Jarota Jarocin pokonała Piast Kobylin

Jarota Jarocin pokonała Piast Kobylin - Zdjęcie główne

W ostatnim sparingu podczas letnich przygotowań do sezonu 2018/2019 Jarota Jarocin pokonała 2:0 Piast Kobylin.

Od pierwszych minut to Jarociniacy dominowali na boisku. Bliski otwarcia wyniku już na początku meczu był Piotr Skokowski, ale uderzył nad bramką. W 20. minucie rywali uratował słupek. Przed szansą zdobycia bramki był Mikołaj Łopatka. Wreszcie Jarocie udało się osiągnąć cel. W 38. minucie po dośrodkowaniu Daniela Tomaszewskiego gola na 1:0 zdobył strzałem głową Mateusz Molewski. Do przerwy 1:0 dla JKS-u.

Jarota bardzo dobrze rozpoczęła drugą połowę. Niepełna 120 sekund po wznowieniu gry bramkę na 2:0 strzelił Łopatka. Duży udział miał w tym Jakub Czapliński, który urwał się rywalom i wyłożył piłkę napastnikowi Jaroty. W dalszej fazie spotkania swoje sytuacje mieli Marcin Banaszak, Igor Skowron oraz Jakub Orzłowski. Wynik jednak się nie zmienił. Podopieczni Marka Nowickiego w sprawdzianie generalnym pokonali 2:0 Piast Kobylin.

Już w sobotę, 11 sierpnia Jarota rozpocznie zmagania w III lidze grupie II. Na początek Jarociniacy zagrają w Malborku z Wierzycą Pelplin. Początek o 17.00.

Jarota Jarocin: Mateusz Filipowiak (46’ Sebastian Kmiecik) – Daniel Tomaszewski (46’ Jakub Czapliński), Marcin Banaszak, Igor Skowron, Radosław Barabasz, Piotr Skokowski (46’ Maksymilian Boczek) – Mateusz Dunaj (38’ Benjamin Wrembel, 65’ Jakub Orzłowski), Jędrzej Ludwiczak, Jakub Nowak (46’ Dawid Piskuła), Mateusz Molewski (46’ Kacper Radoszewski, 82’ Gabriel Sołtysiak) – Mikołaj Łopatka (55’ Paweł Sworacki)