Jarota grała w osłabieniu, ale wraca z Kleczewa z punktem

Jarota grała w osłabieniu, ale wraca z Kleczewa z punktem - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin zremisowała 2:2 z Sokołem Kleczew w meczu 19. kolejki III ligi grupy II. Podopieczni Piotra Garbarka w dwóch meczach rundy wiosennej wywalczyli 4 punkty.

Pierwsza połowa początkowo przebiegała pod dyktando Jaroty, która częściej przebywała na połowie rywali. Szczęścia z dystansu próbowali Szymon Komendziński i Jakub Nowak, ale obie próby okazały się nieskuteczne. Wynik zmienił się jednak w 21. minucie, gdy Miłosz Kowalski wykorzystał prostopadłe zagranie Dawida Idzikowskiego. Precyzyjny strzał byłego zawodnika WKS-u Witaszyce okazał się skuteczny i JKS wyszedł na prowadzenie. W kolejnych minutach lepiej grali gospodarze, którzy ocknęli się po słabym początku. Wynik jednak nie zmienił się w pierwszej połowie.

Stało się tak jednak już na początku drugiej części spotkania, gdy do siatki Sebastiana Kmiecika piłkę skierował wprowadzony w przerwie Jakub Antosik. Jarociniacy protestowali, że zawodnik z Kleczewa pomógł sobie ręką, ale jedyne, co wskórali to drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dla Igora Skowrona. Jarociniacy, grając w osłabieniu, przez 26 minut skutecznie bronili się przed atakami gospodarzy. Jednak w 78. minucie gola na 2:1 dla Sokoła zdobył Jakub Groszkowski. W 86. minucie Jarocie udało się jednak doprowadzić do wyrównania mimo gry w osłabieniu. Pomogli gospodarze, a konkretnie Sebastian Śmiałek, który umieścił piłkę we własnej bramce. Wynik już się nie zmienił – Jarota zremisowała w Kleczewie 2:2.

W sobotę, 23 marca Jarota podejmie w meczu 20. kolejki III ligi grupy II Świt Skolwin Szczecin. Początek spotkania w Jarocinie o 15.30.

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Szymon Komendziński, Igor Skowron (52’ – czerwona kartka), Jędrzej Ludwiczak, Piotr Skokowski – Patryk Kieliba (77’ Adam Męcfel), Jakub Nowak, Dawid Idzikowski (86’ Patryk Adamski), Szymon Piekarski, Mateusz Dunaj (90’ Beniamin Wrembel) – Miłosz Kowalski (75’ Mikołaj Łopatka)