Jak być podwójnym dyrektorem i ciągle przebywać na urlopie? On to potrafi

Opublikowano:
Autor:

Jak być podwójnym dyrektorem i ciągle przebywać na urlopie? On to potrafi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W jarocińskim samorządzie nastała moda na łączenie stanowisk. Mamy podwójnych prezesów gminnych spółek, a teraz przyszedł czas na podwójnych dyrektorów. Jeden z nich właśnie objął stanowisko w dość niecodziennych okolicznościach.

 

 

W lutym tego roku z inicjatywy burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego powołano podwójnych prezesów jarocińskich spółek gminnych - Maciejowi Zegarowi do pełnionej funkcji szefa Jarocińskich Linii Autobusowych dołożono prezesurę w Trans Pegazie.

 

 

Z kolei Marcinowi Leśniakowi, prezesowi Zakładu Usług Komunalnych doszło zarządzanie spółką Energia Jarocin [więcej na temet powołania podwójnych prezesów czytaj TUTAJ].

 

 

Na początku września tego roku sytuacja się powtórzyła. Tym razem pojawił się podwójny dyrektor w jarocińskim magistracie. Otóż na szefa wydziału kultury i oświaty powołana została Katarzyna Dudziak, dyrektor Centrum Usług Wspólnych - gminnej jednostki, która zajmuje się obsługą księgową między innymi jarocińskich placówek oświatowych. Od tego czasu Dudziak łączy obie te funkcje [czytaj więcej TUTAJ].

 

 

Teraz pojawił się kolejny podwójny dyrektor. Chodzi o Przemysława Masłowskiego, szefa Centrum Integracji Społecznej.

 

 

Masłowski (ZJ) zanim został dyrektorem CIS-u przez długi czas szefował Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie. Na początku 2017 roku po kontroli przeprowadzonej przez nowe władze powiatu (starostą był wówczas Teodor Grobelny - przyp. red.) został dyscyplinarnie zwolniony z PCPR-u [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

W tej sytuacji zwrócił się Sądu Pracy [o tym czytaj TUTAJ]. W międzyczasie jego stanowisko dyrektora PCPR-u dostał Patryk Kulka (PiS) [więcej TUTAJ].

 

 

Sąd Pracy orzekł jednak, że zwolnienie Masłowskiego odbyło się „z rażącym naruszeniem prawa”. Przyznał mu prawie 150 tys. zł odszkodowania z tytułu utraconego wynagrodzenia, zwrot kosztów procesowych oraz nakazał przywrócenie na wcześniej zajmowane stanowisko [o tym czytaj więcej TUTAJ]. Wyrok podtrzymał sąd drugiej instancji.

 

 

Masłowski wrócił więc do pracy i na stanowisko dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, a Patryk Kulka został jego zastępcą.

 

 

To jednak nie wszystko, ponieważ Masłowski jest nadal szefem Centrum Integracji Społecznej. Jak łączy te dwie funkcje? Otóż, kiedy jest w CIS-ie bierze urlop w PCPR-ze, kiedy szefuje w PCPR-ze jest na urlopie w CIS-ie. Czy tak można? Można. Wszystko odbywa się zgodnie z prawem. PCPR jest jednostką powiatową. Natomiast CIS początkowo prowadził Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarocinie. Od 2017 roku robi to Stowarzyszenie „Pomost”. Jednym ze źródeł utrzymania jest dotacja z gminy Jarocin.

 


Sprawa Przemysława Masłowskiego to druga przegrana powiatu w procesach z powództwa zwolnionych pracowników. Pierwszą wytoczył i wygrał Ireneusz Lamprecht, pozbawiony stanowiska sekretarza powiatu także w trybie dyscyplinarnym. Lamprecht postanowieniem sądu wrócił do pracy w starostwie jako sekretarz. Dodatkowo powiat musiał mu wypłacić ok. 200 tys. zł odszkodowania [na ten temat przeczytasz więcej TUTAJ].

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE