Jarota z kompletem punktów. Pogoń II Szczecin pokonana w Jarocinie (ZDJĘCIA+FILM) - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin w meczu 12. kolejki III ligi grupy II pokonała 3:0 rezerwy Pogoni Szczecin.

Jarociniacy przystępowali do tego pojedynku po wysokiej porażce w Gdyni, a także bez kontuzjowanego Piotra Skokowskiego. Z kolei Pogoń przed tygodniem wygrała w Koszalinie z Gwardią.

Już w pierwszej akcji Pogoń II Szczecin mogła objąć prowadzenie. Adrian Benedyczak w sytuacji sam na sam trafił jednak w spojenie słupka z poprzeczką. Odpowiedź Jaroty była błyskawiczna. W 3. minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Mateusz Molewski. Pomocnik Jaroty technicznie uderzył zza pola karnego po wyłożeniu piłki przez Mikołaja Łopatkę. Futbolówka wpadła tuż przy słupku bramki Pogoni. Jarociniacy poszli za ciosem i w efekcie po kwadransie było 2:0. Ponownie na strzał zza pola karnego, z okolic narożnika szesnastki, zdecydował się Molewski i po raz drugi zaskoczył Jędrzeja Grobelnego. W 26. minucie dobrą okazję na odpowiedź miała Pogoń. Strzał sprzed pola karnego powędrował tuż nad poprzeczką. Jeszcze przed przerwą wynik powinien podwyższyć Mikołaj Łopatka, ale wychodzącego w sytuacji 1 na 1 napastnika Jaroty dogonili obrońcy i nie dopuścili do utraty trzeciego gola.

Pierwsze minuty po zmianie stron należały do Pogoni. W 52. minucie Jarotę ponownie uratowało obramowanie bramki, a chwilę później kapitalną interwencją popisał się Sebastian Kmiecik. Bramkarz Jaroty wyciągnął piłkę zmierzającą w samo okienko po uderzeniu Dawida Błanika. W 65. minucie znów było gorąco w polu karnym JKS-u po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W dobrej sytuacji zawodnik Pogoni nieczysto trafił w piłkę i ta nie zmierzała w światło bramki. W 76. minucie ponownie skontrowała Jarota. Po podaniu ze środka pola, prawą stroną wyprowadził akcję Jakub Czapliński i sam ją sfinalizował. Zawodnik Jaroty przelobował wychodzącego z bramki golkipera z trudnej pozycji – blisko linii końcowej. Piłka wpadła do siatki i Jarociniacy prowadzili już 3:0 i takim wynikiem zakończyło się to starcie.

W najbliższy weekend, 27 października w sobotę Jarota zmierzy się na wyjeździe z Bałtykiem Koszalin. Początek starcia o 11.00.

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Jakub Czapliński, Radosław Barabasz, Igor Skowron, Krzysztof Czabański, Szymon Piekarski (66’ Szymon Komendziński) – Mateusz Dunaj (89’ Daniel Tomaszewski), Jędrzej Ludwiczak, Jakub Nowak, Mateusz Molewski (87’ Dawid Piskuła) – Mikołaj Łopatka