ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AA1 Matysiak 11-26.12.19
R E K L A M A

Jarociński projekt zostanie pokazany na kolejnym festiwalu. Tym razem w Ostródzie

› Aktualności› Wydarzenia 5 miesięcy temu    12.07.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. Archiwum

"Żywa Akademia Pana Kleksa" miała być jednorazowym projektem robionym z myślą o najmłodszych uczestnikach jarocińskiego festiwalu. Lokalny sukces zaowocował jednak kolejnymi występami i zaproszeniami na festiwale muzyczne. W 2019 roku Żywa Akademia Pana Kleksa pojawiała się na największej show case’owej imprezie w Polsce czyli festiwalu Spring Break w Poznaniu, a teraz pora na Ostróda Reggae Festival.
 

 

R E K L A M ALombard sródtekstowy 06-14.12.2019

 

Inicjatorem projektu była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, która wraz z jarocińskim muzykiem i nauczycielem Tomaszem Jankowskim, przy wsparciu Instytutu Książki oraz gminy Jarocin, przygotowała go w ramach Jarocin Festiwal 2018. Występ młodych lokalnych artystów wraz z tuzami polskiej sceny takimi jak Marek Piekarczyk, Grzegorz Kupczyk czy dowodzonym przez Piotra Banacha zespołem BAiKA, przyciągnął prawdziwe tumy widzów i był jednym z najlepiej przyjętych koncertów podczas całego festiwalu.

Żywa Akademia Pana Kleksa to interaktywne widowisko, którego podstawą jest muzyka. Wybrane piosenki z wszystkich trzech filmowych adaptacji przygód Ambrożego Kleksa bawią, uczą, wzruszają, ale przede inspirują. Stąd obecność w repertuarze również autorskich utworów. Dzieło Jana Brzechwy jest uniwersalne i ponadczasowe. Dla najmłodszych to poznanie pięknej historii, dla tych nieco starszych sentymentalna podróż do lat swojego dzieciństwa.

 

Koncert na festiwalu w Ostródzie odbędzie się w niedzielę 14 lipca. Początek o godz. 15.00 na jednej z trzech scen głównych, na Red Stage

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A