Jarota Jarocin – KP Starogard Gdański: ponownie bez wygranej przy Maratońskiej (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Remisem 1:1 zakończył się pojedynek Jaroty Jarocin z KP Starogardem Gdańskim.

Początek spotkania należał do gości. Już w 5. minucie po nieporozumieniu obrońców w dobrej sytuacji znalazł się zawodnik ze Starogardu Gdańskiego. Dobrze zachował się jednak Sebastian Kmiecik. Kolejne minuty były spokojniejsze. Ciekawie zrobiło się dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej połowy, gdy padły dwie bramki. W 30. minucie kolejny błąd defensywy Jaroty wykorzystał Błażej Chouwer, który w sytuacji sam na sam pokonał Kmiecika. Już chwilę później dobrą sytuację na remis zmarnował Mateusz Dunaj. W 42. minucie Jarociniacy doprowadzili do wyrównania. Ze skrzydła dośrodkował Jakub Czapliński. Uderzenie Piotra Skokowskiego nie było udane. W dobrym miejscu jednak znalazł się Jacek Pacyński, który zdobył gola na 1:1.

Druga część meczu rozpoczęła się od ataków JKS-u. W ciągu pierwszych 10 minut bliscy zdobycia drugiej bramki byli Dominik Chromiński – uderzenie głową obok słupka – oraz Jakub Nowak – strzał z dystansu minimalnie obok bramki. W 71. minucie ponownie dobrze zachował się między słupkami Kmiecik. Chwilę później kolejną sytuację strzelecką miał Chromiński, ale górą był bramkarz gości. W doliczonym czasie gry swoją okazję miał Skokowski, ale jego uderzenie po przepuszczeniu piłki przez Miłosza Kowalskiego powędrowało wysoko nad poprzeczką.

Kolejny mecz Jarota rozegra za tydzień, 26 maja. Rywalem będzie Unia Solec Kujawski. Początek spotkania o 14.00.

Jarota: Sebastian Kmiecik – Jakub Czapliński, Marcin Banaszak, Piotr Garbarek, Dawid Piróg, Piotr Skokowski – Mateusz Dunaj (75’ Marcin Szymkowiak), Jakub Nowak (80’ Jędrzej Ludwiczak), Dawid Kierzek, Jakub Pacyński (90’ Miłosz Kowalski) – Dominik Chromiński (84’ Mikołaj Marciniak)