R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1b - VitaMed
R E K L A M A

Jarocin, to mnie jara!

› Aktualności 11 miesięcy temu    25.07.2017
Redakcja
komentarzy 8 ocen 3 / 67%
A A A
Polska Lab JarocinPolska Lab Jarocin

Młodzi ludzie szukają miejsca dla siebie w Jarocinie. Kilkunastu uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, przez kilka dni pracowało na warsztatach Polska Lab - Jarocin. Młodzież chce stworzyć miejsca, w którym będą mogli spotykać się ich rówieśnicy.

 

R E K L A M A

 

Studio nagrań, miejska dżungla, warsztaty krawieckie w stylu punk - to tylko niektóre pomysły, które powstały podczas kilkudniowych warsztatów realizowanych w ramach projektu Polska Lab - Jarocin.

Od 18 do 22 lipca młodzi ludzie wymyślali, co można zrobić dla swoich rówieśników w naszym mieście, jakie miejsca można stworzyć, jakie zajęcia prowadzić, jak sprawić, by młodzi ludzie zaczęli się spotykać ze sobą w realnym świecie, a nie tylko na Facebooku, Snapchacie?

 

- Wydaje mi się, że warsztaty były dla młodych ludzi ważne nie tylko dlatego, że nauczyli się wielu rzeczy, które mogą przydać się im w przyszłości w szkole i pracy, ale przede wszystkim nauczyli się myślenia obywatelskiego. Nie mają postawy roszczeniowej. Nie mówią dorosłym "zróbcie nam", tylko "my chcemy coś robić - pomóżcie nam" - mówi Beata Frąckowiak-Piotrowicz, prezes Fundacji "Ogród Marzeń", która jest lokalnym partnerem projektu Polska Lab

 

Młodzi ludzie mają nadzieję, że ich rówieśnicy przyłączą się do projektu. Stworzyli na Facebooku profil "Jarocin, to mnie jara". Przygotowali społeczną kampanię reklamową, która ma na celu zachęcenie rówieśników do włączenia się w projekt, zachęcenia do rozmowy i działania, stworzenia miejsca lub kilku miejsc, w których młodzież będzie się dobrze czuła. Uczestnicy projektu spotkali się z wiceburmistrzem Robertem Kaźmierczakiem, który wyraził chęć współpracy i kolejnych spotkań z młodzieżą. Agnieszka Borkiewicz - dyrektorka biblioteki ma nadzieję, że wspólnie z młodzieżą uda się stworzyć takie miejsce w kamienicy na rynku, gdzie ma przenieść się biblioteka.

Czy uda się stworzyć miejsca dla młodzieży, jeśli tak, to gdzie, jakie to będą miejsca?

Młodzi ludzie zapraszają na profil "Jarocin, to mnie jara".

Warsztaty organizuje w Jarocinie Fundacja "Ogród Marzeń", która wygrała konkurs i została lokalnym partnerem ogólnopolskiego projektu organizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" i Fundacje Evens.

Projekt realizowany jest w Jarocinie od 18 czerwca. ZOBACZ: Młodzi ludzie spotkali się w jednym miejscu...

R E K L A M A
+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ do burmistrza
11 miesięcy temu ocena: 91%  8
„jeśliby ktoś mówił: Miłuję Boga, a brata swego nienawidził, jest kłamcą, albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi” (1J 4, 20).
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ciekawy ?
11 miesięcy temu ocena: 83%  7
Czy na fundacji można zarobić ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ "Ogród Marzeń"
11 miesięcy temu ocena: 40%  6
Drogi Ciekawy człowieku, przyjdź, sprawdź i sam zobaczysz, że nie można. My nie mamy niczego do ukrycia. Zapraszamy, przynajmniej będziesz mógł zadać nam to pytanie w twarz. Miłego wieczoru:)
~ jacekpl
11 miesięcy temu ocena: 100%  5
Może warto przypomnieć o kuchni staropolskiej gdzie w średniowieczu była uwielbiana przez resztę Europy . http://www.mowiawieki.pl/index... kuchnia teraz w oczach obcokrajowców https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sol
11 miesięcy temu ocena: 89%  4
A nie powinno być "Jarocin tu się jara"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ SZCZERY
11 miesięcy temu ocena: 82%  3
Się jara dziewczyno się jara chłopaku To czysta Marycha bez odoru maku Bez odoru wojny o zajebistym smaku Włoszczyzna Holandii o mistrzowskim zapachu
~ Skazany za...
11 miesięcy temu ocena: 60%  2
To się nazywa Rozwój!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarocin to smutek
11 miesięcy temu ocena: 93%  1
młodzi ludzie, którzy czują w sobie siłę i pewność siebie to stą wypieprzaja w świat! To jest zgnilizna, żdnego postępu i nienawiść
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A