R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ASopniewski_B1_
R E K L A M A

Jarocin Festiwal 2018. Pablopavo, Bisz & B.O.K i Hańba!

› Kultura i Rozrywka› Aktualności ponad rok temu    21.02.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 20 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Materiały organizatora Jarocin Festiwal 2018

Jarocin Festiwal 2018. Festiwal Jarocin. Festiwal w Jarocinie. Zagrają na festiwalu w Jarocinie

Organizator Jarocin Festiwal ogłasza kolejne gwiazdy lipcowego wydarzenia - Pablopavo, Bisz & B.O.K i Hańba!

 

R E K L A M ASRT 20-24 maj 2019 MOŻDŻANOWSKA

Jeden z najbardziej utalentowanych wokalistów polskiej sceny niezależnej, autor nietuzinkowych tekstów i muzyki, którą trudno zaszufladkować - Pablopavo dołączył do headlinerów tegorocznego Jarocin Festiwal – czytamy w informacji rozesłanej do mediów.

Po raz pierwszy w Jarocinie zagra też hip-hopowa grupa Bisz&B.O.K. Bydgoski zespół, którego filarami są poeta i raper Bisz, producent Oer oraz wokalista i instrumentalista Kay.

Pomysłodawcy zaproszenia Pawła Sołtysa podkreślają, że to artysta eksperymentujący, grający muzykę alternatywną i nieprzeciętną. Występował w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współpracował także m. in. z Hemp Gru, O.S.T.R., Sidneyem Polakiem, Sedativą, Dreadsquadem, Magierą, James Ashen, Habakuk, Junior Stress i Maleo Reggae Rockers.

Pablopavo zdobył popularność grając reggae i dancehall z zespołem Vavamuffin, z którym wspierał także kampanię Stowarzyszenia Nigdy Więcej Muzyka Przeciwko Rasizmowi. W 2009 r. wydał pierwszą płytę Telehon z zespołem Ludziki. Za ten album został też po raz pierwszy nominowany do Paszportu Polityki. W 2011 roku ukazuje się drugi album Pablopavo i Ludzików - 10 piosenek. W tym samym roku pojawił się też album Głodne kawałki nagrany w duecie z producentem Praczasem.

W styczniu 2014 roku miała miejsce premiera trzeciej płyty Pablopavo - Polor. W drugiej połowie tego samego roku artysta wydał album solowy - zdecydowanie bardziej surowy w brzmieniu i mocno akustyczny. Płyta Tylko - podobnie jak Polor - spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem recenzentów oraz słuchaczy radiowych. Uwieńczeniem wyjątkowo intensywnego twórczo roku 2014, było przyznanie Pablopavo Paszportu Polityki w kategorii "Muzyka Popularna” za piosenki łączące podwórkową lokalność ze światowością brzmienia i poetycką głębią, za odtwarzanie w muzyce obyczajowego kolorytu Warszawy, jej krajobrazu społecznego i charakteru tego miasta.

Po albumie Tylko w 2015 roku przyszła kolej na pierwszą oficjalną płytę kolektywu Zjednoczenie Soundsystem i płytę Wir sygnowaną jako trio Pablopavo/Iwanek/Praczas. A marzec 2017 roku przyniósł czwarty album pod szyldem Pablopavo i Ludziki. Anonsowana jako materiał popowy, ale umiarkowanie młodzieżowy świetna płyta Ladinola szybko zyskała przydomek najbardziej przebojowej w ich dyskografii.

BISZ & B.O.K po raz pierwszy w Jarocinie

Bydgoski zespół, którego filarami są poeta i raper Bisz, producent Oer oraz wokalista i instrumentalista Kay słynie ze sprawnego łączenia hip-hopu z nieoczywistymi motywami - muzyką bitową, ciężkimi gitarowymi brzmieniami, klasycznymi skrzypcowymi motywami i jazzowymi improwizacjami. Ośmioosobowa formacja wystąpi podczas tegorocznego Jarocin Festiwal.

