Jarota Jarocin nieznacznie słabsza od Sokoła Kleczew

Jarota Jarocin nieznacznie słabsza od Sokoła Kleczew - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin przegrała 1:2 z Sokołem Kleczew w trzecim towarzyskim spotkaniu podczas przygotowań do sezonu 2018/2019.

Sobotni pojedynek obie drużyny rozpoczęły spokojnie. Pierwsza groźniejsza sytuacja przyniosła bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego to goście otworzyli wynik za sprawą Mikołaja Pignota. Końcowe minuty należały do Jaroty, ale wyrównać się nie udało. Niezłe sytuacje mieli Piotr Skokowski, Mikołaj Łopatka i Jakub Czapliński. Pierwsza dwójka uderzała sprzed pola karnego, a „Czapla” z dość ostrego kąta. Żaden ze strzałów nie zmusił jednak do interwencji bramkarza gości.

W 53. minucie Sokół podwyższył prowadzenie na 2:0. Źle piłkę przyjął Igor Skowron. Wykorzystał to Jakub Antosik, zabierając mu ją na 25. metrze i pokonując w sytuacji sam na sam Mateusz Filipowiaka. W 55. minucie niezłą sytuację miał Radosław Barabasz, który zgubił krycie, ale strzał głową okazał się niecelny. W 72. minucie kapitalną interwencją popisał się Sebastian Kmiecik, broniąc silny strzał zza pola karnego. W 80. kontaktową bramkę strzelił Igor Skowron, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego Krzysztofa Czabańskiego. Do remisu nie udało się doprowadzić.

Kolejny sparing Jarota rozegra w środę, 25 lipca. Rywalem będzie Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Początek o 18.00.

Skład Jaroty: Mateusz Filipowiak (60’ Sebastian Kmiecik) – Jakub Czapliński (60’ Daniel Tomaszewski, 80’ Jakub Czapliński), Marcin Banaszak (46’ Radosław Barabasz), Igor Skowron, Krzysztof Czabański, Piotr Skokowski (55’ Alan Janowski) – Szymon Piekarski (60’ Dawid Piskuła), Jakub Nowak (57’ Jędrzej Ludwiczak), Mateusz Molewski, Mateusz Dunaj – Mikołaj Łopatka (77’ Jakub Orzłowski)