Jarota w półfinale okręgowego Pucharu Polski

Jarota w półfinale okręgowego Pucharu Polski - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin w niedzielę, 3 marca pokonała 1:0 Piast Kobylin w meczu 1/4 finału Pucharu Polski OZPN Kalisz.

Jarociniacy awansowali do ćwierćfinału, wygrywając we wcześniejszych rundach z rezerwami Ostrovii Ostrów Wlkp. oraz Zefką Kobyla Góra. Z kolei Piast, który był gospodarzem spotkania, wcześniej uporał się z Zielonymi Koźminek (walkower) oraz Centrą Ostrów Wlkp.

Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando Jaroty, która częściej gościła pod polem karnym gospodarzy, ale długo nie potrafiła wykorzystać boiskowej przewagi. Dopiero w 22. minucie piłkę do siatki zdołał skierować wracający po kontuzji Miłosz Kowalski. Napastnik JKS-u wykorzystał podanie Mateusza Dunaja. W kolejnych minutach Jarota wciąż dominowała, ale raziła nieskutecznością. Swoje sytuacje 2-krotnie miał Szymon Piekarski, ale jego uderzenia okazały się niecelne.

W drugiej części tempo meczu spadło, ale wciąż przewaga zarysowywała się na korzyść podopiecznych Piotra Garbarka. Jarociniacy mieli kolejne sytuacje na strzelenie bramki, ale znów problemem była skuteczność. Próby Miłosza Kowalskiego, Patryka Kieliby oraz Dawida Idzikowskiego nie zmieniły wyniku spotkania. W 70. minucie swoją najlepszą sytuację miał Piast. Piłka zatrzymała się jednak na słupku bramki strzeżonej przez Sebastiana Kmiecika. W samej końcówce swoją sytuację miał również Krzysztof Matuszak, ale wynik już się nie zmienił – Jarota wygrała 1:0.

W kolejnej rundzie okręgowego Pucharu Polski Jarota zmierzy się ze zwycięzcą meczu KS Opatówek – LKS Gołuchów. Półfinał rozegrany zostanie 3 kwietnia. W najbliższą sobotę, 9 marca Jarociniacy podejmą w meczu 18. kolejki III ligi gr. II Wierzycę Pelplin. Początek o 15.00.

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Igor Skowron, Jędrzej Ludwiczak, Szymon Komendziński – Mateusz Dunaj (55’ Beniamin Wrembel), Jakub Nowak (55’ Krzysztof Matuszak), Dawid Idzikowski (80’ Patryk Adamski), Szymon Piekarski, Patryk Kieliba (66’ Daniel Tomaszewski) – Miłosz Kowalski (64’ Mikołaj Łopatka)