Jarota Jarocin – Kotwica Kołobrzeg: wygrana Jaroty i piękne bramki przy Maratońskiej - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin pokonała 3:0 Kotwicę Kołobrzeg w meczu 31. kolejki III ligi grupy II.

Podobnie jak w ubiegły weekend w Solcu Kujawskim, także w czwartek Jarota bardzo dobrze rozpoczęła mecz. W 8. minucie pięknym uderzeniem z okolic linii pola karnego popisał się Dawid Kierzek. Piłka po jego strzale otarła się o poprzeczkę i wylądowała w siatce. Kilka chwil później pierwszą okazję miał Dominik Chromiński, ale jego strzał głową minął bramkę. W 25. minucie Chromiński już trafił do siatki. Zawodnik Jaroty zauważył wysuniętego bramkarza gości i przelobował go strzałem z okolic linii środkowej. Chwilę później podobna próba była już nieudana. W 39. minucie ponownie Chromiński uderzył zza pola karnego. Piłka poleciała nad bramką.

Druga część meczu rozpoczęła się dla Jaroty jeszcze lepiej niż pierwsza. Przed polem karnym faulowany był Piotr Garbarek, a precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Piotr Skokowski. Piłka wylądowała w samym okienku bramki. W 57. minucie 2-krotnie bardzo dobrze zachował się Mateusz Filipowiak. Najpierw obronił strzał z dystansu, a później drugą próbę ze znacznie bliższej odległości. Jeszcze w końcówce spotkania Kotwica miała swoją szansę na gola honorowego. Strzał głową minął bramkę Filipowiaka.

W kolejnym spotkaniu, 3 czerwca Jarota Jarocin zmierzy się na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek – Świtem Skolwin Szczecin. Początek niedzielnego meczu o 16.00.

Jarota Jarocin: Mateusz Filipowiak – Jędrzej Ludwiczak, Marcin Banaszak, Piotr Garbarek (kapitan), Dawid Piróg, Piotr Skokowski – Jakub Czapliński (60’ Mikołaj Marciniak), Damian Sierant, Dawid Kierzek (71’ Krzysztof Matuszak), Mateusz Dunaj (64’ Jacek Pacyński) – Dominik Chromiński (81’ Miłosz Kowalski)