R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Jak zatrudniać pracowników na rynku globalnym?

› Gospodarka 6 miesięcy temu    16.11.2018
Artykuł gościnny
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Twoja firma się rozrasta, otwierasz nowe, zagraniczne oddziały i widzisz, że musisz odpowiednio dostosować procesy kadrowo-płacowe? Zastanów się nad opisanymi w artykule istotnymi kwestiami, które mogą pomóc Ci podjąć ważne decyzje związane z kadrami i płacami.

R E K L A M A


Realia współczesnego rynku pracy

Zaczynając rozmowę o zmianach, należy w pierwszej kolejności uwzględnić warunki panujące na rynku pracy w krajach, w których znajdują się oddziały Twojej firmy. W 2020 r. 40% najbardziej produktywnej warstwy społeczeństwa będą stanowić tzw. millenialsi, którzy deklarują inne ambicje i oczekiwania od pracodawców niż wcześniejsze pokolenia. Jest to jeden z istotnych trendów, w których kadry i płace muszą się orientować i nie opóźniać z wprowadzaniem stosownych zmian do organizacji. W przeciwnym razie konkurencja bardzo szybko wykorzysta ten brak czujności.

Strategia kadrowa wobec globalizacji

Zaplanowanie i wdrożenie efektywnych procesów kadrowo-płacowych wymaga dogłębnego zrozumienia strategii biznesowej organizacji. Wewnętrzny dział HR nie daje jednak gwarancji znajomości lokalnych rynków i wymogów obowiązujących w państwach, w którym planujesz otworzyć swój nowy oddział.

Firmy, które nie są w stanie wdrożyć strategii kadrowych na poziomie globalnym, zostaną bardzo szybko wyprzedzone przez konkurencję. Nie chodzi tu tylko o wyścig w pozyskiwaniu z rynku największych talentów, ale także o zapewnienie rzetelnej administracji HR. Z tego powodu średnim i dużym firmom poleca się outsourcing kadr i płac. Organizacje specjalizujące się w tej dziedzinie, jak TMF Group, świadczą usługi kadrowo-płacowe wsparte nowoczesnymi systemami, które znacznie ułatwią zarządzanie obszarem kadrowym w skali globalnej.

Zanim zdecydujesz się stworzyć czy powiększyć dział personalny w swojej firmie, zastanów się, czy bardziej opłacalnym i efektywnym sposobem nie będzie skorzystanie ze wsparcia zewnętrznej organizacji, która zatrudnia specjalistów znających rynek pracy w wielu krajach. Pamiętaj, żeby kalkulując możliwe scenariusze uwzględnić koszt lokalnych systemów do naliczania płac, które po osiągnięciu pewnej skali są niezbędne.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
R E K L A M A
R E K L A M A