Jarota pokonała Górnik Konin w drugim sparingu

Jarota pokonała Górnik Konin w drugim sparingu - Zdjęcie główne

Podpieczni Piotra Garbarka w środę rozegrali drugi zimowy sparing. Jarota na własnym terenie pokonała Górnik Konin 2:1.

W niedzielę w Swarzędzu Jarociniacy rozegrali swój pierwszy mecz towarzyski podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej w III lidze. Wówczas lepsi okazali się zawodnicy Polonii Środa Wlkp. W środowy wieczór JKS na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie zmierzył się z Górnikiem Konin.

W pierwszych minutach niewiele się działo. Tuż przed upływem 30. minuty, groźny strzał oddał Szymon Piekarski, z którym poradził sobie bramkarz gości. Chwilę później piłkę do siatki skierował Mateusz Dunaj, wykorzystując płaskie dośrodkowanie z prawego skrzydła. Swoją sytuację miał również Dawid Idzikowski, ale piłka po jego uderzeniu nie znalazła drogi do bramki.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze. Po podaniu z głębi pola, w polu karnym faulowany był Miłosz Kowalski, a jedenastkę na bramkę zamienił w 55. minucie Piotr Skokowski. Szansę na podwyższenie wyniku miał m.in. Patryk Rzepka, ale rezultat się nie zmienił do 83. minuty. Wówczas po błędzie defensywy Jaroty gola honorowego dla Górnika zdobył Maciej Rojewski.

Jarota Jarocin: Zawodnik testowany (46’ Sebastian Kmiecik) – Alan Janowski (46’ Piotr Skokowski), Igor Skowron (60’ Mikołaj Kowalski), Jędrzej Ludwiczak (60’ Piotr Stachowiak), Daniel Tomaszewski (46’ Krzysztof Matuszak) – Mateusz Dunaj (60’ Zawodnik testowany), Szymon Piekarski (60’ Patryk Rzepka), Dawid Idzikowski (46’ Jakub Nowak), Szymon Komendziński (60’ Gabriel Sołtysiak) – Zawodnik testowany (46’ Zawodnik testowany), Beniamin Wrembel (46’ Miłosz Kowalski)

Kolejny sparing Jarota rozegra w niedzielę, 27 stycznia. Rywalem będzie Piast Kobylin. Początek spotkania o 17.30.