ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1

Jarocin Festiwal 2019. Tylko jedna firma chce robić festiwal. Wiemy za ile...

› Aktualności 2 miesiące temu    15.04.2019
Anna Konieczna
komentarzy 57 ocen 4 / 50%
A A A

Burmistrz Jarocina buduje wokół tegorocznej edycji Jarocin Festiwalu prawdziwe napięcie, które z wpływem czasu tylko rośnie. Teraz dotarła do nas kolejna sensacyjna wiadomość. O co chodzi - jeśli nie do końca wiadomo, to chodzi o… pieniądze.

 

 

Tegoroczny festiwal przechodzi rewolucję. Najpierw burmistrz Jarocina - jesienią ubiegłego roku zapowiedział duże zmiany. Odebrał organizację imprezy Muzeum Regionalnemu i wiceburmistrzowi Robertowi Kaźmierczakowi [szczegóły TUTAJ].

 

 

Na tym jednak jakiekolwiek wieści na temat festiwalu się zakończyły. Wokół tegorocznej edycji na długi czas zapanowała kompletna cisza. Informacji domagali się wszyscy - mieszkańcy, radni opozycyjni [o nadzwyczajnym posiedzeniu rady miejskiej na temat festiwalu - czytaj TUTAJ] i dziennikarze. Nie mówiąc już o wykonawcach, którzy mieli zagrać na scenie festiwalu, a z którymi zdążyli już pewne ustalenia poczynić poprzedni organizatorzy.

 

 

Ze strony władz miasta kierowane były różne - często sprzeczne komunikaty. Pod koniec marca na sesji rady miejskiej burmistrz Pawlicki raz mówił, że ogłosi przetarg na wyłonienie organizatora, a później stwierdził, że powierzy organizację razem z 0,5 miliona złotych aportu z budżetu gminy spółce Jarocin Sport [szczegóły TUTAJ].

 

 

Po tygodniu od tego oświadczenia zupełnie niespodziewanie gruchnęła wieść, że wcale nie Jarocin Sport a Jarocińska Agencja Rozwoju (dawny Jarociński Fundusz Poręczeń Kredytowych) będzie koordynowała organizację tegorocznego Jarocin Festiwalu. Taka informacja ukazała się na profilu Spichlerza Polskiego Rocka. Tam też można było przeczytać, że ruszają Jarocińskie Rytmy Młodych, które też organizuje JAR [więcej szczegółów TUTAJ]

 

 

„Tak, wiemy, trochę to trwało, ale wreszcie ogłaszamy nabór do konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych, który jest częścią Jarocin Festiwal 2019. Rytmy organizuje Jarocińska Agencja Rozwoju sp. z o.o., będąca także organizatorem Jarocin Festiwal 2019, przy współpracy z ubiegłorocznym organizatorem konkursu - Muzeum Regionalnym w Jarocinie - Spichlerzem Polskiego Rocka. Naszym partnerem jest działający w Spichlerzu klub muzyczny Kontrapunkt” - brzmiał komunikat na stronie internetowej miasta.

 

 

Podano też kilka konkretnych informacji na temat tegorocznej edycji sztandarowej dla miasta imprezy. I tak festiwal ma wrócić na ulicę Maratońską. Jego integralną częścią będą Jarocińskie Rytmy Młodych. Laureatów wybierze komisja, której będzie przewodniczył Marek Piekarczyk.

 

 

Zaskakującą wiadomością było to, że festiwal został okrojony do dwóch dni - odbędzie się w sobotę i niedzielę - 13 i 14 lipca. Sobotnia część festiwalu - 13 lipca, obejmie koncerty młodych kapel - laureatów Jarocińskich Rytmów Młodych oraz koncerty „gwiazd”. Zwycięzca JRM wystąpi w niedziele - 14 lipca. Koncert ma być transmitowany przez ogólnopolską telewizję.

 

 

Następnym krokiem było ogłoszenie przetargu, w którym koordynator organizacji festiwau, czyli Jarocińska Agencja Rozwoju poszukuje… „organizatora imprezy”. Pod tym określeniem kryje się podmiot, który zadbałby praktycznie o wszystko - scenę, nagłośnienie, umowy z wykonawcami, noclegi dla nich, wyżywienie itp.

 

 

Zainteresowani mogli składać swoje oferty do dzisiaj - 15 kwietnia. Na stronie Jarocińskiej Agencji Rozwoju pojawiła się właśnie komunikat z otwarcia ofert. Wpłynęła tylko jedna propozycja - agencji Visionair Mariusza Woźniczki z Łodzi.

 

 

Chce zorganizować ona festiwal w Jarocinie za... 2 miliony złotych. Miasto wcześniej deklarowało, że ma na ten cel - i tak rekordową w porównaniu do poprzednich edycji - kwotę 0,5 miliona złotych. JAR podaje, że na realizację zamówienia zabezpieczyło dokładnie 2 mln. 

 

O tym jakie rozwiązania brane są pod uwagę i które w końcu zostanie przyjęte - będziemy informować na bieżąco. Jeśli propozycja agencji z Łodzi zostanie zaakceptowana, wówczas tegoroczny festiwal będzie jednym - o ile nie jedynym do tej pory - najdroższym festiwalem w historii Jarocina.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

Wybierasz się na Jarocin Festiwal 2019?

