ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1

Jarocińskie muzeum z dotacją z ministerstwa. Dostali 55 tys. zł na sztukę ulicy

› Aktualności› Wydarzenia 3 miesiące temu    8.03.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Jedno z dzieł zakupionych w ramach dotacji ministerialnej w 2017 rokuJedno z dzieł zakupionych w ramach dotacji ministerialnej w 2017 roku fot. Monstfur

Już po raz drugi Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało jarocińskiemu muzeum dotację na rozbudowę kolekcji dzieł artystów street artu. Placówka otrzyma 55 tys. zł na zakup prac tworzonych techniką szablonu.

 

 

Pozyskane środki pozwolą na wzbogacenie kolekcji, którą od 2017 r. Muzeum Regionalne w Jarocinie tworzy przy wsparciu ministerstwa kultury. - Mamy już w swoich zbiorach prace takich czołowych przedstawicieli street artu jak Czarnobyl, M-City, Waras, Kfiatek czy Monstfur - podkreśla Renata Królak koordynująca projekt. - Jarocin jest jednym z nielicznych miejsc, a na pewno jedynym małym ośrodkiem miejskim w Polsce, w którym powstaje tego rodzaju nietypowa kolekcja. Cieszymy się, że znalazł uznanie pomysł, aby prace artystów ulicznych stały się pełnoprawnymi dziełami sztuki tworzącymi kolekcję, której wartość docenili eksperci z ministerstwa.

 

Punktem wyjścia dla tworzonej w Jarocinie kolekcji dzieł sztuki współczesnej stały się murale zrealizowane kilka lat wcześniej w przestrzeni miejskiej. To głównie prace artystów związanych z jarocińskimi malowidłami ściennymi zapoczątkowały kolekcję w muzeum. W chwili obecnej składa się na nią 15 eksponatów, ale w ramach tegorocznego projektu zbiory powiększą się o kilkanaście dzieł kolejnych znanych polskich artystów street artu. Wśród nich znalazło się również kilka prac początkującego miejscowego twórcy, który nie odnotował jeszcze znaczących osiągnieć w sztuce ulicznej, ale aktywnie działa w tym nurcie, a jego artystyczne dokonania stają na wysokim poziomie. Na bazie tworzonej kolekcji budowany jest ciekawy program edukacyjny skierowany do niemal wszystkich grup odbiorców.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ im
3 miesiące temu ocena: 100%  2
a na zabytki ni ma .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tak trzymać. Psy szczekają karawana rozwoju Jarocina jedzie dalej
3 miesiące temu ocena: 100%  1
Pawlicki!! Hip hip hurra. Hip hip hurra!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji