ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Jarocin Festiwal 2017. Fani odpowiadają organizatorom: „Chcemy starą formułę”

› Kultura i Rozrywka› Zapowiedzi ponad rok temu    10.01.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 39 ocen 11 / 100%
A A A
JF 2016. Mimo odwrócenia sceny, klimat na Maratońskiej pozostałJF 2016. Mimo odwrócenia sceny, klimat na Maratońskiej pozostał fot. Bartek Nawrocki

Jarocin Festiwal 2017. Jarocin. Festiwal w Jarocinie. Jarocin 2017. Publiczność JF 2017

R E K L A M ASRT1 - Majówka - pn-wt

Jest reakcja na pierwsze zapowiedzi organizatorów Jarocin Festiwal 2017 [JAK MA WYGLĄDAĆ TEGOROCZNA EDYCJA – ZOBACZ TUTAJ].

Po naszej ubiegłotygodniowej publikacji, dotyczącej przygotowań do tegorocznej edycji imprezy w mediach społecznościowych powstała akcja „Chcemy starą formułę Jarocin Festiwal 2017”. Mocno zareagował również profil  „Będziemy w Jarocinie”. Dyskusja, do której zachęcał publicznie również odpowiedzialny za kulturę w Jarocinie wiceburmistrz Robert Kaźmierczak, rozgorzała na dobre.

Najwięcej emocji wywołuje zapowiedź zmiany miejsca koncertów. Okazuje się, że ulica Maratońska i festiwalowe przesiadywanie na rowie – dla wielu jest już wydarzeniem [ZOBACZ JAK TO WYGLĄDAŁO WCZEŚNIEJ]

„Uważamy pomysł odejścia od sceny głównej przy ulicy Maratońskiej za niewłaściwy. To właśnie dzięki tej lokalizacji ludzie mogli poczuć odrobinę wolności przez otaczające ich pola - czytamy na profilu akcji. „Jednakże pomysł na kilka dodatkowych mniejszych scen na terenie Jarocina jest dobry, dzięki któremu przez 3 dni całe miasto będzie żyło tym festiwalem.”

Uczestnicy dyskusji apelują, by Jarocin „nie był festiwalem metalowym”. Mają swój pomysł na repertuar. „Dużo punk rocka, czy to polskiego czy zagranicznego, dużo polskiego rocka, trochę tego, co ludzie świetnie znają (ale nie Lady Pank bo to sprzedany zespół, bez urazy) i trochę tego, co powinni poznać” - pisze Olga. Ich zdaniem też karnety powinny być tańsze, a część koncertów na mieście darmowa. „Byłem dwa razy na Jarocinie, nie przyjeżdżam tam dla zespołów typu Slyer tylko dla wyborowego środowiska” - pisze Marcin.

Z kolei Paweł uważa, że „rezygnacja z dużej sceny dobije festiwal”.

Pytanie też na ile twórcy tegorocznego Jarocina wezmą i mogą wziąć sugestie publiczności pod uwagę. Jak mówią osoby odpowiedzialne za przygotowania, te są bardzo zawansowane. Zamierzenia, repertuar i ceny karnetów mamy poznać na przestrzeni najbliższych dni.

[ZOBACZ WIĘCEJ TUTAJ]

  

Czy Twoim zdaniem festiwal nadal powinien odbywać się przy ul. Maratońskiej?

ankieta dodana 09.01.2017, ilość wszystkich głosów: 653
Tak
93%
Nie
5%
Nie mam zdania
1%
R E K L A M A
+ 11 głosów: 11 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (43)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jacekpl
10 miesięcy temu 43
i tylko jeszcze trzy klipki https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
10 miesięcy temu 42
dla przypomnienia jak wygląda Rooock https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ old
ponad rok temu ocena: 80%  41
To jest koniec tego festiwalu!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jAK
ponad rok temu ocena: 67%  40
Cztery lata z rzędu jeżdziłem na ten festival dla atmosfery i fajnych zespołow taka forma to dla mnie Jarocin RIP
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do osła poniżej
ponad rok temu ocena: 20%  39
Kopiuj - wklej i nic nowego
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Gla
ponad rok temu ocena: 75%  38
Przedewszystkim zaczyna się psuć od czasu zmiany lokalizacji sceny... Scena tylko dla tych co kupią bilety i nikt nie przejdzie się obok i nie posłucha muzyki choćby na spacerze... Wszystkie atrakcje gdzie? W miasteczku.... Jak ma żyć Jarocin festiwalem jak wszystko zabierają dla wybranych. Dwa lata temu była chociaż otwarta strefa dla dzieci. W zeszłym roku NIC
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do powyźej
ponad rok temu ocena: 40%  37
Kopiuj - wklej - nic innego nie potrafisz leszczu ...
~ Abraham Lincoln
ponad rok temu ocena: 78%  36
Co do komentarzy nie jakiego "prawda" disco polo masz na każdych dożynkach itp. bzdurach, a ten jeden festiwal zostawmy dla ludzi którzy kochają muzykę i dobra zabawę, nie ulepszajmy go Tylko sprawmy zeby był nadal wizytówką Jarocina, a kapele żeby same chciały tu zagrać. Ci co krytykują Festiwal tak na prawde nie pójdą na festiwal ani na inny koncert, bo to ludzie którzy krytykują z nudów, czy im ktoś zorganizuje kino letnie, festiwal, czy coś innego będą nie zadowoleni. A Ci co lubią tą muzykę i spedzać czas z podobnymi sobie przyjadą do Jarocina.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Abraham Lincoln
ponad rok temu ocena: 86%  35
Poniższe komentarze jak zwykle krytykują, może spójrzmy na to nieco inaczej... Wizytówka Jarocina jest festiwal, gdzie by się w Polsce nie pojechało, mówiąc skąd się jest, każdy mówi o Jarocinie Miasto festiwali i wolałbym nie mówić o tym w czasie przeszłym. Festiwali komercyjnych typu pikniki dla rodzin jest w Polsce mnóstwo, a Jarocin powinien zachować formułę ta z przed lat. Nie chodzi o to żeby wszystkich zadowolić, ale o to żeby ściągnąć tu fanów muzyki, nowe zespoły, rozpromować festiwal w zdrowy sposób. Scena na rynku to absurd, festiwal niech bedzie na peryferiach miasta, żeby nikomu nie przeszkadzał i zeby tez można było sie zrelaksowac a nie w otoczeniu murów, policji i nie zadowolnonych mieszkanców stresować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Koło Gospodyń Wiejskich z Parzęczewa
ponad rok temu ocena: 60%  34
Rów należy zasypać bo stwarza realne niebezpieczenstwo wpadniecia do niego . Jako miłosnicy muzyki tanecznej żadamy aby zaśpiewały "Dzieci Jarocina z panem Kaziem oraz zespół rozrywkowy Two Boys a całosc poprowadził DJ. Funiu .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sympatyk Platformy Obyeatelskiej w Jarocinie
ponad rok temu ocena: 60%  33
Przychylam się do powyźszych treści oraz ubogacenia festiwalu przez te znane lokalne zespoły . Cidze chwalicie - swego nie znacie .A rów zasypać żeby nie dzielił społeczeństwa .
~ Gla
ponad rok temu ocena: 78%  32
Disco polo róbcie u siebie a z Jarocina nie róbcie wiochy
~ Cyklista
ponad rok temu ocena: 88%  31
A czy "Jarocin" był festiwalem metalowym? Przez jeden zespół metalowy co edycję? Bez żartów... W każdym razie, jeśli wejdą w życie nowe pomysły, a wejdą bo kto władzy zabroni, to większą imprezą niż Jarocin będą Gardłoryki w Nowym Mieście czy Zgrzytowisko w Miłosławiu, a Red Smoke w Pleszewie już dwa lata temu miał lepszą atmosferę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szabla_666
ponad rok temu ocena: 89%  30
scena na rynku to "dobry zmiana", ale na dożynki, a nie festiwal. Bez dobrych kapel nie będzie ludzi pod sceną. Agencja go ahead powoli budowała festiwal na nowo dobierając różne kapele i po frekwencji było widać, że zmierza to w dobrym kierunku. Natomiast festiwal z lat 80-ych już nie wróci czasy się zmieniły jest powszechny dostęp do muzyki wtedy ciężko było kasety zdobyć i możemy pomimo obecnej władzy mówić jeszcze głośno co myślimy i jest o wiele większy wybór takich imprez czego wtedy nie było. Rów na maratońskiej tworzył niejako klimat nowego festiwalu pomimo, że próbowano czasem płotem to ograniczać co na szczęście się udało można było tam z każdym porozmawiać poza tym mnóstwo jarociniaków chodziło ulicą by zobaczyć jak to wygląda.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gla
ponad rok temu ocena: 100%  29
Nie wyobrażam sobie jak wszyscy ludzie na rynku się zmieszczą to po primo a po drugie tysiące ludzi bez snu.
~ Prawda
ponad rok temu ocena: 100%  28
Rów duża scena siekiera ,Moskwa ,kat
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jak zepsuć festiwal
ponad rok temu ocena: 83%  27
Niestety będzie rynek, mała scena i lokalne gwiazdy ale za to spotkanie z panami z IPN i gry planszowe, Jarocin ? Chu,,,cin
~ prawda
ponad rok temu ocena: 80%  26
"CHielibyśmy, aby cały Jarocin żył tym festiwalem, aktywnością jego uczestników i artystów, którzy byliby dostępni dla mieszkańców i swoich fanów. Na scenach nie mają odbywać się wyłącznie setne koncerty tych samych artystów i dokładnie takie same, jakie oni wykonali przez ostatni rok na dziesięciu innych festiwalach, na piętnastu juwenaliach i pięćdziesięciu dniach miast. Jarocin ma kreować nowe wydarzenia artystyczne, nowe kooperacje artystów, ale i nowe gwiazdy, a nie kupować za setki tysięcy złotych wykonawców o statusie gwiazdy. " Z tego co wiem to polskich zespołów jest mniej niż w latach 80 i 90 , a jak sa to ciągle te same i rżna na okragło to samo do znudzenia, a poza Polską jest tez sporo ciekawych zagranicznych muzykow , zespółow, nie koniecznie "gwiazd", ale jak Pan Robert coś wymysli, to musi byc to hipsterskie i bardzo oryginalne, być może zaimponowac to może Panu Adamowi, bo nie jest chyba znawcą w tematach festiwalowo-kulturalnych, ale nie potencjalnym festiwalowiczom
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ prawda
ponad rok temu ocena: 60%  25
Bułhakowa miało być.... Chciałem napisac, że jest Pan nieco oderwany od rzeczywistosci, ludzie zwykli zjadacze chleba, zyja z dnia na dzien, nie sa zainteresowani kultura wyzsza i wiekszosc Jarociniakow posżłoby na festiwal DISCO POLO. CZY CHCE PAN TEGO CZY NIE. NIE CZYNI TO WCALE TYCH LUDZI GORSZYCH OD PANA, moze warto pomyslec, aby zrobic cos dla tych "prostaczkow" słuchajacych disco polo, bo zapewne takie niektorzy maja o nich zdanie, chociaz ja nie potepiam, bo kazdy ma prawo słuchac czego chce, nie wszyscy sa tak ambitni muzycznie jak Pani prezes spichlerza czy Pan Robert, co nie znaczy, ze sa od was "gorsi"!!!! Ja bym postawił na dwa festiwale, jeden DISCO POLO DLA LUDU Z JAROCINA, bo takiej ludzie tutaj słuchaja muzyki, a drugi festiwal ogolnopolski dla fanow rocka ale głowni odbiorcy, zeby byli nie Jarociniacy, ale Polacy a nawet luzie z POza polski, Dac zespoły , ktore pasują po prostu do formuły Jarocina i tyle czyli rock
~ prawda
ponad rok temu ocena: 100%  24
Bułhakowa miało być.... Chciałem napisac, że jest Pan nieco oderwany od rzeczywistosci, ludzie zwykli zjadacze chleba, zyja z dnia na dzien, nie sa zainteresowani kultura wyzsza i wiekszosc Jarociniakow posżłoby na festiwal DISCO POLO. CZY CHCE PAN TEGO CZY NIE. NIE CZYNI TO WCALE TYCH LUDZI GORSZYCH OD PANA, moze warto pomyslec, aby zrobic cos dla tych "prostaczkow" słuchajacych disco polo, bo zapewne takie niektorzy maja o nich zdanie, chociaz ja nie potepiam, bo kazdy ma prawo słuchac czego chce, nie wszyscy sa tak ambitni muzycznie jak Pani prezes spichlerza czy Pan Robert, co nie znaczy, ze sa od was "gorsi"!!!! Ja bym postawił na dwa festiwale, jeden DISCO POLO DLA LUDU Z JAROCINA, bo takiej ludzie tutaj słuchaja muzyki, a drugi festiwal ogolnopolski dla fanow rocka ale głowni odbiorcy, zeby byli nie Jarociniacy, ale Polacy a nawet luzie z POza polski, Dac zespoły , ktore pasują po prostu do formuły Jarocina i tyle czyli rock
~ prawda
ponad rok temu ocena: 100%  23
Panie Robercie chyba mało Pan czyta, mało Pan wie, mało Pan jezdzi, po swiecie , bo jakoś duże festiwale się sprawdzają i z gwiazdami również, dlaczego obwiniacie za mała frekfencje na festiwalu rodzaje muzykow, zespołów, a nie moze kwestie informacyjno , organizacyjne?Jarocin to nie Kazimierz dolny nad wisłą, nie wiem chyba Pan chce z Jarocina coś takiego zrobic. To w ogole nie pasuje. Punk i rock, a Kazimierz dolny to dwa swiaty, Kazimierz to raczej spokojne miejsce , a punk i rock nie sa spokojne.Mieszkańcy nie zawsze są zainteresowani festiwalem bierze Pan to pod uwagę? Jarocin to miasto nawet nie 30 tysieczne, a więc małe. Ludzie tutaj nie oszukujmy się , nie sa zbyt otwarci na takie wydarzenia, jak się coś dzieje, wolą siedziec w domu, wola wydac na promocje w Kauflandzie niz na bilet na festiwal. Jak sobie Pan wyobraza, ze kazdy mieszkaniec Jarocina czyta Bułakowa, jezdzi 3 razy w roku do teatru, albo czyta literaturę rosyjską, to Pan się na ludziac nie znasz i jest Pan ...
~ mattt.
ponad rok temu ocena: 75%  22
Kontrakt odnowić z GoAhead ! Za czasów tej agencji chociaż trochę to przypominało Jarocin Festiwal z dawnych lat !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaro
9 miesięcy temu 21
Nie bo Robert się z nimi rozszedl i na do widzenia miasto dostalo karę 30tyś za zerwanie umowy..taki nasz burmistrz kompetentny w sprawach festiwalowych! A teraz-najpierw pieknie rewitalizacja parku a teraz tiry i ciezki sprzet go dojeżdża ! Plener za ..set naprawi!
~ Czarny z Poznania
ponad rok temu ocena: 88%  20
Prawda jest taka że sa ludzie którzy przyjeżdżają do Jarocina tylko do atmosfery i spania na polu namiotowym. Żeby nie atmosfera na polu podejście organizatorów to ludzi by woogule nie było na festiwalu. Festiwal to nie tylko koncerty tylko spanie i picie na polu namiotowym i poznanie nowych ludzi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ niestety
ponad rok temu ocena: 78%  19
czarny, ale urzednicy dostają bilety za darmo , a ludzie zmiasta za pół ceny, wiec jest tez wiekszosc miejscowych na tym festiwalu, poznasz ich po białych kozaczkach i różowych wdziankach..
~ Taka prawda
ponad rok temu ocena: 26%  18
Powinni zamknąć ten festiwal definitywnie a zwierzęta mogą jeździć sobie do Kostrzyna poskakac z owsikiem. Pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jestem z miasta
ponad rok temu ocena: 13%  17
Popieram.szkoda kasy na coś takiego co i tak jest tylko dla małej grupy społecznej jeśli można tych dzikusow tak nazwać.
~ Xxx
ponad rok temu ocena: 94%  16
Ale czemu zaraz zwierzeta? Czemu w tym kraju jak ktos ma ochote sie bawic to jest skazany na wyzwiska. Zapewniam, ze my pokolenie 40 latkow ze zwierzetami malo wspolnego
~ Punkisdead
ponad rok temu ocena: 73%  15
Faktycznie. Punk rock w tej chwili już nie istnieje a zbumtowane dzieciaczki bogatych rodziców szukają atencji na siłe
~ Olaf
ponad rok temu ocena: 57%  14
Do organizatora Jarocin Festiwal. Prawda jest taka że polska młodzież niestety ale nie słucha muzyki na poziomie dlatego frekwencja na festiwalu ostatnimi latami była kiepska poza tym jest WOODSTOCK i tego festiwalu nic nie przebije . Patrząc z finansowego punktu widzenia bo chyba organizujemy po to żeby zarobić zrobił bym festiwal disco polo z młodymi zespołami czyli konkurs a wieczorem występy gwiazd. :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szok
ponad rok temu ocena: 0%  13
na poziomie do jazz Olafie hehe
~ Jestem z miasta
ponad rok temu ocena: 0%  12
Nazywasz te muzykę na poziomie.zmień dilera!!!czas przejść na vibowit
~ muzyk