Jarocin Festiwal 2019 

ankieta dodana 16.04.2019, ilość wszystkich głosów: 529
Tak
18%
Nie
63%
Jeszcze się zastanawiam
19%
+ 2 głosów: 4 (50%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (57)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Zainteresowany
miesiąc temu ocena: 100%  57
Po pierwsze co się wycieracie Martuzalskim i szpitalem jak temat dotyczy festiwalu... Widać, że pisze ciemnota od Słońca naszego Narodu. A po drugie z tego co słyszałem nie ma być tańszych biletów dla mieszkańców bo przeszkadza w tym ..... RODO jak to ponoć stwierdził w kuluarach AP i ekipa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Drobud
miesiąc temu ocena: 100%  56
A dlaczego nie DROBUD
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Co na to Martuzalski?
2 miesiące temu ocena: 80%  55
Mazurek szefie Platformy Obywatelskiej. Brawo. Strata szpitala za dwa miesiące tego roku za styczeń i luty wyniosła milion sto tysięcy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Platforma Obywatelska przeszła w Jarocinie do historii. Miejmy nadzieję że już na zawsze.
2 miesiące temu ocena: 67%  54
Wychodzi nieudolność zarządzania i nieudolność albo brak nadzoru właścicielskiego w roku 2017. Mazurek, Martuzalski podobno twierdziliście że SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ. albo kłamaliście albo co równie prawdopodobne nie mieliście pojęcia o otaczającej was rzeczywistości finansowej i konsekwencjach podejmowanych decyzji lub ich braku. Tak jak Mazurek twierdził w gazecie, że gdyby nic nie robił to strata byłaby mniejsza. I tu się muszę z nim zgodzić.
~ Powie prawdę jak się POmyli
2 miesiące temu ocena: 100%  53
Panie Martuzalski. Czytam Pańską wypowiedź w gazecie. I z częścią pańskiej wypowiedzi muszę się zgodzić. Tej dotyczącej że szpitalowi w Jarocinie grozi upadłość. Wystarczyło dwa lata rządów menadżera z Platformy Obywatelskiej w szpitalu. I drugiego nadzorcy również z PO. A o inne szpitale niech Pana głowa nie boli. Im nie grozi upadłość jak Pan twierdzi. Niech Pan nie wybiela nieudolności Pana kolegi partyjnego, menadżera oświaty. Pleszew Ostrów Wielkopolski Śrem, Słupca mają się bardzo dobrze. Mają zyski. Ale tam rządzą fachowcy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PO szpitalu
2 miesiące temu ocena: 100%  52
W dwa doprowadził szpital do ruiny finansowej. Strata za styczeń 2019 rok 629.000 złotych. Mógłby ktoś napisać że szok i niedowierzanie. ale tak nikt nie napisze jeśli wie kto podejmował decyzje i kto nadzorował.
~ 1 milion dla lekarzy a rehabilitantki z wyższym wykształceniem pracują za najniższą krajową
2 miesiące temu ocena: 100%  51
jeden przykład menadżera z PO na podstawie jego wywiadu w gazecie. W 2018 podniosłem pensje lekarzom co kosztowało 1 milion złotych rocznie. Szkoda że tego miliona nie przeznaczył dla rehabilitantek, diagnostów laboratoryjnych, pracownikom diagnostyki obrazowej, salowych.
~ Król okazał się nagi!
2 miesiące temu ocena: 100%  50
Nieudolne zarządzanie i nadzorowanie zostało obnażone stratą szpitala. Za 2018 rok ponad 4 miliony złotych straty. Plan finansowy szpitala na 2019 rok 5.588.000 straty wg planu finansowego przygotowanego przez szefa lokalnej Platformy Obywatelskiej.
~ Lepiej późno niż wcale.
2 miesiące temu ocena: 100%  49
Martuzalski na sesji rady powiatu deliberował o upadłości szpitala. Teraz w gazecie. Wie co mówi. W końcu dwa lata grał w szpitalu drugie skrzypce. Zaraz za Leszkiem Mazurkiem, jego szefem partyjnym. W końcu przyszła refleksja? Czego dokonał. A przed wyborami twierdził że SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ. Schizofrenia czy zwykłe kłamstwo przedwyborcze?
~ Lider referendystów i zielonych braci Katarzyna prawie burmistrz
2 miesiące temu ocena: 85%  48
