Jarota pokonała rezerwy Ostrovii i gra dalej w pucharze

Jarota pokonała rezerwy Ostrovii i gra dalej w pucharze - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin w meczu 1/16 finału okręgowego Pucharu Polski pokonała w Szczurach Ostrovię II Ostrów Wlkp. 2:1.

Jarociniacy przystępowali do pucharowego pojedynku po porażce w ostatnich sekundach meczu ligowego z Kotwicą Kołobrzeg.

Rywalem JKS-u był drugi zespół Ostrovii Ostrów Wlkp., występujący obecnie w kaliskiej A Klasie (aktualnie 5. miejsce z 7 punktami na koncie po trzech rozegranych meczach). Środowy pojedynek dobrze zaczął się dla Ostrovii. W 8. minucie piłkę do własnej bramki głową skierował Marcin Banaszak. Jarociniacy nie potrzebowali wiele czasu na odpowiedź. W 18. minucie za samobójcze trafienie zrehabilitował się Banaszak, wykorzystując dośrodkowanie Jakuba Czaplińskiego. Jeszcze w pierwszej połowie Jarota mogła wyjść na prowadzenie, ale dobrej sytuacji nie wykorzystał Gabriel Sołtysiak.

W drugiej połowie Jarota jeszcze bardziej zdominowała rywala, ale brakowało skutecznego wykończenia akcji. Tuż po wznowieniu gry bardzo dobrą okazję zmarnował Beniamin Wrembel. W 62. minucie w polu karnym gospodarzy faulowany był Mateusz Dunaj, który pojawił się na boisku zaledwie kilka minut wcześniej. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Piotr Skokowski i pokonał bramkarza Ostrovii II. Więcej bramek w Szczurach nie padło, choć Jarota stwarzała kolejne sytuacje pod bramką rywali.

W kolejnej rundzie Jarociniacy zmierzą się na wyjeździe z Zefką Kobyla Góra – zespołem występującym w kaliskiej Klasie Okręgowej (aktualnie 4. miejsce z dorobkiem 13 punktów po 7 kolejkach). Mecz odbędzie się 10 października.

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Daniel Tomaszewski, Marcin Banaszak, Krzysztof Czabański, Piotr Skokowski – Jakub Czapliński, Gabriel Sołtysiak (56’ Mateusz Dunaj), Patryk Rzepka (80’ Jakub Klauza), Dawid Piskuła (67’ Szymon Komendziński), Mateusz Molewski – Beniamin Wrembel