Jarocin. Gmina chce to naprawić

Opublikowano:
Autor:

Jarocin. Gmina chce to naprawić - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wiceburmistrz Jarocina Robert Kaźmierczak poinformował, że gmina rozpoczęła testowanie serwisu NaprawmyTo.pl.

– To serwis, który włącza do zarządzania gminą mieszkańców Jarocina, którzy mogą o dowolnej porze dnia i nocy zgłosić to, co w swoim najbliższym otoczeniu czy na swojej drodze na terenie gminy Jarocin spotkali i uważają, że powinno być naprawione, czyli na przykład widzą zapadniętą studzienkę kanalizacyjną, widzą zwalone przez wichurę drzewo albo zniszczony znak drogowy, przystanek autobusowy, wulgaryzmy wypisane sprayem w publicznym miejscu – wyliczał Robert Kaźmierczak.

Narzędzie dostępne jest pod adresem jarocin.naprawmyto.pl i pozwala nanosić na mapę Jarocina punkty, w których jest coś do naprawy. Użytkownicy mogą dodawać opisy i zdjęcia, a wszystko trafia do pracowników Urzędu Miejskiego w Jarocinie, którzy odpowiadają na zgłoszenia.

Tzw. alerty zamieszczać mogą użytkownicy niezalogowani, ale będą one podlegały moderacji, zanim pojawią się na mapie. Jeśli ktoś chce, aby jego zgłoszenia pojawiały się natychmiast, musi założyć konto. Rejestracja trwa kilkadziesiąt sekund. Zalogowani internauci mogą też dostawiać powiadomienia o zgłoszonych w ich okolicy alertach.

– Warto dodać, że transparentność działa tu w dwie strony. Wszyscy widzą odpowiedzi urzędu, ale też widzą same zapytania. Wydaje mi się, że to obustronnie usprawnia komunikację. To nie tylko zobowiązanie urzędu do lepszej pracy, ale też mieszkańców, żeby byli w tym uczciwi i staranni – mówił Jacek Grzeszak z Pracowni badań i innowacji społecznych Stocznia. – To ma potencjał budowania kapitału społecznego, że mieszkańcy mają większe zaufanie do władzy, a władza chętnie słucha mieszkańców – dodał.

Na pytanie dziennikarza, czy takie działania mają sens, skoro władza na co dzień pokazuje, że nie słucha mieszkańców, Robert Kaźmierczak nie chciał odpowiedzieć.

Portal będzie bezpłatnie testowany do końca lipca. Jeśli się sprawdzi i urzędnicy zdecydują o korzystaniu z niego na stałe, gmina będzie płaciła co miesiąc 430 zł brutto.

Z serwisu – za pomocą specjalnych aplikacji – można korzystać też na smartfonach.

Obecnie 4 alerty mają status „naprawiony”, tyle samo jest „w trakcie naprawy”, a 5 – w ogóle nie będzie naprawionych. Przetestujcie portal jarocin.naprawmyto.pl i napiszcie nam w komentarzach, czy urzędnicy rozwiązali Wasze problemy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE