Jarota przegrała w Środzie z Polonią

Jarota przegrała w Środzie z Polonią - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin przegrała w meczu 25. kolejki III ligi grupy II z Polonią Środa Wlkp. 0:3.

Już w 5. minucie bliscy objęcia prowadzenia po dośrodkowaniu z rzutu wolnego byli gospodarze. W dobrej sytuacji spudłował jednak Piotr Wujec. Chwilę później zza pola karnego uderzał Krzysztof Bartoszak, ale również niecelnie. W 15. minucie gola zdobył Luis Henriquez, ale był na spalonym, więc bramka nie została uznana przez sędziego. W 27. minucie groźniej zaatakowali Jarociniacy. Ze strzałem Jakuba Nowaka poradził sobie Łukasz Radliński. Do przerwy w Środzie Wlkp. gole nie padły.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Polonii. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zamieszaniu w polu karnym, piłkę do siatki z bliska skierował Piotr Skrobosiński. W 53. minucie groźne uderzenie z dystansu oddał Adam Męcfel. Piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce. W 65. i 66. minucie Polonia dołożyła dwie kolejne bramki. Najpierw na listę strzelców wpisał się ponownie Skrobosiński, a chwilę później prowadzenie gospodarzy podwyższył Adrian Chopcia. W 75. minucie Polonia była bliska strzelenia czwartej bramki. Piłka po uderzeniu Jędrzeja Kujawy wylądowała jednak na poprzeczce. Jarociniacy kończyli spotkanie w dziesiątkę. W 88. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Piotr Skokowski.

W środę, 1 maja Jarota podejmie na Stadionie Miejskim w Jarocinie Radunię Stężyca. Początek meczu o 16.00.

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Igor Skowron, Jędrzej Ludwiczak, Szymon Komendziński (75' Alan Janowski) – Patryk Kieliba, Jakub Nowak, Dawid Idzikowski, Krzysztof Matuszak (63' Mateusz Dunaj), Adam Męcfel (75' Daniel Tomaszewski) – Miłosz Kowalski (63' Mikołaj Łopatka)