R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - BS kredyty do odwołania
R E K L A M A

Jarocin ogłosił przetarg na amfiteatr. Wynik przekracza możliwości gminy

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    23.12.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 40 ocen 8 / 13%
A A A
 fot. Materiały UM w Jarocinie

Jarocin. Gmina Jarocin. Zamówienia publiczne. Przetargi w Jarocinie. Przetargi w gminie Jarocin

R E K L A M A

W czerwcu przyszłego roku miał być gotowy nowy amfiteatr w Jarocinie. Obiekt mógłby być jedną z aren lipcowego festiwalu (choć o tym ostatnim wiemy na razie niewiele). Niedawno gmina rozstrzygnęła przetarg ogłoszony jeszcze w listopadzie.

Nowy obiekt, jak opisali urzędnicy, ma być ogólnodostępny, zielony, wkomponowany w teren jarocińskiego parku. Planowano, że widownia ustawiona zostanie tyłem do ulicy Zamkowej prowadzącej od ul. Św. Ducha do Pałacu Radolińskich. Amfiteatr będzie miał także wydzielone miejsce pod - ustawianą okazjonalnie - scenę. Obok zaprojektowano między innymi plac zabaw i fotoplastykon (zobacz niżej).

Zaplanowano 1200 miejsc siedzących z możliwością uzupełnienia o dostawiane krzesła. - Teraz, kiedy będziemy oglądać to, co się dzieje na scenie nie będzie nam słońce świeciło prosto w oczy, tak jak do tej pory - tłumaczył zastępca burmistrza Robert Kaźmierczak, cytowany przez miejską stronę internetową.

W terminie wpłynęła tylko jedna oferta - firmy Sław-Bud z Bachorzewa. Przedsiębiorca zaproponował cenę brutto - 7.935.063 zł brutto. Umowy z wykonawcą nie będzie.

„W przedmiotowym postępowaniu cena złożonej oferty znacznie przekracza możliwości finansowe zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 4.150.000 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania…” - czytamy w urzędowym komunikacie.

Łatwo więc policzyć, że miastu zabrakło prawie 3,8 mln zł. Czy gmina zwiększy pulę środków na to zadanie? Kolejnego przetargu jeszcze nie ogłoszono.

Robert Kaźmierczak, II zastępca burmistrza Jarocina

Przetarg, w którym przedmiot zamówienia w uproszczeniu jest określany jako budowa zielonego amfiteatru obejmuje znacznie szerszy zakres. Uwzględnia bowiem skomunikowanie amfiteatru z ul. Parkową poprzez wybudowanie dojazdu, doprowadzenie sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, postawienie automatycznej toalety, budowę nowego oświetlenia na całym obszarze wraz z monitoringiem, a także placu zabaw z prototypowymi urządzeniami zabawowymi, fotoplastykonem, multimediami, doprowadzenie ścieżki do ruin kościoła św. Ducha, zagospodarowanie ternu wokół ruin i ich podświetlenie.

Podczas prowadzenia prac archeologicznych, podczas których wydobywane były szczątku ludzkie z dawnego przykościelnego cmentarza okazało się, że na tym obszarze jest bardzo wysoki poziom wód gruntowych. Dawna sieć drenarska była pozrywana i nie działała, stąd konieczność zaprojektowania jej na nowo i dołączenie do projektu po uzgodnieniach z konserwatorem zabytków. To spowodowało opóźnienie ogłoszenia przetargu o 3-4 miesiące. Zdawaliśmy sobie sprawę, że półroczny okres realizacji tego zadania – do 20 czerwca 2018 - jest bardzo ryzykownym wyzwaniem. Wiemy, jaka jest obecnie sytuacja na rynku budowalnym, stąd też zainteresowanie tylko jednego podmiotu. Projekt jest dość skomplikowany i zakłada zaangażowania wykonawców z bardzo wielu branż: melioracji, zakładania terenów zieleni, elektryki, automatyki i budowlanki. Niektóre pozycje kosztorysowe w ofercie mogły być wyższe o 15-20% niż w kosztorysie inwestorskim, ale dla wielu innych możemy uzyskać znacznie niższe ceny, jeśli ogłosimy nowy przetarg wskazując dłuższy czas na składanie ofert i znacząco wydłużając termin realizacji inwestycji. W najbliższych dniach zdecydujemy w uzgodnieniu z projektantem, jakie to będą terminy i czy lepszym rozwiązaniem nie jest wyłączenie z całego projektu zakładającego wiele prac ziemnych i budowlanych pewnych elementów, na które byłby rozpisany oddzielny przetarg, do którego przystąpią wyspecjalizowani wykonawcy, nie będący jedynie podwykonawcami.

Poza tym staramy się o dofinansowanie tego projektu ze środków z UE, licząc, że dotacja unijna pokryje ok. 75% kosztów. Nabór trwa do 30 marca, wyniki będą znane pewnie w sierpniu lub we wrześniu, ale w tym czasie prace już będą mogły być prowadzone.

