Jarota Jarocin – Elana Toruń: Porażka z kandydatem do awansu (ZDJĘCIA+FILM)

› Sport i rekreacja 8 miesięcy temu    14.04.2018
Dawid Borucki
komentarzy 2 ocen 0 / 0%

Jarota Jarocin przegrał 0:2 z Elaną Toruń w meczu 23. kolejki III ligi grupy II.

Od pierwszych minut spotkanie toczyło się pod dyktando Elany Toruń. Już w 5. minucie było groźnie pod bramką Mateusza Filipowiaka. Uderzenie z półwoleja przeleciało tuż nad poprzeczką. W kolejnym kwadransie oglądaliśmy przy piłce głównie gości. W 20. minucie padł pierwszy gol dla Torunian. Duży udział mieli przy nim dwaj zawodnicy Jaroty. Marcin Banaszak przy próbie wybicia piłki trafił w rywala i ta przelobowała za bardzo wysuniętego Filipowiaka. Chwilę później ponownie piłka zatrzepotała w bramce gospodarzy, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

Druga odsłona nie różniła się znacząco od pierwszej. W 52. minucie w sytuacji sam na sam z Filipowiakiem nieznacznie pomylił się zawodnik Elany. W 60. minucie bramkarz Jaroty mógł zostać zaskoczony. Rywale zdecydowali się na uderzenie z rzutu wolnego z blisko 40 metrów. Piłka nieznacznie minęła słupek. W ostatnich 30 minutach goście opadli nieco z sił. Jarota częściej gościł pod bramką Elany. Najpierw strzelał Garbarek, ale za lekko. Zdecydowanie najlepszą szansę miał w 86. minucie Jacek Pacyński. Bramkarz gości nie złapał dośrodkowanej piłki, a zawodnik Jaroty uderzył głową z trzech metrów, ale obok słupka. Chwilę później niezły strzał głową oddał Chromiński. Mecz przedłużał się ze względu na 2-krotne wrzucenie przez kibiców Jaroty serpentyn na boisko na początku doliczonego czasu. To musiało wybić z rytmu gospodarzy, którzy przejęli inicjatywę. Ostatecznie Torunianie w końcówce spotkania zdobyli drugiego gola i wyjeżdżają z Jarocina z kompletem punktów.

Kolejny mecz ligowy Jarota rozegra w środę, 18 kwietnia. Rywalem będzie Polonia Środa Wielkopolska. Jest to zaległe spotkanie 18. kolejki, które początkowo miało odbyć się 10 marca. Początek starcia o 17.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Sportowej 6 w Jarocinie.

Jarota Jarocin: 1. Mateusz Filipowiak - 3. Marcin Banaszak, 4. Dawid Piróg, 17. Piotr Garbarek (kapitan), 13. Piotr Skokowski - 6. Jakub Czapliński (35' 20. Marcin Szymkowiak), 22. Jakub Nowak (71' 8. Krzysztof Matuszak), 5. Dawid Kierzek (76' 16. Jacek Pacyński), 7. Dominik Chromiński - 10. Mikołaj Marciniak (58' 21. Miłosz Kowalski)

Więcej o spotkaniu w najbliższym numerze „Gazety”

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -