Jarota przegrała w Koszalinie z Bałtykiem

Jarota przegrała w Koszalinie z Bałtykiem - Zdjęcie główne

Trzeciej porażki z rzędu doznali zawodnicy Jaroty Jarocin w III lidze. Podopieczni Piotra Garbarka przegrali w meczu 8. kolejki w Koszalinie z Bałtykiem 0:1.

Już w 4. minucie pierwszą interwencję musiał zaliczyć Sebastian Kmiecik, który poradził sobie z uderzeniem Mateusza Czapłygina. Po kwadransie ponownie sytuację mieli gospodarze i tym razem ją wykorzystali. Blisko pola karnego rywala faulował Igor Skowron, a po dośrodkowaniu piłkę głową do bramki Jaroty skierował Dawid Gruchała. Bramka obudziła podopiecznych Piotra Garbarka, ale brakowało skuteczności. Szanse mieli Szymon Gałczyński czy 2-krotnie Dawid Idzikowski, ale piłki leciały poza światłem bramki lub dobrze interweniował bramkarz Bałtyku. W 38. minucie z rzutu wolnego próbował Piotr Skokowski, ale niecelnie. Chwilę później kapitan JKS-u uderzył wysoko nad poprzeczką po wyłożeniu piłki przez Mateusza Dunaja.

Na początku drugiej połowy Jarociniacy domagali się rzutu karnego za zagranie piłki ręką przez zawodnika gospodarzy, ale zamiast tego po żółtej kartce otrzymali Igor Skowron i trener Piotr Garbarek. Przez dłuższy fragment drugiej połowy niewiele działo się pod bramkami obu drużyn. Na niespełna kwadrans przed końcem meczu strzelał Dunaj, ale zdecydowanie za lekko. Sytuację dodatkowo skomplikowała druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Skowrona w 85. minucie. Na początku doliczonego czasu gry piłkę meczową na zamknięcie wyniku miał Łukasz Włodarczyk, ale gracz Bałtyku nie trafił w bramkę. Chwilę później Jarota znów domagała się rzutu karnego po faulu na Patryku Kielibie, ale ponownie bez reakcji arbitra. Ostatecznie wynik się nie zmienił i Bałtyk wygrał 1:0.

W sobotę, 21 września Jarota podejmie Świt Skolwin Szczecin. Początek meczu o 17.00.

Jarota: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Jędrzej Ludwiczak, Igor Skowron, Szymon Komendziński – Szymon Piekarski, Marcin Maćkowiak – Mateusz Dunaj, Dawid Idzikowski (69’ Miłosz Kowalski), Szymon Gałczyński (59’ Patryk Kieliba) – Mikołaj Łopatka (80’ Beniamin Wrembel)