R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Jechał niesprawnym autem. Zginął człowiek. Jest wyrok sądu

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    29.10.2016
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A

Na karę 1 roku w zawieszeniu na trzy lata został skazany 47-letni Jarosław W. Mężczyzna był oskarżony o nieumyślne spowodowanie wypadku śmiertelnego, w którym zginął mieszkaniec gminy Jaraczewo.

R E K L A M A

Orzeczenie dotyczy wypadku z lipca ubiegłego roku. Na krajowej „12” zderzyły się trzy auta. Jak ustalili śledczy, kierujący oplem vectrą 47-letni Jarosław W. nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go fiata uno i uderzył w jego tył, gdy jadący nim 67-latek z gminy Jaraczewo sygnalizował zamiar skrętu w lewo.

W wyniku uderzenia samochód został zepchnięty na przeciwległy pas ruchu wprost pod nadjeżdżający samochód dostawczy. Kierujący fiatem poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. W trakcie śledztwa ustalono, że opel vectra był niesprawny technicznie w chwili zdarzenia, gdyż miał założone na przedniej osi opony o różnej wielkości.

Według opinii biegłych miało to bezpośredni wpływ na przebieg i sprawność hamowania.

Oskarżony mieszkaniec Rawicza stanął przed jarocińskim sądem. 47-latek złożył wyjaśnienia w charakterze podejrzanego w dniu wypadku - 13 lipca 2015 r. W późniejszym postępowaniu odmawiał składania zeznań.

Przed sądem przyznał się do stawianych zarzutów.
 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ xxx
ponad rok temu ocena: 67%  2
Mogła to być zapasówka chociaż prędkość mała i nie sądzę, żeby miało to bezpośredni wpływ na wypadek. Raczej przypadek, bo mając Vectrę C na oponach chyba aż tak się nie oszczędza. Nie wiem w sumie, nie znam człowieka. Jeżdżą trupy za 1000 zł. na łysych zimówkach i właśnie na takie auta bym proponował zwrócić uwagę policji. Są trzeźwe poranki to i złomów utylizację na drogach można zorganizować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ G.P.
ponad rok temu 1
w sytuacji spowodowania wypadku niesprawnym samochodem lub samochodem niespełniającym warunków technicznych poszkodowany dostanie odszkodowanie z OC sprawcy (odszkodowanie jednorazowe, rentę dożywotnia itp.) ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A