Jarota w finale Pucharu Polski [ZOBACZ GOLE]

› Sport i rekreacja 2 miesiące temu    19.04.2017
Sebastian Matyszczak
komentarzy 3 ocen 2 / 0%

Skromnie, ale pewnie piłkarze Jaroty Jarocin pokonali Białego Orła Koźmin Wlkp. w półfinale okręgowego Pucharu Polski.

Zawodnicy JKS-u rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia i wyjścia na prowadzenie już w 12. minucie po golu Christiana Nnamaniego, który zimą wrócił do Jaroty. Niezbyt długo podopieczni Janusza Niedźwiedzia cieszyli się z prowadzenia. W 37. minucie, a więc chwilę przed przerwą, do siatki gości trafił Krzysztof Czabański. Defensor koźmińskiej drużyny jest dobrze znany w Jarocinie, ponieważ spędził tu ładnych parę lat futbolowego życia.

Po zmianie stron skutecznością popisała się wyłącznie nasza ekipa, a konkretnie Piotr Skokowski, który w 77. minucie ustalił wynik spotkania na 2:1. Zwycięstwo nad Białym Orłem dało Jarocie awans do finału okręgowego Pucharu Polski, w którym JKS zmierzy się z Ostrovią Ostrów Wlkp., która po remisie 1:1 w regulaminowym czasie gry i rzutach karnych (3:1) pokonała KKS Kalisz.

Biały Orzeł Koźmin Wlkp. - Jarota Jarocin 1:2 (1:1)
0:1 - Christian Nnamani (12.)
1:1 - Krzysztof Czabański (37.)
1:2 - Piotr Skokowski (77.)

Jarota: Daniel Malina - Damian Błaszczyk, Piotr Garbarek (68. Dawid Piróg), Daniel Najduch, Piotr Skokowski - Łukasz Rylukowski, Michał Grobelny (68. Damian Pawlak), Jakub Czapliński, Mateusz Molewski - Christian Nnamani, Hubert Antkowiak (46. Filip Szewczyk)

Biały Orzeł: Sebastian Kaźmierczak - Dawid Dolata, Igor Skowron, Krzysztof Czabański, Michał Sztok - Jakub Szymkowiak (85. Wojciech Kamiński), Piotr Walczak, Dawid Guźniczak, Marcin Szymkowiak (70. Artur Błażejczak) - Mikołaj Szulc (70. Filip Oleśków), Szymon Gałczyński (75. Oskar Maciejewski)

Szerzej o tym spotkaniu napiszemy w najbliższym numerze "Gazety Jarocińskiej".

+ 0 głosów: 2 (0%) 2 -