R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - BS kredyty do odwołania
R E K L A M A

Jazda Jarocińska. Rowerzysta cudem uniknął potrącenia. NIE róbcie tak! [WIDEO]

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    24.12.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 15 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Internauta jarocinska.pl

Jazda Jarocińska. Jarocin. Ulice Jarocina. Drogi Jarocińskie. Ruch w Jarocinie. Samochody w Jarocinie

R E K L A M A

Tylko refleksowi kierowcy i sprawnym hamulcom w pojeździe ten rowerzysta zawdzięcza to, że nie spędza świąt Bożego Narodzenia w szpitalu. Starszy mężczyzna postanowił przejechać przez przejście dla pieszych. Cudem uniknął potrącenia.

 

Do zdarzenia doszło na ulicy Sportowej w Jarocinie. Redakcja otrzymała film z wideorejestratora od kierowcy samochodu. Widać na nim moment, kiedy auto wjeżdża w ulicę Sportową od strony ul. Św. Ducha/Żerkowska. W tej samej chwili na przekroczenie znajdującego się tam przejścia dla pieszych decyduje się rowerzysta.

 

Starszy mężczyzna wjeżdża na „zebrę” wprost z chodnika, zaraz za samochodem jadącym z przeciwnego kierunku. Od potrącenia dzielą go dosłownie metry. Widać, jak w ostatnim momencie stara się salwować ucieczką.

Zgodnie z przepisami Prawa o Ruchu Drogowym rowerzysta jest zobowiązany zejść z roweru i przeprowadzić go po przejściu dla pieszych jeśli chce je przekroczyć. „Czyli rowerzysta nie może przejeżdżać rowerem po pasach dla pieszych. Niezastosowanie się do tego przepisu grozi mandatem 100 zł zgodnie z taryfikatorem - przypomina portal wrower.pl.

 

- Chwilę wcześniej na ul. Św. Ducha przez przejście przechodziła inna rowerzystka. Widać, że użytkownicy dwóch kółek jeśli chcą, to potrafią przekraczać jezdnię zgodnie z przepisami – komentuje autor filmu.

 

[ZOBACZ WIDEO]

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (15)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ instruktor
ponad rok temu ocena: 86%  15
Niestety ale rowerzystka nr 1 na pierwszym przejściu jak najbardziej mogła sobie rowerem przejechać !!!!!!!!! Jest tam ścieżka rowerowa i nie musi schodzić z rowera i oczywiście ma pierwszeństwo! Proszę doczytać przepisy albo dopytać !!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 100%  14
Dokładnie jest oznakowany przejazd dla rowerów obok przejścia dla pieszych, nawet na czerwono wymalowany w pierwszej sytuacji. Ale widać, że Pani wie, żeby nie przejeżdżać przez przejścia dla pieszych co trzeba pochwalić. Jak widać jest w naszym mieście sporo rowerzystów, co tylko potwierdza, że warto budować ścieżki rowerowe, tylko niech tworzą jakiś połączony ciąg, a nie porozrywane jest ścieżka, i nagle koniec.
~ Gość
ponad rok temu ocena: 67%  13
Tam na miejscu rowerzysty mógł być pieszy także , a kierowca robi aferę .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ooo
ponad rok temu ocena: 33%  12
Puknij się w ten głupi łeb. I postaw się w roli jakiego kółkiem kierowcy. Jeżdżę dużo po kraju i tacy debile mi gotują krew. -----Wtargnięcie na jezdnię Prawidłowe korzystanie z przejścia dla pieszych wiąże się z obowiązkiem zachowania szczególnej ostrożności przez pieszego. Pomimo tego, że dysponuje on pierwszeństwem na przejściu, powinien on swoje zachowanie dostosować do sytuacji. Przede wszystkim gwałtowne wejście na przejście pod nadjeżdżający samochód może być potraktowane jako wtargnięcie na jezdnię. Jak zauważył Sąd Najwyższy w wyroku z 15 maja 2002 r. (sygn. IV KKN 149/97)
~ Do Jazdy jarcińskiej
ponad rok temu ocena: 88%  11
Pan z wideo rejestratorem może sam zgłosić się na komendę policji celem samo ukarania w innym wypadku sam go podam. W 8 sekundzie nagrania widać że rusza wjeżdża na przejście nim piesza prowadząca rower zdążyła je opuścić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Do Jazdy jarocińskiej2
ponad rok temu ocena: 80%  10
analizując film można wnioskować że nawet się nie zatrzymuje przed przejściem.Brawo jeśli tak ma wyglądać zachowanie szczególnej ostrożności i ustąpienie pierwszeństwa pieszemu.
~ rowerzysta
ponad rok temu ocena: 50%  9
a mnie o malo co na scieszce rowerowej by rozwalil
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wedrowiec
ponad rok temu ocena: 75%  8
Jeszcze gorzej jest po zapadnieciu zmroku.Zadko ktory rowerzysta ma chociaz biale swiatelko przy rowerze.Najgorzej to mlodociani.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kierownik poprawczaka
ponad rok temu ocena: 100%  7
Młodocianych za brak białego światełka umieszczać w poprawczaku . To ich nauczy szacunku dla prawa ruchu drogowego .
~ sołtys
ponad rok temu ocena: 87%  6
JESTEŚ WIELKI I BARDZO WAŻNY BRAWO.............................ALE SIĘ ROZPĘDZIŁEŚ
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kolega
ponad rok temu ocena: 10%  5
na wojska polskiego kazdy rowerzysta jedzie po chodniku a za to jest kara
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ktoś z Jarocina
ponad rok temu ocena: 67%  4
ja tez miałem podobny przypadek też mi rowerzysta wjechał ale jak było przejście koło młyna tam przed zakrętem na ulicy wojska polskiego musiałem się ratować i go minąc żeby w rowerzystę nie uderzyć całkowicie nie udało mi się uniknąc zderzenia za mało czasu było ale rowerzysta na swoje szczęscie przeżył rowerzyści za nim znajdziecie się na przejściu rozglądnijcie się w pierw i zejdzcie z roweru przeprowadzając go
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gwiazdor
ponad rok temu ocena: 42%  3
witam to jest mandacik juz pana szukamy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sołtys
ponad rok temu ocena: 100%  2
OCZYWIŚCIE KIEROWCĘ AUTA
~ Przezorny - ubezpieczony
ponad rok temu ocena: 94%  1
To już norma i dlatego jak widzę zbliżającego się rowerzyste do przejścia dla pieszych , zakładam z góry że może przez nie przejechać . Przeto zwalniam na tyle żebym mógł wyhamować . Taka recepta !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A