ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1

Jarocin ma nowe mieszkania

8 miesięcy temu    4.10.2018
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 53 / 49%
A A A

W ciągu czterech ostatnich lat w Gminie Jarocin przybyło 471 nowych mieszkań. Najwięcej powstało w ramach programu „Mieszkanie Plus”. Jarocin, budując 366 mieszkań, stał się liderem tego rządowego projektu w Polsce. Samorząd stworzył też doskonałe warunki do rozwoju budownictwa jednorodzinnego, przygotowując do zamieszkania osiedle Zielony Zakątek w Roszkowie, gdzie gminne instytucje wybudowały drogi, kanalizację deszczową, oświetlenie i światłowód. Zadbano też o modernizację starych budynków, będących w zarządzie Jarocińskiego Budownictwa Towarzystwa Społecznego.


Pierwsze w Polsce „Mieszkania Plus” wybudowane zostały w Siedleminie. 28 kwietnia 2018 roku 96 najemców odebrało klucze do swoich wymarzonych lokali. Kolejne mieszkania wybudowane przez Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oddano w Jarocinie przy ul. Siedlemińskiej i przy ul. Leszczyce. Do końca roku oddanych zostanie łącznie 366 mieszkań. Lokatorzy objęli lokale o powierzchni 36 m2 lub  55 m2 wykończone „pod klucz” . Stawki czynszu za najem mieszkania wynoszą odpowiednio 420 zł dla lokalu o powierzchni 36 m2 i 660 zł - dla lokalu o wielkości 55 m2. W podjarocińskim Siedleminie mieszkania były tańsze i ich wynajem to koszt 385 i 605 zł.

Mieszkania Plus na ul. Siedlemińskiej w Jarocinie

Mieszkania Plus w Siedleminie


2 nowe budynki powstały na Os. Rzeczpospolitej. 7-kondygnacyjne bloki wybudowało Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. W pierwszym budynku powstało 14 mieszkań. W kolejnym - 25 lokali w systemie deweloperskim.

JTBS realizuje także budowę 29 mieszkań komunalnych w Witaszycach, Hilarowie i Wilczyńcu oraz 28 mieszkań socjalnych w Hilarowie i Wilczyńcu. Do tych wyliczeń dołącza 9 mieszkań chronionych realizowanych przy ul. Zacisznej w Jarocinie.

Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zmodernizowało też 28 starych budynków będących w zarządzie spółki. Remontowi poddane zostały części wspólne, elewacje, pokrycia dachowe itp.


Na Osiedlu Zielony Zakątek w Roszkowie, w 2017 roku wybudowane zostało ponad 1,3 km dróg, 2 km światłowodu, 1,2 km kanalizacji deszczowej oraz 41 latarni z oświetleniem LED. Inwestycje zrealizowały 3 gminne spółki: Jarociński Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. oraz Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. Koszt realizacji zadań to 3 mln złotych. Gmina zadbała też o lepsze połączenia z osiedla, m.in. poprzez położenie asfaltu na biegnącej w kierunku Siedlemina, do tej pory gruntowej, ul. Polnej.

+ 26 głosów: 53 (49%) 27 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.