ponad rok temu ocena: 60%  11
Typowa snobbistyczna cecha ludzie słuchających tylko "muzyki na poziomie" typu pewnie pink floyd. Głupi subiketywizm w stylu "to co ja słucham jest na poziomie", to co Ty nie.
~ prawda
ponad rok temu ocena: 92%  10
Festiwal jest źle skomunikowany - brak oznakowania dojazdu, brak parkingu (nie chodzi mi o parking na polu namiotowym). Ludzie chcą podjechać, zobaczyć co tu się dzieje, przejść się i wtedy jest szansa że przyjdą na koncert. Tego nie ma. Nie ma gdzie zaparkować, nie ma co oglądać idąc w kierunku pola festiwalowego - niczego nie ma, nic się nie dzieje, a jak już dojdziesz to widać tylko scenę od tyłu i budę z biletami. To cały obecny festiwal. Brak marketingu i kierowanie się stereotypami i mitami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dosc
ponad rok temu ocena: 90%  9
bo wszystko organizowac chce jedna osoba, bo mysli, ze jest "najmadrzejsza", zero pokory, a w kulturze wazna jest pokora, wychodzi prowincjonalizm, bo same "przesadzne z oryginalnością" pomysły na festiwal są prowincjonalne, bo każdy człowiek z małego miasteczka, chcę sie wyróżnić na siłe, a to nie o to chodzi, na swiecie sprawdzaja sie proste i minimalistyczne pomysły na festiwal, festiwal głownie duża scena poza miastem , bo w miescie mieszkaja tubylcy i o nich tez nalezy w czasie festiwalu pomyślec, a nie "teraz tu jest festiwal, to zrobimy na rynku hałas, mieszkancy nie maja nic do gadania", a własnie, ze maja, nikt nie chce dudnienia pod domem, a zwłaszcza w takim miejscu jak rynek, jakośc dzwieku???zastanowił sie nad nią Robert Kazmierczak? Czy ma Pan dobry słuch? Jak sobie Pan wyobraza dobre nagłosnienie "na ciasnym malutkim rynku"??
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 93%  8
Darmowe bilety dla urzędasów, półdarmowe dla Jarociniaków i 150% ceny dla reszty (oczywiscie pod warunkiem, że zapłacą z góry, w ciemno - bez listy zespołów i z półrocznym wyprzedzeniem).
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dosc
ponad rok temu ocena: 88%  7
trochę wiocha, potem chodza te urzedniczki za darmo po festiwalu ubrane w różowe sukienki i białe kozaczki, nijak pasujące do muzyki, ale co tam dostały "za darmo"hahaha i to pewnie jedyny ich festiwal w życiu no może poza "love parade"hehehe
~ KRAKÓW
ponad rok temu ocena: 93%  6
przujeżdżam na festiwal 5 rok z Krakowa .Spotykam się tam z przyjaciółmi z innych miast i twierdzę ,że scena przy ul. Maratońskiej musi być i najwazniesze żeby było pole namiotowe koło tego i najlepiej jak by pole namiotowe robił ten gość co jeżdzi na kładzie bo on czuje blusa jarocinskiego . pozdrawiam organizatorów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sekretażyk
ponad rok temu ocena: 100%  5
Fijał nie wiem czy wiesz bo wiedza to nie najmocniejsza twoja strona ale limit wydatków na kampanie radnego wynosi 1000 zł w tej gminie 1200 strona w gazecie jarocinskiej kosztuje 2500 zł pół które to wykupiłeś rzekomo tak jak przewidywałem z podaniem łapy kosztuje 1250 tym samym wyczerpałeś limit wydatków. Wzorem kampani bartusia chyba na bilborach wykupionych na 1 dzień a pózniej nikt nie odkleja bo nie ma zleceń na nowe naklejki działac nie bedziesz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kelner s podł z prysznica
ponad rok temu 4
u nos kelnerowych podajników kawy tak jak szczęścia pieniędzy się nie liczy. Żona moja cyknie dwa masaże wyborcze co sie limit zeruje, moją skoliozę wyleczy, tynk mi odpadnie z pyska. a i fijał mówił że kajok jeden na szkolny mo ukryty u mnie. sprzedamy i będzie na kampanie - ah te limity psia krew, zapomnioł żeh jo kelner, kelner niepoliczony ze co sie sprzedo to wraca. przegrywam włąsnie 6-13.
~ DOA
ponad rok temu ocena: 83%  3
A może był megarabacik? A może to ogłoszenie nie istnieje? Tak jak złom? W Jarocinie wszystko jest możliwe nawet to http://www.jarocinska.pl/artyk...
~ rr
ponad rok temu ocena: 91%  2
moze byc ciezko bo pan Adam moze nie miec z tego pieniędzy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A