R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1b - VitaMed
R E K L A M A

Jarocin Festiwal 2017. Scena Rynek, dzień II. Relacja prawie live

› Aktualności 11 miesięcy temu    15.07.2017
Redakcja
komentarzy 18 ocen 17 / 53%
A A A

Dziś rocznica Bitwy pod Grunwaldem, czyli musi się dziać. Tradycja nakazuje, ale czy tegoroczny Jarocin Festiwal dźwignie takie brzemię? Czy kapele, ktore dziś zawładną Rynkiem przejdą do historii i bedą o nich pisać kronikarze? Ja na pewno będę pisał, dlatego zaglądajcie tu jak najczęściej by wiedzieć dokładnie, co dzieje się i dziać się będzie...

R E K L A M A

Zaczynamy!

16.30
Na początek smaczny kąsek. Największy zespół jarocińskiego festiwalu. No, najliczniejszy. Mitch & Mitch. Sporo zakręconych dźwięków. Sporo zakręconych ludzi. Czyli zapowiada się sporo dobrej zabawy.

No i zaczęli. Ludzi zdecydowanie więcej niż wczoraj o tej porze. Mitche gustownie ubrani, grają równie gustownie. Troche dźwięków chropowatych, więcej miłych. Można się pobujać (nie bujam).

16.55
Ośmiu facetów, instrumentów jeszcze więcej. Świetna sekcja dęta i wibrafon. Sięgam pamięcią wstecz, sięgam jeszcze dalej i nie pamiętam, żeby w Jarocinie ktoś grał na wibrafonie. Choć mogę się mylić... Jakby co, to pomóżcie...

Ludzi przybywa. Pozytywne dżwięki przyciągają. 
Są chwytliwe melodie i zakręcone improwizacje. I główny Mitch, który uwielbia interakcje (trudne słowo) z publiką...

17.15
Transowe granie, smakowite. Choć jeszcze bardzie smakowałoby późnym wieczorem. Ale cóż. Na każdej imprezie jest tak, że ktoś musi być pierwszy. I nie zagrali jeszcze, ani nawet nie wspomnieli nic o Wodeckim...


17.30
Jeżeli wczoraj Chorzy byli chorzy, to Mitche są bardzo chorzy... Pozytywnie zakręcona kapela. A przy okazji Chorzy jednak nie wygrali konkursu. Podobno grają już za długo i bardziej perspektywicznym zespołem jest Decadent Fun Club, który został Laureatem tegorocznych Rytmów Młodych.
Mitch & Mitch & jeszcze sześciu innych Mitchów skończyli. Czas na chwilę oddechu. Co nas jeszcze dziś czeka na rynku? Gospodarzem sceny jest Wojtek Waglewski i to on odpowiada za wybór dzisiejszych artystów. Wybrał m.in. siebie - czyli Voo Voo (o godz. 20.30), a wcześniej wystąpią Natalia Przybysz (już za kilkanaście minut - od 17.50), Wojtek Mazolewski Quintet (19.10) i zagraniczny gość - Pere Ubu (czyli w sumie podobno punk, ale taki trochę inny).

17.40
Sądząc po reakcji publiczności występ Mitchów się podobał, a były obawy, czy się przyjmą w Jarocinie. Dyskusje o tym, czy to jeszcze jest Jarocin trwają i trwać będą. Trzeba jednak pamiętać, że wszystko się zmienia. Telewizja też kiedyś była czarno-biała, a dziś jest kolorowa. Ten festiwal także dostał kilka nowych barw...

18.00
Śniłam, że mam wielki biust - i wiadomo, że na scenie jest Natalia Przybysz.  Znaczy, wiedzą to Ci, którzy są pod sceną. Jedna z sióstr Sistars ma w Jarocinie swoich fanów, i to nawet sporo. Zresztą nie jest w Jarocinie po raz pierwszy. I nie ostatni, bo jutro zaśpiewa w chórkach razem z drugą siostrą Sistars w koncercie finałowym poświęconym Niemenowi.

18.20
Kontynuując wątek instrumentów nieoczywistych to kolega z zespołu Natalii Przybysz gra na banjo. Siostra Sistars gra za to na ...gitarze basowej. Takie rzeczy tylko w Jarocinie. A wszystko to pod czujnym okiem - tym razem sekretarza Gminy Jarocin... (to chyba jakaś nowa, świecka tradycja).18.40
Dźwięki płynęły leniwie, taki mamy klimat, i nic nie zapowiadało kryzysu? No dobra, kryzysiku, drobnej utarczki słownej. - Czy teraz zagrasz coś normalnego? - zapytał obcesowo (trudne słowo) gość spod sceny. Czyli nie wszyscy kochają Natalię Przybysz... - Nie będę z wami gadać - odrzekła stanowczo siostra Sistars i zaśpiewała ostrzejsze kawałki. Nie wiem, czy pod wpływem antyfana, czy zgodnie z rozpiską.. Raczej to drugie.

19.00
Pod koniec Natalia Przybysz zaśpiewała kawałki z nowej płyty. - Od światła dziennego wolę światło nocne, zaśpiewała z nią także publiczność. 
Potem było jeszcze - Nazywam się niebo...
I skończyła, a wieża kościoła Św. Marcina stoi nadal. A obawy były...

Publiki sporo, ale zdecydowanie mniej niż wczoraj, ale Ci, którzy przyszli na rynek, raczej nie narzekają (z naciskiem na raczej).

19.30
Wojtek Mazolewski Quintet . Jazz w Jarocinie. To się naprawdę dzieje... I nawet nie wyszyscy wyszli. Choć uczciwie trzeba przyznać, że się przerzedziło. Bardzo dużo ludzi jest za to po drugiej części rynku (tej nieogrodzonej). Tłumy też krążą między parkiem a rynkiem.

19.50
Jak słusznie zauważył ktoś w biurze prasowym, kiedyś zespoły jazzowe grały w małych klubowych salkach, a dziś wychodzą na wielkie festiwalowe sceny. Choć Wojtek Mazolewski to nie jest zwykły jazzman. To taki punkowy jazzman, zresztą na palcach jednej ręki ma wytatuowanny napis jazz, a na drugiej - punk. I taki to właśnie koncert. Choć nawet na eksperymentalny tegoroczny festiwal, to eksperyment trochę za wczesny. Choć jest to kawał muzy...

I kawał inspiracji do zdjęć. Tu przyszła reklama jarocińskiego ratusza.20.00
Wojtek Mazolewski jest w Jarocinie nie po raz pierwszy. Wcześniej wielokrotnie bywał tu jako festiwalowicz. Wolność, to tu się wychowałem - mówił największy jazzowy punk.
A ja wciąż czekam na wokalistę - stwierdził z przekąsem jeden z dziennikarzy w biurze prasowym. W Jarocinie jest tak, że mówisz i masz. 
Na scenie najpierw pojawił się Wagiel i Wojtki dwa zagrały (a Waglewski zagrał i zaśpiewał) piosenkę Gdybym. Miód malina.
Później zjawiła się Natalia Przybysz, czyli dzisiejsi goście Wojciecha Waglewskiego. Ale to jeszcze nie jest VOO VOO. Oni zaczną swój set o 20.30.

20.20
Czego by nie mówić o eksperymencie, jedno trzeba obiektywnie stwierdzić. Taki braw jeszcze nikt nie dostał na tegorocznym festiwalu. Na  scenie pojawił się jeszcze min. Mateusz Pospieszalski, a publika wpadła w trans. Wojtki się wyściskały. I tak zakończył się największy na razie muzyczny eksperyment na Jarocin Festiwal 2017. Na razie największy, bo jutro przecież Tomasz Stańko... Zresztą cały festiwal w tym roku jest jednym wielkim eksperymentem na żywym organizmie.
Wojtek Mazolewski Quintet - ten eksperyment wypalił. Nie wszystkich zachwycił, ale tych, którzy go słuchali pod sceną (a było ich całkiem sporo) zaspokoił...
 

20.45
Na scenie VOO VOO i jak zawsze nie zawodzą. Transowe dżwięki, wokalizy Mateusza Pospieszalskiego, którego Wojtek Waglewski przedstawił - Pan Mateusz Pospieszalski!
I słusznie, bo Mateo gra chyba na wszystkim. Oczywiście przywiózł ze sobą całą kolekcję saksofonów, grał na klawiszach. Człowiek orkiestra. 
VOO VOO żondzi!

21.05
VOO VOO ma oczywiście gości. Nie zgadniecie kogo... Natalia Przybysz. Tak. Ta sama. Wcześniej grupę w Flocie Zjednoczonych Sił wsparł Marek Pospieszalski (syn Mateusza). Boże jak ten czas leci...
A tak przy okazji to mam wrażenie, że VOO VOO na każdym koncercie gra nową wersję starych kawałków. Lubię to!

21.20
Nim stanie się tak, jak gdyby nigdy nic nie było. Stary jarociński hit, w super koncertowej wersji. Do VOO VOO dołączył Wojtek Mazolewski z ekipą i od teraz to jest największy skład Jarocin Festiwal 2017. Pobili ilościowo Mitchów.
Był czad! I to jaki czad!
Niestety część ludzi odchodzi. Koncert jest świetny, ale za kilka minut w Parku zaczyna grać Lao Che. Tam też pewnie będzie świetnie. Niestety rozdwoić się nie można... A szkoda...

21.30
Skończyli... Niestety skończyli. Połączone siły chóralno-instrumentalne VOO VOO, Wojtek Mazolewski Quintet i Natalii Przybysz odegrały kawał wielkiej sztuki. Ale to jeszcze nie koniec sztuki przez wielkie Sz. Bo jest jeszcze awangarda i to z zagranicy. Zaproszona przez Wagla. Trzeba się przygotować na doznania...

Od 21.50 Pere Ubu
 

21.50
Zanosi się, że sztuki z Ameryki słuchać będą tylko nieliczni. Na rynku zostały niedobitki. Reszta przeniosła się do parku... Pere Ubu gra postpunk. Szto eto? Nie mam pojęcia... Posłuchamy, zobaczymy...

22.00
Pere Ubu to amerykańska kapela założona w 1975 roku. Jedynym jej wiecznym czlonkiem jest wokalista - David Thomas. Dziś to starszy pan, który z trudem wszedł na scenę o lasce i usiadł na krzesełku. Skład ma ciekawy. Basistka, śpiewający perkusista, którego roznosi energia (po pierwszym kawałku był już cały mokry), gitarzysta i gość od elektroniki. 
Mocna rąbanka. Tym co zostali na rynku raczej się podoba. Niestety artysta nie zgodził się na robienie zdjęć pod sceną. Fotografów i ludzi psytrykających komórkami przegania menadżerka (chyba menadżerka) i ochrona. Można rejestrować, ale z daleka. No to foch...
To ja też idę do Parku...

A poważnie. Pere Ubu kończy dziś granie na Rynku, i dlatego to także koniec relacji. Jutro scena na rynku już nie gra.
Czyli do przyszłego, mam nadzieję, roku...
Jutro wszystko co ciekawe odbywać się będzie w parku.
 