No ale w tej kadencji może będzie lepiej z finansami szpitala, bo teraz za nie odpowiadają koalicjanci powiatowi czyli referendyści, arbuzy i PiS.
~ K.m.
2 miesiące temu ocena: 67%  47
A ja z innej beczki niż wy... najważniejsze żeby były fajne zespoły np. Cochise zespół Pawła Malaszyńskiwgo tak malo znany a tak super grają kto był w JOK u na koncercie to na pewno mnie poprze..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam jedynką w Kadziaku
2 miesiące temu ocena: 46%  46
Proszę usuwać komentarze półgłówków od opalonego na tematy nie związane z festiwalem, niech sobie piszą w Japiku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Weź się lepiej do roboty!
2 miesiące temu ocena: 68%  45
Oj widzę że nerwy puszczają partyjniaków powiatowych i referendalnych. Prawda w oczy kole? Wystarczy się wziąć do roboty. Ale do tego potrzeba menadżerów z prawdziwego zdarzenia, a nie menadżerów oświaty albo partyjnych.
~ Czas Jarocina
2 miesiące temu ocena: 74%  44
Poziom zaszczucia i mściwości sięga w Jarocinie zenitu....w piątek pójdziecie na drogę krzyżową, w sobotę ze święconką, w niedziele i poniedziałek będziecie klęczeć w kościele a od wtorku znów zaczniecie ujadać....pawlicki powiat powiat pawlicki itp itd a oni wszyscy szary lud mają głęboko gdzieś...chodzi im oto aby się kasa zgadzała...i pamiętajcie skłóconymi się łatwiej rządzi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kier
2 miesiące temu ocena: 82%  43
Mądrale opozycyjni w gminie lepiej by zrobili gdyby swój potencjał intelektualny wykorzystali do wsparcia swoich koalicjantów w powiecie PiS i PSL, a szczególnie swojej liderki z PSL Kasi Szymkowiak i specjalisty od inwestycji których nie ma, Pani Rybackiej od referendystów. Ewidentnie sobie w powiecie nie radzą. Żadnych dróg nie budują, rozbudowany szpital stoi jako pustostan. Dziesiątki miliony długów i 5-milionowe straty w rok w szpitalu. Ewidentnie przydałyby się im mądrości Klausy i Walczoka. A w gminie tylko się nagadają i nic z tego nie wynika. Bo to nie oni rządzą. Szkoda ich energii. Lepiej spożytkować ją w powiecie.
~ Festiwalowicz
2 miesiące temu ocena: 81%  42
Niech powiat zwolni dublera sekretarza z PSL i pieniądze przeznaczy na łóżka porodowe, bo zgodnie z tym co mówił Martuzalski historia polityczna Jarocina i specjalista ds strat w szpitalu łóżka te mają 50 lat. Cztery lata jego rządów jako starosty i dwa lata jako płatnego członka zarządu powiatu nie wystarczyły mu, aby zmienić ten stan rzeczy. Nawet pomimo tego że miał do dyspozycji najwybitniejszego menadżera z Platformy Obywatelskiej menadżera oświaty Leszka Mazurka, szefa lokalnej Platformy Obywatelskiej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jozin z Bazin
2 miesiące temu ocena: 97%  41
Burmistrz popierany przez Jureczka z Ługów. Podobny typoszereg
~ PO fachowcy od VAT u
2 miesiące temu ocena: 90%  40
Pustostan
~ Budowlaniec
2 miesiące temu ocena: 93%  39
Stanisław Pustostan Gonada
~ To roboty powiatowcy
2 miesiące temu ocena: 90%  38
Chciałbyś aby twoja kobieta rodziła na 50letnim łóżku porodowym? Koalicja PO PSL PiS wolała podejmować decyzje które teraz skutkują wypłatą odszkodowań w kwocie 350.000. A byłyby piękne łóżka porodowe.
~ Są chyba rzeczy ważniejsze niż festiwal?
2 miesiące temu ocena: 87%  37
Podniecacie się festiwalem, a o szpitalu w dramatycznej sytuacji finansowej cicho sza. Pełusy zostawiły pustostan szpitalny bez wyposażenia i niemożliwy do użytkowania. Potrzeba około 3 milionów żeby go użytkować. Zostawili zadłużony szpital na prawie 25 milionów, z prawie 5 milionową stratą za 2018 rok i z planem finansowym na 2019 ponad 5,5 miliona złotych straty. Kasa świeci pustkami. Dobrze że stali się historią polityczną i menadżerską Jarocina.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Parol ochronny nad nieudacznikami powiatowymi
2 miesiące temu ocena: 96%  36
Gj nie dostrzega problemów szpitala. Jest ślepa.... To trzeba wykorzystać komentarze do poinformowania społeczeństwa. W zaciszu gabinetów realizując program koryto plus dla działaczy partyjnych doprowadzają szpital do ruiny finansowej. Póki starcza im kasy w budżecie powiatu to pół biedy. Najwyżej tak jak teraz żadnej drogi nie wybudują i nie budują. Ale co jak im się kasa skończy? Będzie upadłość szpitala i przekształcenie w Zakład Opiekuńczo Leczniczy, co już minister zdrowia przebąkuje, że nie wszędzie są potrzebne szpitale, a brakuje łóżek długoterminowych. A leczyć się będziemy w Pleszewie i Śremie.
~ Złoty Melon Jarocin
2 miesiące temu ocena: 44%  35
A czy to jest artykuł o szpitalu czy o tym jak wydać 1 milion złotych dziennie na podrzędną imprezę?
~ PO fachowcy od VAT u
2 miesiące temu ocena: 100%  34
Pustostan
~ Geniu
2 miesiące temu ocena: 85%  33
Kiedy kobiety będą mogły rodzić w nowej części szpitala? 10 milionów wydali i stoi puste. Martuzalski wytłumaczy Pan to. Festiwal fajna rzecz. Ale to jakaś pierdółka przy szpitalu. A podniecacie się jak pożarem katedry Notre Dame
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PO fachowcy od VAT u
2 miesiące temu ocena: 100%  32
Pustostan
~ Dobrze że pełusy POsprzątane
2 miesiące temu ocena: 92%  31
PiS załatwi kasę na wyposażenie. Miejmy nadzieję. Bo gdyby rządził nadal Mazurek i Martuzalski to pewnie by stało puste do następnych wyborów.
~ Andrzej
2 miesiące temu ocena: 46%  30
na pewno jarocińska Zgoda dobrze by sobie poradziła, chleb piecze dobry, a może szef Rady Europy by się tym zajął. No nie wiem czy nie zadzwonić też do króla rocka Presleya podobno mieszka z Hendrixem a gotuje im M. Monroe czy Jarocin to enklawa głupoty, prymitywizmu i zacofania?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ abc ...
2 miesiące temu ocena: 40%  29
Do Andrzej. Nie wiem czy Zgoda by sobie poradziła. Raczej nie. Tam jest totalna klapa. Upada razem z festiwalem.
~ Edek
2 miesiące temu ocena: 43%  28
Za rok TBS y
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Taka prawda
2 miesiące temu ocena: 50%  27
Za dwa - Drobud!
~ PSS SPOŁEM
2 miesiące temu ocena: 56%  26
Podobno co roku inna spółka miejska będzie organizować festiwal, po spółkach zależna od burmistrzów fundacje i stowarzyszenia później rady osiedli i sołectwa na końcu parafie i związki wyznaniowe
~ W11
2 miesiące temu ocena: 52%  25
Po co sie meczycie festiwal i tak pewnie nie wypali jak ostatnio kto to widział organizacja wszystko na oostatnią chwile
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ty
2 miesiące temu ocena: 60%  24
Szkoda że geesy Jarocin nie organizują
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
2 miesiące temu ocena: 52%  23
Jak okazało się, że miasto ma nieaktualne plany i budowa łącznika będzie droższa o dwie bańki, to z fochem rozwiązano umowę i przepłacono Drobudowi. Teraz powtórka z rozrywki. Ta sama sytuacja, jeno branża inna, bo nie drogowa a rozrywkowa. Miało być za pół bańki, a będzie za dwie. To tylko 400% zakładanego budżetu. Kasa się znajdzie. Najwyżej pod zastaw pójdzie pałac Radolińskich. Niemożliwe, mówicie? A Admirał Jachaś na to, że już raz taki myk przeszedł i nawet jarocińską o tym pisała, Lidia Czechak protestowała itd. http://m.jarocinska.pl/artykul...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Miss Focia
2 miesiące temu ocena: 69%  22
Czechak to niech teraz pokaże co potrafi. W powiecie. Żadnej drogi nie budują, zatrudniają sekretarza dublera partyjnego z PSL, za chwilę zapłacą 350.000 odszkodowań za niezgodne z prawem zwolnienia pracowników za czasów starosty z PSL. Szpital z 5 milionowymi stratami. Żadnego pomysłu na przyszłość nie słyszałem. A za chwilę 0,5 roku minie od wyboru.
