ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AA1 Intermarche 09-16.12.19
R E K L A M A

Jak wybrać najlepsze OC? Skorzystaj z kalkulatora

› Motoryzacja 8 miesięcy temu    3.04.2019
Artykuł partnera
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A

Właśnie zauważyłeś, że nieubłaganie zbliża się TEN czas, a ty wciąż nie wiesz, czy przedłużyć swoje OC u obecnego ubezpieczyciela, czy może przejrzeć oferty innych? Nie jesteś na bieżąco i nie wiesz, na co powinieneś zwrócić uwagę, jeżeli jednak zdecydujesz się na zmianę? W tym artykule przygotowaliśmy dla ciebie kilka porad, które pozwolą ci łatwiej poradzić sobie z problemem wyboru nowego OC dla samochodu.

 

Od czego zacząć?

Przede wszystkim - nie panikuj. Prawdą jest, że ubezpieczenia nie są najtańsze, jednak to nie oznacza od razu zrujnowanej kieszeni. Przede wszystkim pierwszym krokiem, jaki podejmiesz na drodze do wyboru nowego ubezpieczenia, jest określenie, czego dokładnie potrzebujesz. Zastanów się, czy chcesz zakupić samo OC, OC+AC, czy może full pakiet z NNW. Dzięki tym ustaleniom będziesz od razu wiedział, czego szukać i nie dasz się rozproszyć rzeką ofert, które nie będą spełniały twojego podstawowego kryterium.

 

Czy kalkulatory OC mają sens?

Nie da się ukryć, że rynek ubezpieczeń samochodowych jest bardzo duży. Wraz z dużymi graczami swoją obecność na tym poletku zaznaczają także mniejsze, np. lokalne firmy. Jeżeli dawno nie wybierałeś innej opcji, niż po prostu przedłużenie obecnego OC, może być ci trudno ogarnąć wszystkie informacje na raz. W związku z tym warto wykorzystywać narzędzia, które zostały stworzone po to, aby pomóc osobom w takiej sytuacji - kalkulatory ubezpieczeń nie tylko agregują i porządkują najlepsze dostępne propozycje, ale także pozwolą ci zorientować się wstępnie we wszelkich kosztach dla formy ubezpieczenia, jaką dla siebie wybrałeś. Kalkulator oc Proama jest właśnie jednym z takich narzędzi, których nadrzędnym celem jest tylko jedno - ułatwić ci wybór przy jednoczesnym ograniczeniu czasu, jaki będziesz musiał poświęcić na przeanalizowanie ofert od różnych firm.

 

Na jakie kwestie prawne zwrócić uwagę?

Umowa na ubezpieczenie jest bardzo istotna - w końcu będzie cię obowiązywać przez cały rok, więc absolutnie powinieneś przeczytać ją całą ze zrozumieniem i ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich warunków, jakie obowiązują cię i umożliwiają ewentualne wypłacenie pieniędzy w razie potrzeby. Powinieneś również zapoznać się ze wszystkimi innymi dokumentami towarzyszącymi, a w miarę możliwości także z opiniami innych osób na temat danego ubezpieczyciela. Takie kroki ostrożności sprawią, że ryzyko wpadnięcia na ubezpieczeniową minę zdecydowanie zmaleje. Najlepszy kalkulator oc na kalkulatoroc.org.pl oferuje także serię poradników, co zrobić, aby wybrać najlepszy wariant dla siebie i samochodu - warto przeczytać te informacje zanim podejmiesz finalną decyzję.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Rafał
7 miesięcy temu 2
Warto też przejrzeć lokalne strony https://ubezpieczeniakosteleck... z ubezpieczeniem w dobrych cenach. Plusy są takie, że zawsze agent nam pomoże w razie szkody!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michał
8 miesięcy temu ocena: 100%  1
Nie trzeba korzystać z tradycyjnych internetowych porównywarek, można pobrać aplikację Kupdirect z Google Play na telefon zeskanować kod z ostatniej strony dowodu rejestracyjnego i w 10 sek propozycja a polisa w niecałą minutę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A