Jarota przegrała z Kotwicą (ZDJĘCIA)

Jarota przegrała z Kotwicą (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin w Wielką Sobotę przegrała w meczu 24. kolejki III ligi grupy II z Kotwicą Kołobrzeg 0:1.

Jarociniacy spotkaniem z Kotwicą Kołobrzeg rozpoczęli piłkarski maraton. W ciągu najbliższych dwóch tygodni rozegrają pięć spotkań. Starcie z piątą drużyną ligi było początkiem tego okresu. W pierwszych minutach było sporo chaosu po obu stronach. Jednak już w 9. minucie goście objęli prowadzenie. Precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Vladyslav Dorosh. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Chwilę później pierwszy celny strzał oddał JKS, a konkretnie Szymon Piekarski. Kolejne groźniejsze sytuacje były dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Wówczas 2-krotnie dobrą interwencją popisał się Sebastian Kmiecik. Jeszcze przed przerwą z rzutu wolnego uderzył Piekarski, ale piłka poleciała nad bramką.

Drugą połowę lepiej zaczęli goście, którzy stwarzali kolejne sytuacje. W 46. minucie błąd w wyprowadzeniu piłki gospodarzy naprawił dobrą interwencją Kmiecik. W 52. minucie bramkarz Jaroty nie interweniował, a piłka nieznacznie minęła lewy słupek bramki. Chwilę później w niezłej sytuacji znalazł się Mikołaj Łopatka, ale próba skierowania piłki do siatki klatką piersiową okazała się nieudana. W 59. minucie ponownie bardzo dobrą interwencją popisał się Kmiecik, broniąc silny strzał gości. W 68. minucie strzał Adama Męcfela po dośrodkowaniu z prawego skrzydła został w ostatniej chwili zablokowany przez obrońcę Kotwicy. W 77. minucie niepewnie interweniował bramkarz Jaroty po strzale z rzutu wolnego. Ostatecznie wynik się wówczas nie zmienił. Podobnie jak chwilę później, gdy Krzysztof Matuszak posłał piłkę wysoko nad bramką. W 88 minucie kolejną niezłą okazję miał Patryk Kieliba, ale piłka po rykoszecie od obrońcy minęła bramkę i opuściła boisko. Mimo przewagi JKS-u w końcówce meczu, wynik się nie zmienił i Kotwica wygrała 1:0.

W środę, 24 kwietnia Jarota zmierzy się w finale okręgowego Pucharu Polski w Kaliszu z KKS-em 1925. Początek meczu o 18.30.

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Jędrzej Ludwiczak, Igor Skowron, Szymon Komendziński (62’ Daniel Tomaszewski) – Patryk Kieliba (88’ Beniamin Wrembel), Szymon Piekarski (46’ Adam Męcfel), Jakub Nowak, Dawid Idzikowski – Mikołaj Łopatka (72’ Krzysztof Matuszak), Miłosz Kowalski