Jarota przegrała we Wronkach

› Sport i rekreacja miesiąc temu    14.04.2019
Dawid Borucki
komentarzy 6 ocen 0 / 0%

Jarota Jarocin doznała drugiej porażki w rundzie wiosennej III ligi grupy II. W niedzielę, 14 kwietnia podopieczni Piotra Garbarka w meczu 23. kolejki ulegli we Wronkach rezerwom Lecha Poznań 0:4.

Jarociniacy dobrze rozpoczęli mecz w obronie. Mądrze ustawiali się i bronili dostępu do własnego pola karnego. Lech miał duże problemy, aby zagrozić bramce Sebastiana Kmiecika. Z czasem Jarota zaczęła dochodzić do głosu w ofensywie, głównie strzałami zza pola karnego. Czujnie jednak w bramce gospodarzy spisywał się były zawodnik JKS-u – Karol Szymański. W kolejnych minutach szanse stwarzał głównie Lech, ale efekt bramkowy przyszedł dopiero w doliczony czasie gry. Po uderzeniu Krzysztofa Kołodzieja piłka odbiła się od słupka, dopadł do niej Tomasz Kaczmarek i otworzył wynik meczu.

Tak dobrze, jak Lech zakończył pierwszą połowę, tak rozpoczął drugą. Gospodarze wyprowadzili kontrę, którą strzałem do pustej bramki sfinalizował ponownie Kaczmarek. Lech przejął inicjatywę, czego efektem były dwie kolejne bramki. Najpierw w 67. minucie Kołodziej nie pomylił się z rzutu karnego, a w 73. minucie wynik meczu na 4:0 w efektownym stylu ustalił Paweł Tupaj.

Jarota w kolejnym meczu podejmie na Stadionie Miejskim w Jarocinie piąty zespół ligi - Kotwicę Kołobrzeg. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 20 kwietnia. Początek o 16.00.

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Szymon Komendziński (70' Daniel Tomaszewski), Jędrzej Ludwiczak, Igor Skowron, Piotr Skokowski – Miłosz Kowalski, Jakub Nowak (75' Krzysztof Matuszak), Dawid Idzikowski, Szymon Piekarski, Patryk Kieliba (65' Adam Męcfel) – Mikołaj Łopatka (84' Patryk Adamski)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -