ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AB1 STIHL 11.10-11.11 2019
R E K L A M A

Jarocin Festiwal 2019. Impreza wraca na Maratońską. Czy rów odżyje? [DUŻO ZDJĘĆ]

› Kultura i Rozrywka› Relacje 3 miesiące temu    10.07.2019
Bartek Nawrocki
komentarzy 12 ocen 17 / 65%
A A A
Jarocin Festiwal 2014. Rów przy ul. Maratońskiej sąsiadującej z terenem imprezyJarocin Festiwal 2014. Rów przy ul. Maratońskiej sąsiadującej z terenem imprezy fot. Bartek Nawrocki

Jarocin Festiwal 2019. Jarocin. Festiwal. Festiwal na Maratońskiej. Festiwal 2019 na Maratońskiej. Rów na Maratońskiej 

 

Po dwóch latach przerwy Jarocin Festiwal wraca na ulicę Maratońską. A dokładnie na boiska Jarocin Sport - miejsce, dla niektórych fanów festiwali kultowe. Głównie ze względu na ciągnący się wzdłuż ulicy rów.

 

Miejsce żyło własnym życiem w trakcie festiwalu. Przesiadywali tam głownie ci, którzy nie mieli pieniędzy, albo ochoty na kupowanie karnetów. Spontanicznie przychodzili mieszkańcy. Była też spora grupa osób, która właśnie tam się spotykała i dla tego "klimatu" odwiedzała miasto w trakcie imprezy.  

 

 

Kilka lat temu pisaliśmy, że rów przy ul. Maratońskiej zyskiwał w trakcie festiwali nową tożsamość. Przychodzili tam wszyscy - i ci co mieli karnety; i ci, co tylko wpadli na chwilę zobaczyć bawiącą się publiczność; ci, którzy chcieli pogadać ze znajomymi, wypić na rowie co nieco, czasami pójść na stronę albo zwyczajnie posłuchać za darmo muzyki.

 

W symbiozie funkcjonowały tam matki opiekujące się maluchami, starsze pokolenie i czasami mocno zmęczeni trudami imprezy festiwalowicze. Fenomen postanowili wykorzystać nawet handlowcy.

 

Organizator Jarocina z roku na rok wymyślał nowe sposoby, by zza płotu trudniej było obserwować to, co dzieje się na scenie. Muzyki zablokować się nie dało. Klimatu - tym bardziej. Maratońska żyła własnym życiem. Złośliwi mówili nawet, że na rowie dzieje się momentami więcej, niż na samej imprezie. Nocą ulicę odwiedzały prawdziwe tłumy [ZOBACZ ZDJĘCIA TUTAJ].

 

Kiedy 2016 organizację przejęła firma MJM, a imprezę przeniesiono na druga stronę. Wówczas scena została odwrócona tyłem do ulicy, zaś teren otoczony blaszanym płotem, a w internecie wybuchła dyskusja. Przebijało stwierdzenie, że to „koniec Maratońskiej i niepowtarzalnej atmosfery”. Choć niektórzy pisa, że klimat tworzą ludzie, a nie miejsce? Co o tym myślicie?

 

Czy wraz z tegorocznym, dwudniowym Jarocin Festiwal wróci klimat Maratońskiej? Zapraszamy do dyskusji. ZOBACZCIE KONIECZNIE ZDJĘCIA z lat świetności tego miejsca. 

ZDJĘCIA

Maratońska w dzień [TUTAJ]

Maratońska w nocy [TUTAJ]

+ 11 głosów: 17 (65%) 6 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jaro
3 miesiące temu 5
Juz Po festiwalu nawet pola nmiotowego nie ma gościnni jesteśmy tylko kasa się liczy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
3 miesiące temu 4
Na dobry klimat JaReFka kolejny odcinek Najjaśniejsza Gwiazda Na Niebie https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
3 miesiące temu 3
Jaka będzie atmosfera na festiwalu czy dorówna poziomem aplausu koreańskiej fali która zalała świat . https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
3 miesiące temu ocena: 87%  2
Świetna okazja, aby wprowadzić opłaty za korzystanie z tego miejsca. Postawić parkomat i kontrolować, czy siedzący oddali dolę. Oczywiście darmowe miejscówki dla urzędników.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :)
3 miesiące temu ocena: 82%  1
znajoma mówiła, że Urzędnicy nie dostali darmowych biletów taki rarytas tylko dla spółek gminnych
R E K L A M A