~ ?
2 miesiące temu ocena: 30%  21
cinko, myślołym że stać ich na wincyj. Jo bym zrobiuł za 20 miliunów i w jedyn dziń a nie w dwo , a i przetarg by buł jak kiedyś ;-))) Nie mocie kasy czy co ????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sza
2 miesiące temu ocena: 27%  20
Nauczycielom dajcie kasę zamiast trwonić kasę na badziew.. Inaczej my, rodzice odwiedzimy władze...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :-)))
2 miesiące temu ocena: 18%  19
J A R ;-))))))))))))))
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zapalmy świeczkę
2 miesiące temu ocena: 69%  18
Umarł Festiwal. Niech żyje Kelneriada!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ brawoPaniePawlickiJakZawsze
2 miesiące temu ocena: 64%  17
polecam wygooglować sobie firmę która będzie prawdopodobnie będzie robiła ten festiwal , firma nawet nie ma swojej strony internetowej , a wielkie koncerty czy festiwale organizowane przez tą firmę też jakoś cieżko odszukać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Twój referendysta
2 miesiące temu ocena: 33%  16
Jestem przeciwnikiem Burmistrza, ale nie lubię niedoinformowanych ludzi, więc podaję: http://wig.waw.pl/visionair-ma...
~ MłodyJarociniak
2 miesiące temu ocena: 24%  15
Gazeta... jest Wielki Tydzień a wy piszecie o festiwalu? Wstyd! jak wql możecie pisać teraz w tym okresie o imprezach gdzie obowiązuje post...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ !!!!ehhh
2 miesiące temu ocena: 50%  14
ja nie jestem wierzacy ! Nie obchodzi mnie wielki tydzien ! Ale według ciebie mam sie dostosować?
~ jj
2 miesiące temu ocena: 74%  13
Będąc na festiwalu od bodajże 2010 roku, uważam, że najlepsza edycja (od 2005r.) odbyła się w 2014 roku, bez jakichś mega wielkich zagranicznych gwiazd. Edycja z 2016 roku z Salyerem czy The Prodigy na czele to kolejny sztos, polskie zespoły dodatkowo również dawały radę, uważam, że wtedy Prestige MJM naprawdę zrobił kawał dobrej roboty. Teraz z perspektywy kilku lat mogę powiedzieć, że edycja 2017 z nową formułą też nie była taka zła, naprawdę pojawiło się wielu ciekawych artystów, ale za nic w świecie nie sądzę, że dobrą decyzją było zapraszanie np. Ostrego czy Kalibru44, obydwaj artyści naprawdę są nieźli, ale pasują do Jarocina jak burmistrz Pawlicki do baletu. W zeszłym roku naliczyłem subiektywnym okiem może 5 może z 6 bardzo dobrych koncertów, ale Quebonafide czy DonGuralesko i Kękę to po prostu porażka. Włochaty kiedyś śpiewał "sprzedali Jarocin nasz skrawek wolności!" tylko to tutaj zostawię
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michał
2 miesiące temu ocena: 50%  12
Jak burmistrz Pawlicki do europarlamentu
~ Troll
2 miesiące temu ocena: 46%  11
Festwal w Jarocinie umarł dawno temu! Po co wskrzeszać trupa? Szeroko pojęte władze Jarocina ciągle żyją tylko historią niezauważywszy, że czasy się zmieniły. Zmieniła się muzyka, ludzie i podejście do świata. Potrzebna jest nowa formuła a nie odprasiwana stara forma. "Jarocińscy organizatorzynie zauważają zmian i potrzeb młodych inie tylko ludzi. Np. Ucieczka przed słynnym rowem na ul. Maratońskiej gdzie oddolnie kiełkował nowy ruch. Jak za PRL zaczęto wszystko "reżyserować" , ustawiać na modłę Sopotu czy Opola. Ustawiono bramki, szlabany i nic nie pozostało z idei wolności. Za płotem treałnudny koncerta na rowie było czuć prawdziwym festiwalem. Festiwalem dla ludzi a nie dla producentów piwa czy mediów. Ci na rowie woleli bawić się bez opasek, stępli na rękach przy starych "pudłach" i własnoręcznie zrobionymi bębnam mając gdzieś serwowaną przez organizatora komercją. Do Jarocina powinna trafiać muzyka której nie znajdziemy w "dobrych sklepach muzycznych" . powinna tobyć ta którejj nikt nie chce puszczać w eter a ni promować. Ci organizatorzy ciągle nie wiedzą naco czekamy . podciągając wszystko na sprawdzoną modłę aby nie ryzykować. Gdyby ci organizatorzy którzytak liczązłotówki isłupki sondażowe robili festiwale w 80 latach ubiegłego wiekubyć może nie byłoby Dżemu, TSA czy Moskwy. Bo przecież te kapele wyłamywały się z konwenansów. Tak więc idziś Jarocin powinien szukać tych płynących pod prąd.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alex
