyscy muszą pracować jeżeli mają pieniądze to nie jest wasz problem skąd mają i z czego żyją śmieszy mnie ta ludzka podłosc jak i również zazdrość ludzie ogarnijcie się trochę
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kkk
  11 miesięcy temu ocena: 67%  12
  W tych czasach jeśli ktoś nie ma pracy to musi być niezły gamoń albo leń :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ BRAK SŁÓW..
  11 miesięcy temu ocena: 46%  11
  Ludzie pracy nie mają bida z nędzą a tu nowobogaccy o ogrodzie pierdoły klepią
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ taka prawda
  11 miesięcy temu ocena: 89%  10
  Jak ktoś nie ma pracy to oznacza, że jest niezaradny życiowo. Jakbym nawet nie miał pracy na miejscu to szukałbym w innych miastach, aby tylko pracować i zapewnić dobre życie rodzinie aby nie musiała wstydzić się za mnie. Ci co nie mają pracy w obecnym czasie to moim zdaniem nie mają jej na własne życzenie i są śmierdzącymi leniami, którzy tylko żyją z alimentów, 500+, gops, itd. itp.
  R E K L A M A
  ~ kos
  11 miesięcy temu ocena: 50%  9
  No i znowu pozytywnie o Jarocinie będzie się mówić w TV a dzięki komu? Moim zdaniem dzięki władzy - burmistrzowi co to kładzie nacisk na ROZWÓJ szeroko rozumiany nawet w ogrodach!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Abrakadabra
  11 miesięcy temu ocena: 38%  8
  No tak Kinga piękny ogród. O ogród dba więc już wózka do dziecka wyprać nie może bo czasu jej nie starcza. I takim brudnym wozi po Jarocinie dzieci.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Julia
  11 miesięcy temu ocena: 25%  7
  Zawsze znajdzie się taka co siebie nie widzi tylko innych!Ja też mam ogród i dziecko i pewnie też jakimś durnym osobom z zazdrości obgadywania się zachce bo najwięcej do powiedzenia mają Ci ,którzy za przeproszeniem gówno robią tylko oceniać potrafią innych
  ~ Babsbs
  11 miesięcy temu ocena: 60%  6
  Za to ona była w tv, a Ty widać jak jej zazdrościsz ja tez mam dziecko i nie super czysty wózek bo dxieci szybko brudzą chyba Ze ty jesteś perfekcyjna mamuśka i kanapkę dziecko je w rękawiczkach i fartuchu hahahaah
  ~ Woźny
  11 miesięcy temu ocena: 90%  5
  Niesamowite wydarzenie. Zainteresujcie telewizję tym co się faktycznie "dobrego" dzieje na naszym podwórku.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ adaśko
  11 miesięcy temu ocena: 75%  4
  reżimowa telewizja w Jarocinie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Observer
  11 miesięcy temu ocena: 0%  3
  Mądry to ty nie jesteś.
  ~ seba
  11 miesięcy temu ocena: 50%  2
  Choooy mnie to obchodzi
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ e32
  11 miesięcy temu ocena: 50%  1
  a mnie obchodzi, mają piekny ogród, a przy okazji pokazuja krajobraz Jarocina w tv. To akurat fajnie;) Natomiast Ty idz do swojej Karyny włączcie sobie disco polo!
  R E K L A M A
  R E K L A M A