Jarota Jarocin przegrywa z Polonią Środa Wlkp. (ZDJĘCIA)

Jarota Jarocin przegrywa z Polonią Środa Wlkp. (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin kontynuuje słabą passę w III lidze. W meczu 8. kolejki JKS przegrał 0:1 z Polonią Środa Wlkp.

Jarociniacy przystępowali do spotkania z Polonią po dwóch ligowych porażkach – z Lechem II Poznań i Kotwicą Kołobrzeg, a także po wygranej w 1/16 finału okręgowego Pucharu Polski z Ostrovią II Ostrów Wlkp.

Pojedynek z Polonią Jarota rozpoczęła bez kompleksów. Już w 4. minucie na uderzenie zza pola karnego po zamieszaniu w szesnastce zdecydował się Piotr Skokowski. Strzał w środek bramki obronił golkiper gości. Z czasem jednak przewagę zaczęła zyskiwać Polonia, która jednak nie stwarzała dogodnych sytuacji pod bramką Sebastiana Kmiecika. Co prawda w 17. minucie zawodnik gości uderzył z dystansu, ale bramkarz Jaroty nie miał większych problemów ze skuteczną interwencją. W 34. minucie z dystansu spróbował także Krzysztof Czabański. Z pozoru niegroźne uderzenie sprawiło sporo trudności Łukaszowi Radlińskiemu – bramkarzowi Polonii Środa Wlkp. W 38. minucie akcję prawą stroną przeprowadzili goście. Mocne, płaskie wstrzelenie piłki przed bramkę wykorzystał Jędrzej Kujawa, pokonując z bliskiej odległości Kmiecika.

Na tym emocje praktycznie się skończyły. W drugiej połowie żadna z drużyn nie potrafiła zagrozić bramce rywali. Na przedpolu dobrze spisywał się Kmiecik, wyłapując dośrodkowania gości. Z kolei Jarota próbowała zaskoczyć Radlińskiego strzałami z dystansu. Niestety, żaden z nich nie zmierzała chociażby w pobliżu bramki Polonii. Wynik spotkania w drugiej części się nie zmienił i 3 punkty z Jarocina wywiozła Polonia Środa Wlkp.

Za tydzień Jarota zmierzy się na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek – Radunią Stężyca. Początek meczu o 15.00.

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Jakub Czapliński, Marcin Banaszak (78’ Beniamin Wrembel), Igor Skowron, Radosław Barabasz, Piotr Skokowski – Mateusz Dunaj, Szymon Piekarski (58’ Szymon Komendziński), Krzysztof Czabański, Mateusz Molewski – Daniel Tomaszewski (65’ Dawid Piskuła)