Bisz - raper, poeta, kulturoznawca oraz autor słuchowisk radiowych. Od początku swojej twórczości doceniany za przemyślane teksty, dobór tematów, zabawy słowem oraz łączenie różnych muzycznych gatunków. Zdobywca złotej płyty za album „Wilk chodnikowy”, artysta roku 2012 magazynu Aktivist. Płyta „Labirynt Babel”, która została nagrana razem z macierzystym zespołem B.O.K zadebiutowała na pierwszym miejscu listy sprzedaży OLIS oraz doczekała się wielu bardzo pozytywnych recenzji. Jego ostatnia płyta "Wilczy Humor" nagrana z Liderem zespołu Pustki, Radkiem Łukasiewiczem została nominowana do tegorocznej nagrody muzycznej Fryderyki.

B.O.K to ośmioosobowa grupa muzyków, indywidualności, artystów, instrumentalistów, poruszających się w szeroko rozumianych ramach muzyki hip-hop. To możliwie najkrótsza charakterystyka zespołu, którego jednak nie da się tak łatwo zaszufladkować lub przypisać do konkretnego nurtu muzycznego. Dziś B.O.K to jedyna grupa na polskiej scenie hiphopowej, która na stałe pracuje i koncertuje w tak szerokim instrumentalnym składzie.

Na Jarocin Festiwal 2018 zagra też grupa Hańba!. Muzycy sami siebie określają Zbuntowaną Orkiestrą Podwórkową.

Do akompaniamentu akordeonu, bębna, klarnetu i grzebienia śpiewają teksty przedwojennych poetów i podwórkowych artystów udowadniając, że folk ma z punk rockiem więcej wspólnego, niż nam się wydaje – zapowiada organizator.

Po świetnie przyjętym debiucie i niemal nieustającej trasie koncertowej Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa Hańba powróciła z kolejnym albumem „Będą bić!” (Antena Krzyku/Karoryfer Lecolds). Zespół odwołując się do czasów sanacji wziął na tapetę kondycję polskiej polityki i konfliktów społecznych, krytykując nacjonalizm i ksenofobię.

W styczniu 2018 roku Hańba! została uhonorowana Paszportem Polityki za muzyczno-literacko-polityczną rekonstrukcję, która daje efekt zaskakujący: twórczo odświeża formułę folku i punka, a przy tym celnie opisuje dzisiejsze polskie konflikty i zagrożenia. Hańba! jest również laureatem nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego (2017) oraz nagrody im. Czesława Niemena (2014).

