III liga kobiet: Siatkarz Jarocin pokonał KTPS Konin

› Sport i rekreacja 16 dni temu    3.11.2018
Dawid Borucki
komentarzy 0 ocen 3 / 100%

Zawodniczki Siatkarza Jarocin pokonały 3:0 (-9, -14, -17) KTPS Konin w meczu 4. kolejki III ligi kobiet.

Podopieczne Michała Sorka wspólnie z Baryczą Janków Przygodzki są niepokonane w grupie 2 III ligi. W dwóch poprzednich spotkaniach Siatkarz Jarocin pokonał MKS MOS Turek i MLKS Orlik Miłosław. W sobotę do Jarocina przyjechały siatkarki KTPS Konin – najsłabszy zespół w grupie, który w trzech poprzednich spotkaniach nie zdołał wygrać chociażby seta. Przepaść między zespołami widać było w bezpośrednim starciu.

W pierwszym secie tylko w pierwszych akcjach siatkarki z Konina zdołały utrzymywać kontakt z Siatkarzem Jarocin. Po początkowej fazie seta gospodynie odskoczyły rywalkom dzięki serii punktów zdobytych na zagrywce. Zawodniczki KTPS-u nie potrafiły w punkt przyjąć serwisów, które pozwoliły na bezpieczne prowadzenie Jarocinianek. W efekcie Siatkarz odniósł zwycięstwo 25:9. Podobnie wyglądał drugi set, w którym także to Siatkarz – poza początkowymi fragmentami – dominował i wygrał 25:14. Zdecydowanie bardziej wyrównana była trzecia partia, przede wszystkim ze względu na błędy własne gospodyń. Pierwsza połowa seta padła łupem KTPS-u, który wypracował nawet 3-punktową przewagę. Jednak z biegiem czasu Siatkarz przejął inicjatywę, wygrywając 25:17 i cały mecz 3:0.

Za tydzień, 10 listopada Siatkarz Jarocin podejmie Barycz Janków Przygodzki. Będzie to starcie dwóch niepokonanych drużyn, a zarazem ostatni pojedynek Jarocinianek przed własną publicznością w rundzie zasadniczej III ligi. Początek meczu o 18.00.

Siatkarz Jarocin: Amelia Grzech, Julia Kita, Anna Bednarek, Julia Misiak, Julia Marciniak, Zuzanna Tyl, Agnieszka Becela (L) oraz Wiktoria Antczak, Aneta Bartkowiak, Zuzanna Malinowska, Eliza Bakalarczyk

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -