ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AZegarmistrz_a1_podstrona
R E K L A M A

Jarocin Festiwal 2018. Masz karnet, pojedziesz taniej koleją

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    11.07.2018
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Jarocin Festiwal, miasto Jarocin, gmina Jarocin, kolej, połączenia kolejowe

 

Tańsze bilety kolejowe, a niektóre połączenia nawet za darmo - taką ofertę dla uczestników tegorocznego Jarocin Festiwalu ma Kolej Wielkopolska - operator Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

 

Oferta jest skierowana do uczestników Festiwalu posiadających trzydniowy karnet wstępu na Jarocin Festiwal 2018 lub opaskę dodawaną do karnetu.

[jak pod względem organizacyjnym będzie wyglądał festiwal - czytaj TUTAJ]

Poznańska Kolej Metropolitalna (PKM) to wspólne przedsięwzięcie Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Stowarzyszenia Metropolia Poznań, Miasta Poznań, Powiatu Poznańskiego oraz 40 gmin i 10 powiatów oparte na zasadzie solidaryzmu. PKM to jedno z największych tego typu przedsięwzięć w Polsce.

 

To system regularnych kolejowych połączeń regionalnych o częstotliwości kursowania pociągów w godzinach szczytu co 30 minut. PKM obejmuje swoim zasięgiem obszar w promieniu około 50 km od Poznania. 10 czerwca 2018 roku zostały uruchomione pierwsze 4 linie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

 

Jeszcze w tym roku zostanie uruchomione kolejne połączenie, natomiast na pięciu pozostałych liniach poznańskiego węzła kolejowego, połączenia PKM będą uruchamiane sukcesywnie wraz z końcem remontów tych linii w latach 2019-2021. Funkcjonowanie PKM ma służyć zmniejszeniu ruchu samochodowego w stolicy metropolii poprzez zachęcanie 2 mln. mieszkańców do korzystania ze zbiorowego transportu publicznego.

 

Festiwal w Jarocinie 2018 to 3 dni, 4 sceny, ponad 50 koncertów i wydarzeń. Jarocin Festiwal odbędzie się w dniach 13-15 lipca 2018. Bohaterem tegorocznego motywu na Festiwalu w Jarocinie będzie Johnny Rotten - wokalista Sex Pistols i Public Image Limited.

 

Festiwal już drugi rok z rzędu odbędzie się w przestrzeni miejskiej Jarocina. Na czterech scenach usytuowanych w centralnych punktach miasta wystąpi kilkudziesięciu artystów. Jarociński Festiwal to także Rytmy Młodych - legendarny konkurs dla debiutantów, w jury którego zasiada w tym roku m.in. Katarzyna Nosowska, laureatka Rytmów w roku 1992.

[o zmianach organizacji ruchu w Jarocinie na czas festiwalu - dowiesz się TUTAJ]

Z inicjatywy Stowarzyszenia Metropolia Poznań, w ramach systemu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej na czas Jarocin Festiwal 2018 wprowadzone zostaną specjalne warunki przejazdu dla uczestników imprezy.

 

Oferta jest skierowana do uczestników Festiwalu posiadających trzydniowy karnet wstępu na Jarocin Festiwal 2018 lub opaskę dodawaną do karnetu, które upoważniają do: przejazdu w relacji Poznań Główny - Jarocin, w pierwszych dwóch dniach rozpoczęcia festiwalu - 13 i 14 lipca z rabatem 30% oraz darmowego przejazdu w relacji Jarocin - Poznań Główny pociągiem specjalnym w dniu zakończenia Festiwalu - 16 lipca o godzinie 2.04.

 

Rozkład jazdy specjalnego festiwalowego pociągu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, który będzie podstawiony w dniu 16 lipca br. dla uczestników Jarocin Festiwal 2018:

Numer pociągu 77249

Data 16 lipca

Jarocin 02.04

Mieszków 02.09

Chocicza 02.15

Solec Wielkopolski 02:20

Sulęcinek 02.23

Środa Wielkopolska 02.30

Pierzchno 02.36

Kórnik 02.40

Gądki 02.44

Poznań Krzesiny 02.49

Poznań Starołęka 02.53

Poznań Dębina 02.56

Poznań Główny 03.00

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A