Jarota pokonała Mieszko Gniezno (ZDJĘCIA)

Jarota pokonała Mieszko Gniezno (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

W meczu 32. kolejki III ligi grupy II Jarota Jarocin pokonała Mieszko Gniezno 2:0.

Jarota przed meczem traciła do zespołu z Gniezna 21 punktów, ale na boisku nie było widać tej różnicy. W 6. minucie pierwszy groźniejszy strzał oddali goście. Piłka uderzona z rzutu wolnego poleciała jednak nad poprzeczką. Chwilę później było jeszcze groźniej w polu karnym Jaroty, ale strzał zawodnika gości zablokował Mikołaj Kowalski, a następnie dobrą interwencją popisał się Bartosz Kubiak. W 10. minucie goście zablokowali strzał Szymona Piekarskiego. Pięć minut później ten sam zawodnik miał jeszcze lepszą sytuację, ale po uderzeniu głową piłka poleciała obok bramki.

W 33. minucie znów zakotłowało się pod bramką Kubiaka. Sędzia jednak odgwizdał próbę wymuszenia rzutu karnego przez zawodnika z Gniezna. W 36. minucie z rzutu wolnego w słupek uderzył bardzo aktywny w tym pojedynku Piekarski. Chwilę później na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Beniamin Wrembel. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła „za kołnierz” bramkarzowi gości. W 41. minucie niezłą kontrę wyprowadził Szymon Komendziński, ale już w polu karnym źle zabrał się z piłką i ostatecznie nie udało się oddać groźnego strzału.

Zaraz po zmianie stron dobrą akcję wyprowadziła Jarota. Jednak podania Miłosza Kowalskiego przed bramkę nie zdołał zamknąć Wrembel. W 51. minucie znów blisko był Piekarski z rzutu wolnego. Tym razem piłka otarła się o poprzeczkę. W 69. minucie zawodnik z Gniezna podwyższył prowadzenie Jaroty. Z piłką lewą stroną ruszył Mateusz Dunaj. Po zejściu do środka, piłkę próbował wybić Mateusz Ławniczak, ale uczynił to na tyle niefortunnie, że znalazła się w siatce. W 79. minucie znów gości uratowało obramowanie bramki. Piłka po uderzeniu Igora Skowrona z rzutu wolnego zatrzymała się na poprzeczce. Wynik w końcówce już się nie zmienił.

W sobotę, 8 czerwca Jarota zmierzy się w Koninie z Górnikiem. Początek meczu o 17.00.

Jarota Jarocin: Bartosz Kubiak – Alan Janowski, Szymon Komendziński, Igor Skowron, Mikołaj Kowalski – Beniamin Wrembel (85’ Patryk Adamski), Jakub Nowak (85’ Daniel Tomaszewski), Szymon Piekarski (73’ Patryk Kieliba), Dawid Idzikowski, Mateusz Dunaj – Miłosz Kowalski