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (21)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ wehrwolf
  ponad rok temu 21
  a czy w tym roku bedzie "Noc pioropuszy" ???
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ggggcxf
  ponad rok temu ocena: 88%  20
  Nie musi być festiwalu , wole czynne całodobowa aptekę i dużo fajnych ofert pracy , róbcie coś dla mieszkańców , a nie dla przyjezdnych
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ metal
  ponad rok temu ocena: 100%  19
  Nazwijcie to wreszcie po imieniu. Hip - Hopowo jazzowy festiwal Jarocin. Nie nazywajcie tego do cholery rockowym festiwalem. To nie ma z tym nic wspólnego. Masakra
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Karol
  ponad rok temu ocena: 100%  18
  Można by ten festyn nazwać "Dni Jarocina" (nie mówię tego złośliwie, to porządna nazwa), bo jest to po prostu piknik dla mieszkańców miasta i okolic gdzie w dzien można przyjść z dziećmi, a wieczorem ze znajomymi wypić piwko, nie udawajmy, że nadal jest to ten sam festiwal
  ~ jacekpl
  ponad rok temu ocena: 33%  17
  Jarocin już przestygł , jaki był wcześnie to inny klimat https://www.youtube.com/watch?... może zmienić formę na inną https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  ~ G.P.
  ponad rok temu ocena: 100%  16
  "Kiedy nie można zaatakować myśli, atakuje się myśliciela" xxx Festiwalu tego co kiedyś już dawno nie ma, ale na pewno znajdą się tacy, którzy by chcieli na legendzie festiwalu zarabiać.
  ~ ada
  ponad rok temu ocena: 25%  15
  jebnij sie w łeb
  ~ nika
  ponad rok temu ocena: 100%  14
  p prostu klapa jakas mniej znana dzicz muzyki zadnej
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ G.P.
  ponad rok temu ocena: 91%  13
  Nie powinno już być festiwalu w Jarocinie, ponieważ wspomnienia po nim mogą zepsuć wrażenia po latach świetności festiwali. !!! Spichlerz również powinien przestać funkcjonować w obecnej formie. Nie powinno w nim być sprzedaży czegokolwiek innego poza biletami na wystawę . ps ile sprzedajecie wejściówek miesięcznie do SPR ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kuba
  ponad rok temu ocena: 100%  12
  http://muzyka.onet.pl/rock/tau... Jaki fajny pomysł? W sam raz na Jarocin. Do tego kilka znanych zespołów i jest zabawa. Ale nie, lepiej ściągnąć jakiś mało znanych artystów, każdego z innej bajki a do tego jakiegoś dziadka, który kilkadziesiąt lat temu grał w znanym zespole
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ staryfan
  ponad rok temu ocena: 100%  11
  Dla kogo jest robiony ten "festyn"? Lata świetności fastiwalu minęły, nawet już nie ma legendarnego amfiteatru. Po co to robicie?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Lemon
  ponad rok temu ocena: 100%  10
  Kiedy beda jakieś informacje o karnetach dla mieszkańców ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ alex
  ponad rok temu ocena: 89%  9
  Była jakaś informacja w Japiku...coś ma być taniej, ale nie pamiętam szczegółow, bo ta gazetka jest tak propagandowa, że tylko ją kartkuję i natychmiast wyrzucam do makulatury z grymasem niesmaku. Może coś na stronie festiwalu znajdziesz?
  ~ Blondi
  ponad rok temu ocena: 100%  8
  Kiedyś z niecierpliwością czekałam na ogłoszenia wykonawców festiwalowych. Teraz tylko czekam na kolejną załamkę. Skoro nie ma pomysłu na festiwal, to może warto iść w inną stronę i ponownie zrobić festiwal w klimacie PRL?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ sid vicious
  ponad rok temu 7
  Dobry pomysł z PRL bi to co robią to lipa
  ~ pseudofestiwal
  ponad rok temu ocena: 86%  6
  Organizatorzy nie maja pojęcia jakim zjawiskiem był Jarocin Festiwal zatem proponują kolejny festyn nazywając muzyków którzy kiedyś czyścili by buty prawdziwym artystom gwiazdami. Przestańcie udawać że to festiwal rockowy a te miernoty to jakieś gwiazdy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Walter
  ponad rok temu ocena: 90%  5
  Organizatorzy trzymają zeszłoroczny poziom....znów co by się nie działo będzie sukces....a konkurs młodych kapel jak zawsze będzie frekwencyjnym apogeum....Robert dziękujemy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jj
  ponad rok temu ocena: 38%  4
  Nie jestem przekonany do Bisza& BOK, Hańba świetny zespół, Pablopavo też ciekawy, ale jestem pewien, że zaraz zacznie się krytyka i ból dupy, że jak to nie było za GoAhead, że nie ma punku, że to NIE Jarocin, że nie ma headlinera
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ lolo
  ponad rok temu ocena: 79%  3
  Z roku na ro coraz większa żenada. Festyn nie festiwal.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Uczestnik
  ponad rok temu ocena: 85%  2
  Ludzie w zeszłym roku się spuścili jaki to był wspaniały festiwal a więc czego się spodziewać. Byłem corocznym uczestnikiem rytmów. Niestety zeszłoroczny okazał się dla mnie mega klapa byłem tylko w jeden dzień. Brak klimatu wydarzenia na które rok w rok czekałem z niecierpliwością. Kupiłem z dziewczyną jednodniowy bilet i wszedłem zaledwie na dwa koncerty Hey i Kalibra. Wszystko porozrzucane. Szczerze to po festiwalu w 2016 r. Gdy był Slayer,Hunter, Prodigy, Luxy itp myślałem że coś się odradza nagle gruchnęła informacja ze miasto z MJM niedogadali się a to duży błąd jedyny organizator który mógłby stworzyć legendę Jarocina na nowo. Mocny zawod. Nie mówiąc już o spichlerzu do którego jeszcze dwa lata temu chodziło się z przyjemnością. Teraz ani jednego porządnego koncertu w jedynym miejscu co się cokolwiek w Jaro działo. Żal mi renomy Jarocina patrząc na kolejne line upy. Żal mi czasu i pieniędzy. To nie tylko moje zdanie ale i zdanie wielu moich znajomych przyjezdnych z różnych zakątków Polski i Europy
  ~ do " lolo"
  ponad rok temu ocena: 17%  1
  A czego byś chciał kmieciu żeby Roling Stonsi tu przyjechali ? Weż sie puknij w czoło i ciesz się z tego pyndzlu co jest :)
  R E K L A M A
  R E K L A M A