Jarota zdobyła Okręgowy Puchar Polski! "Pełna dominacja" [ZDJĘCIA]

Jarota zdobyła Okręgowy Puchar Polski! "Pełna dominacja" [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Okręgowy Puchar Polski po 10 latach wraca do Jarocina.

Finałowe spotkanie Jaroty Jarocin z Ostrovią Ostrów Wlkp. był dość jednostronnym widowiskiem, ale nie brakowało kilku błyskotliwych akcji z jednej i drugiej strony.

Goście mogli zdobyć gola już po kilkunastu sekundach od rozpoczęcia meczu, ale Christiana Nnamaniego uprzedził jeden z obrońców. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia nie zwalniali tempa i co rusz starali się doprowadzić do zdobycia gola. Musieli być bardzo cierpliwi, bo ich kolejne akcje nie przynosiły rezultatu. Dopiero kapitalny strzał Mateusza Molewskiego (najlepszego zawodnika) w 43. minucie dał prowadzenie JKS-owi.

Po zmianie stron sytuacja w posiadaniu piłki nie uległa zmianie. Goście w dalszym ciągu dyktowali warunki gry, ale piłkarze Ostrovii nie zamierzali się poddać bez walki konstruując kilka groźnych sytuacji. Na niewiele jednak się to zdało w starciu z defensywą Jaroty.

W 80. minucie wynik spotkania na 2:0 ustalił Hubert Antkowiak, który wykorzystał świetne podanie w pole karne i umieścił piłkę obok bezradnego bramkarza.

- To była pełna dominacja, jednak gdyby Ostrovia wykorzystała świetną sytuację, w której obili słupek i poprzeczkę, to mecz mógł się potoczyć zupełnie inaczej - mówi Janusz Niedźwiedź, trener Jaroty. - Na szczęście mecz potoczył się dobrze dla nas i myślę, że nie ma tu dyskusji co do tego, kto był w tym meczu lepszy - dodaje.

Szerzej o finale Okręgowego Pucharu Polski w kolejnym wydaniu "Gazety Jarocińskiej"

Ostrovia Ostrów Wlkp. - Jarota Jarocin 0:2 (0:1)
0:1 - Mateusz Molewski (43.)
0:2 - Hubert Antkowiak (80.)

Jarota: Sebastian Kmiecik - Damian Błaszczyk (78. Jędrzej Ludwiczak), Piotr Garbarek, Dawid Piróg, Piotr Skokowski - Damian Pawlak, Michał Grobelny (87. Łukasz Rylukowski), Mateusz Molewski (87. Jacek Pacyński), Filip Szewczyk (87. Mateusz Dunaj) - Christian Nnamani, Hubert Antkowiak