 

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 8 (13%) 7 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (40)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ franc
ponad rok temu ocena: 67%  40
zaczyna sie wszedzie chcecie działki za wszystko a drobud za ile zrobi wasi ludzie ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
ponad rok temu ocena: 100%  39
Ktoś zrobił projekt i policzył. Nie pierwszy raz źle. Nasze władze muszą znaleźć innego projektanta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tort do podziału
ponad rok temu ocena: 83%  38
A to dziwne. Poklócili się? Przecież tam było koryto dla mopsa? Ciekawe ciekawe.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qwert
ponad rok temu ocena: 93%  37
No co puchatki, drobud teraz wstrzeli się z terminem, hajs się dołoży i dalej ciągnie się jakoś ten rozwój....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
ponad rok temu ocena: 83%  36
Jak pisowskie państwo i miasto moze liczyć na 75 0/0 dotacji unijnych !? Wziąć do pracy darmozjadow
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Oj niedługo będzie płacz w gminie
ponad rok temu ocena: 92%  35
Drobud ma już wolne terminy i trzeba było przetarg unieważnić. Ciekawe czy to weźmie o bańkę drożej czy może o dwie ????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marcin 639
ponad rok temu ocena: 97%  34
Spokojnie.Zaraz powstanie jakas nowa firma i wygra przetarg.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pijar
ponad rok temu ocena: 88%  33
kelner już się szykuje
~ sołtys
ponad rok temu ocena: 97%  32
,,jakaś firma pogrzebowa wygra przetarg i zabierze pracowników z firmy -Drobud- i to będzie rozwój'' czy to miałeś na myśli.
~ anna
ponad rok temu ocena: 92%  31
Nmi powstal Amfiteatr byla polana taki maly budynek z toaletami i przechowywalo sie tam sprzet taki jak pilki. skakanki, bambintony, rowerki, hulajnogi byla Pani ktora pilnowala ogrodka jordanowskiego o godz 19 wszystko zamykano z racji tej ze mieszkam przy parku to sie w nim wychowałam nie bylo obwodnicy przy Sw, Ducha wiec mijalam jeden budynej wchodzilo sie w sciezku przy murze i juz sie bylo w parku a jakie byly gorki do zjeżdzania na sankach czy tornistrach po szkole w miejscu gdzie powstala obwodnica Jarocin mial malo mieszkabcow nie bylo osiedli dokad duzo ludzi sie pozprowadzalo jak wyswietlano film przewaznie radziecki 22 lipca na Rynku na budynku obecnego PKO to jak sie spojrzalo na tych ktorzy ogladali to bylo wiadomo gdzie kto mieszka wiekszosc z nas sie znala
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anna
10 miesięcy temu 30
Do Anna tobie to mocniejsze lekie sie przydaja zebys nie byl taki odurzony i zachwycony no ale jak ktos jest takim prymitywem jak ty Dziadku rdzenni Jarociniacy mamy co wspominac i wiemy jak Jarocin wygladal i jak sie zylo no ale co moze wiedziec wiekszosc ktora sie tu posprowadzala ze wsi az sie dziwie po wojnie był zakaz sprowadzania sie ze wsi do miast a jednak tyle gowna wyplynelo z tych wiosek
~ do anna
10 miesięcy temu ocena: 0%  29
A ty ciotka to byś tylko filmy poradzieckie oglądała . To juž się nie wróci babciu . To już historia . Nadciąga nowe . I na to się przygotuj .Tylko łyknij dużą łyżke Neospasminy żeby cię apopleksja ze wzruszenia nie złapała .
~ Marek
ponad rok temu ocena: 100%  28
Od lat Jarocin sięga po nieprofesjonalnych projektantów. Skrzyżowanie Jarmarczna- Glinki trzeba było poprawiać podobnie jak lewoskręt na Św.Ducha. Łącznik od Wrocławskiej został źle wyceniony a tak w ogóle to nie wiadomo po co on jest robiony. Teraz amfiteatr źle wyceniony.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ japik
ponad rok temu ocena: 100%  27
Nic przypadkowo się nie dzieje.....
~ grudzień 2017
ponad rok temu ocena: 100%  26
To wszystko ma swój cel u naszej władzy.
~ Darek
ponad rok temu ocena: 75%  25
Burmistrzu Pawlicki wyrzuć małego paskudnego człowieczka. Psuje Tobie wizerunek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mały,paskudny,ale niezatapialny
ponad rok temu ocena: 92%  24
Nie ruszy mnie.
~ Olo
ponad rok temu ocena: 18%  23
Jarocin to polgluwki z platformy,sami odstawiają kabarety,niepotrzeba im amfiteatru..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
ponad rok temu ocena: 50%  22
Jak półgłówki to tylko PiS
~ Paw
ponad rok temu ocena: 71%  21
Rozbój o przepraszam ,,Rozwój'' , ,,rewitalizacja'' ,,przetargi'' - pawlicki, kaźmierczak i gibasiewicz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Andrej
ponad rok temu ocena: 44%  20
