Jarota lepsza od Górnika, ale w meczu remis

Jarota lepsza od Górnika, ale w meczu remis - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin zremisowała z Górnikiem Konin 1:1 (1:1). Podopieczni Marcina Woźniaka rozegrali najlepszy mecz w rundzie wiosennej, ale nie zdołali odnieść zwycięstwa.

Mecz zaczął się dla Jaroty fatalnie. Już w 3. minucie obrona jarocińskiego zespołu dała się zaskoczyć i po szybko wykonanym wyrzucie piłki z autu za plecy Jakuba Czaplińskiego, Dawid Przybyszewski znalazł się sam przed Mateuszem Filipowiakiem i bez problemu przerzucił piłkę nad bramkarzem Jaroty. Zespół z Jarocina próbował odrobić straty, ale efektem przewagi były jedynie często wykonywane stałe fragmenty. Dopiero po szóstym dośrodkowaniu Piotra Skokowskiego z rzutu rożnego, do wybitej za pole karne piłki dobiegł Jakub Czapliński i pięknym strzałem z dystansu doprowadził do wyrównania. Od tego momentu Jarota miała mecz pod kontrolą, ale do końca pierwszej połowy nie potrafiła poważniej zagrozić rywalom.

W drugiej połowie dominacja Jaroty była wyraźna, ale zawiodła niestety skuteczność. W krótkim odstępie czasu dwa groźne strzały na bramkę Górnika oddał Dominik Chromiński. Doskonałe okazje do zdobycia zwycięskiego gola mieli również Damian Sierant i Marcin Szymkowiak, jednak piłka nie chciała po raz drugi wpaść do bramki Górnika. W końcówce spotkania już w trzecim meczu z rzędu Jarota musiała radzić sobie w osłabieniu, bowiem w 87 minucie drugą żółtą kartką ukarany został Jakub Czapliński.

Jarota Jarocin - Górnik Konin 1:1 (1:1)

0:1 - Dawid Przybyszewski (3.)

1:1 - Jakub Czapliński (29.)

Jarota: Mateusz Filipowiak - Jakub Czapliński, Marcin Banaszak, Dawid Piróg, Piotr Skokowski, Mateusz Dunaj (58. Marcin Szymkowiak), Jakub Nowak, Dawid Kierzek (82. Jędrzej Ludwiczak), Damian Sierant, Dominik Chromiński, Mikołaj Marciniak (58. Miłosz Kowalski)

Górnik: Dominik Kąkolewski - Bartosz Świderski (64. Mateusz Augustyniak), Dawid Śnieg, Robert Jędras, MIchał Marszałek, Maciej Adamczewski, Krystian Sobieraj, Piotr Radoszewski (53. Mateusz Majer), Łukasz Wesołowski, Dawid Przybyszewski (83. Bieniamin Trzepacz), Sebastian Antas (67. Paweł Błaszczak)