R E K L A M A
+ 9 głosów: 17 (53%) 8 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (18)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ on jaK ON,-ale kwiatów ŻAL
11 miesięcy temu ocena: 92%  18
Aż żal tych kwiatów !! W naszym muzeum nie ma prawdziwych KOBIET-Gdyby były te kwiaty nie tak by wyglądały-( PRAWDZIWE KOBIETY KOCHAJĄ KWIATY
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PODLE LEPIEJ TE PELARGONIE
11 miesięcy temu ocena: 100%  17
NIECH SIĘ LEPIEJ SCHOWA BO STRASZY LUDZI!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ DZIECI JAROCINA ?????
11 miesięcy temu ocena: 93%  16
DZIECI JAROCINA ??? GDZIE SĄ ? wyginęły? NIIIEEE!!! SKOŃCZYŁY SIĘ DARMOWE WYJAZDY DZIECI WRAZ Z ICH RODZINAMI - ORGANY CHODZĄ ZA NAMI - FAJNIE BYŁO ZA DARMO!! MATKA JEDNEGO Z NICH MÓWI - ZAPISZ SWOJEGO SYNA SKORZYSTASZ -DARMOWE WYJAZDY ITP.CO NA TO PANIE JANKOWIAK ????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rah
11 miesięcy temu ocena: 67%  15
Jak widać pomysł sceny festiwalowej na rynku to porażka... Kilkadziesiąt zadowolonych osób pod sceną to raczej nie sukces. Przecież można było zrobić cały festiwal w parku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ festiwalowicz
11 miesięcy temu ocena: 75%  14
Niestety część ludzi odchodzi. Koncert jest świetny, ale za kilka minut w Parku zaczyna grać Lao Che. Legenda Jarocina VOO VOO a ludzie 15 minut przed końcem koncertu sobie wychodzą, bo lecą szybko do parku i tak cały dzień. zegarek rozpiska i bieganie od sceny do sceny. Panie Waglewski dostałeś Pan czerwoną kartkę od swoich fanów. Wychodzą przed końcem i żadnego bis, żadnych okrzyków jeszcze jeden. Kasia Nosowska nie mogła zejść ze sceny. Dobrze, że to trafiło na Pana. Poczuł Pan na własnej skórze to co zostało zniszczone w tym festiwalu. Żenada
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ fv
11 miesięcy temu ocena: 60%  13
takie festiwale mogły by być https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anna
11 miesięcy temu ocena: 88%  12
Bardzo źle czyta się tę relację... Cóż to za dziwny język. Ciekawi mnie, który redaktor pisze te wypociny ("No to foch..." i inne kwiatki, no i te ciągłe wstawianie "..."). Ktoś się już upił, czy zatrudniacie teraz gimnazjalistów?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anna
11 miesięcy temu ocena: 70%  11
Panie "Redaktorze" (dalej wstydzi się Pan podpisać swoim nazwiskiem?), w takim razie może trzeba było te wypociny pisać na swoim prywatnym blogu, a tutaj wstawić porządną relację, którą z przyjemnością przeczytaliby wszyscy, a nie tylko ludzi z podobnym do Pana poczuciem humoru?
~ redakcja
11 miesięcy temu ocena: 26%  10
Niestety nie skończyłem gimnazjum. Widocznie mamy inne poczucie humoru. Bo ta relacja jest dla tych, którzy potrafią mieć dystans... I do siebie, i do festiwalu. To taka kronika tego, co dzieję się aktualnie. Jak najbardziej subiektywna (...)
~ Podsłuchane w tłumie
11 miesięcy temu ocena: 34%  9
Z tego co slyszałem to Jarociniacy sa bardzo zadowoleni z nowej formuły festiwalu . Wioskuje zatem ze burmistrz Pawlicki nastepna kadencje ma w kieszeni .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ on
11 miesięcy temu ocena: 58%  8
lipa
~ on
11 miesięcy temu ocena: 64%  7
Czy aby te koncerty nie przeszkadzają teraz proboszczowi jednej z parafii? Organizowane są przecież na Rynku przy kościele. Widać tu różnych ludzi w różnych stanach "nieważkości". Czy będzie krytyka z ambony? Podobno parę lat temu nawet spokojniejsze koncerty przeszkadzały i ich umiejscowienie przy kościele było krytykowane.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czy ktoś ma wątpliwości
11 miesięcy temu ocena: 62%  6
Cieszę się że Dezerter podziela także moją opinię że to jest festyn nie festiwal, czy coś więcej trzeba dodawać ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czy ktoś ma wątpliwości
11 miesięcy temu ocena: 66%  5
Wczoraj na scenie w parku grała kapela Syny, pod sceną z 15 osób, to a propos tych tłumów na festiwalu, ludzie kręcą się na rynku ale to nie znaczy że przyszli na festiwal, po prostu spotykają się ze znajomymi i tyle, wielu narzeka na ciągłe bezsensowne bieganie między scenami, pytają kto to wymyślił ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ robert
11 miesięcy temu ocena: 55%  4
To jest jakaś masakra... Piknik, festyn, ale nie festiwal. JF umarł! i to nie śmiercia naturalną
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lipiec 2017
11 miesięcy temu ocena: 71%  3
A jutro kto będzie afiszował się za pelargoniami ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czy ktoś ma wątpliwości
11 miesięcy temu ocena: 59%  2
To że tv kolorowa jest lepsza od czarno białej jest oczywistą oczywistością ale czy ten festyn jest lepszy od dawnych festiwali ? Pytanie retoryczne...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A