Drobud to nasza lokalna firma w której pracują ludzie z Jarocina oraz z regionu . Jeżeli komuś zależy żeby inwestycje robiła firma z Wa - wy z kapitałem zakładowym 50 tys jak przy szpitalu , to musi porozmawiać o tym z budowniczym szpitala technikiem Stanisławem . Mnie to nie boli że jarociniacy zarobią .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ G.P.
ponad rok temu ocena: 100%  19
o tą osobę chodzi ? https://mojepanstwo.pl/dane/kr...
~ dociekliwy
ponad rok temu ocena: 100%  18
drobud, eko-dbaj, zgo-nova (w dużej części) te firmy w 90% są własnością pani "Bogusławy Podymy" - ich praca dla Jarocina musi byś godnie wyceniona.
~ G.P.
ponad rok temu ocena: 67%  17
Roboty zlecane przez podatników (w których imieniu działają urzędy) powinny byc wykonywane zgodnie z prawem zamówień publicznych najkorzystniej (najtaniej) dla podatników jak to tylko możliwe i zgodnie z wymaganiami SIWZ. Los przychodów udziałowców firm jest tu nieistotny. ps. "nasza firma" - to słowo należy zasadniczo do współwłaścicieli ewentualnie udziałowców w zyskach, więc rozumiem...
~ Andrej
ponad rok temu ocena: 58%  16
DROBUD ZROBI I ZAROBI...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jak to się robi w Jarocinie
ponad rok temu ocena: 68%  15
Czyli normalka - dzielenie przetargu ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ G.P.
ponad rok temu ocena: 54%  14
To chyba żart? Nikt w kraju poza jedną firmą nie chce robić ? Miasto "szlabanami" pozamykali ???? ps. Ostatnio czytałem o przetargu w PWIK (coś w Cielczy, OŚ), to interesujące, jakaś firma spod Krakowa , odwołania, Krajowa Izba Odwoławcza, treść odwołania ciekawa, coś o zapisach w SIWZ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ prawda
ponad rok temu ocena: 28%  13
Pomimo krzyku opozycji nasze miasto się rozwija.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Inne spojrzenie - bardziej pozytywne
ponad rok temu ocena: 29%  12
Najwaźniejsze że powstanie piękny i nowoczesny amfiteatr . Koszty jak w przypadku łącznika mogą wzrosnąć . Z tym różnie bywa . Czasami inwestycja wstępnie jest niedoszacowana . Ja jestem optymistą . Dla mnie jest ważne że w Jarocinie coś się robi . Coś powstaje , buduje się mieszkania , miasto się rozwija . Nie chciał bym żeby za kadencji burmistrza Pawlickiego panowała taka stagnacja jak za jego poprzedników . Widzę duże pozytywne zmiany i na tym się skupiam . To raduje . Negatywne spojrzenie na rozwój nie jest w stanie go wyhamować ani też zatrzymać . Miłych świąt dla wszystkich Jarociniaków .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jest bajzel i nic nie wiadomo
ponad rok temu ocena: 50%  11
do: Dan. W Krotoszynie, Pleszewie, Środzie... Wszędzie tylko nie w Jarocinie. Nie po drodze im "rozwój"?
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 76%  10
Wolałbym, aby bogacili się mieszkańcy. A nie „miasto”. Całe szczęście, że w okolicznych miastach powstają duże fabryki i magazyny. W przeciwnym razie pozostałoby jeść plakaty z najlepszym samorządowcem na świecie.
~ dan
ponad rok temu ocena: 68%  9
A gdzie inwestor????????????????
~ grudzień 2017
ponad rok temu ocena: 63%  8
Zobaczycie, że amfiteatr będzie się wznosił się w górę niczym odrzutowiec. Mamy najlepszego samorządowca i wiele znajomych firm, które trzeba dofinansować. Możemy też mieć jeszcze następny kredyt w gminie. Przecież liczy się rozwój.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Roman
ponad rok temu ocena: 73%  7
Za kombinacje z amfiteatrem Kaźmierczak powinien być wykopany ze stołka na zbity pysk. Niech kameduła Darek zatrudni go w parafii jako kościelnego bo i tak bardziej dba o interesy kościelne niż wynikające ze swych służbowych obowiązków
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Budowlaniec
ponad rok temu ocena: 73%  6
Oj tam oj tam, 4bańki niedoszacowali..za co tam pieniadze biorą?przyjdzie drobud,zrobi za 12mln i będzie git.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bbbb
ponad rok temu ocena: 66%  5
A tam zrobi się o MILION drożej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Skazany za..
ponad rok temu ocena: 75%  4
Kanbud S. A. zrobi drożej. Nie ma problemu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 66%  3
Oj tam. Wygra firma, która podwyższy cenę o milion.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ RIO
ponad rok temu ocena: 72%  2
Komuś tu się marzy podzielenie zamówienia... Stary numer :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ty
ponad rok temu ocena: 68%  1
A co tam inna firma zrobi o MILION więcej będzie ok.A drygała strona medalu jest taka ze za takie roboty bieze się MOPSIK
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A