2 miesiące temu ocena: 33%  10
Jest już taka formuła festiwalu - OFF Rojka, który zaprasza muzyków alternatywnych, niszowych. Kupno biletu na ten festiwal to swego rodzaju kontrakt zaufania - wierzysz, że Rojek tak dobierze Line Up, że Tobie się spodoba. Ale Rojek to osobowość, autorytet i perfekcjonista. Też uważam że Go Ahead to odpowiedni format na Jarocin. Prestige robił festiwal z rozmachem, a tu jednak potrzeba swoistej kameralności i lokalności, przy zachowaniu tradycji dotyczącej odkrywaniu młodych twórców.
~ Andrzej
2 miesiące temu ocena: 59%  9
Ocenianie festiwalu z perspektywy rowu jest słabiutkie. TSA Moskwa Dzem to super grupy ale niestety to nie lata 80 teraz to inny świat inna rzeczywistość. Moim zdanie w dobrym kierunku szły festiwale organizowane przez GoAhead bo jest to agencja która zna rynek ma muzyczne wyczucie wie co się sprzedaje i potrafi nowe "gwiazdy" pomieszać ze starszymi dobrymi bandami...Należy pamiętać że dzięki panu Kaźmierczakowi Robertowi i jego kombinacją przy formule festiwalu mamy co mamy czyli jedną wielką kupę...i jeszcze najważniejsze faestiwali letnich jest w Polsce dużo i niestety Jarocin zginał w tłumie a jest to jedyna rzecz z której nasze smutne miasto słynęło ale zostało to przez władze mocno zaniedbane...
~ RYSIEK
2 miesiące temu ocena: 67%  8
Czy ktoś jeszcze pamięta monolog prezesa klubu TĘCZA, który wyłożył Kowalewskiemu, że na inwestycjach typu MIŚ nie można oszczędzać ... ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ poz
2 miesiące temu ocena: 71%  7
z taką władzą tego się już nie da uratować. Lepiej przestańcie już szargać historią i nie bierzcie się za coś co niesie za sobą tradycję. Lepiej zorganizujcie imprezę imieninową burmistrza w remizie, anie bierzecie się za kawą historii.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hair
2 miesiące temu ocena: 59%  6
- też tak myślę - zaproście Zenka Martyniuka (na imieniny bedzie dość drogawo) a jarocinska wam napisze ,że były rytmy - wszyscy zarobicie!
~ wie ktoś co tam się dzieje?
2 miesiące temu ocena: 62%  5
Festiwal to rozrywka. superr. ale co się dzieje, że porodówki nowej nie wykorzystują. Znajoma rodziła na starym łóżku w starej części szpitala. a Pan martuzalski mówił przed wyborami, że w grudniu będą przenosić pacjentów. o co chodzi? Za chwilę maj.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Niby niewiele, ale 400.000 mniej
2 miesiące temu ocena: 79%  4
2 miliony, ale brutto. Czyli VAT zwracany spółce czyli koszt 1,6 miliona
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Na kredyt
2 miesiące temu ocena: 55%  3
Czy to wlasnie ta spolka wziela kedyt pod budynek urzedu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dwamiliony
2 miesiące temu ocena: 65%  2
Taka potężna pula pieniędzy, a organizacja fatalna. Może burmistrz spodziewał się że zamiast 0.5 mln musi wyłożyć 2 mln bo inaczej tak późno już nikt za mniejsze pieniądze tego nie zrobi. Marnotrastwo pieniędzy publicznych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gsfsd
2 miesiące temu ocena: 59%  1
co to za firma w ogóle? nie mogło byc jak wczesniej ze festiwal organizuje GoAhead albo Prestige MJM? było dobrze...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji