R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - BS Jarocin
R E K L A M A

Historia wielkiej miłości z tragedią w tle

› Kultura i Rozrywka 8 miesięcy temu    5.02.2018
Joanna Pera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Fototeka

Jarocin. "Dziewczyna szuka miłości". Filmoteka Narodowa. Dwudziestolecie międzywojenne. 100 lat niepodległości. Kawiarnia filmowa. Pokazy filmowe. Kino przedwojenne.

 

R E K L A M A

 

W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca Kawiarnia Filmowa zamieni się w przedwojenną salę kinową. Wyświetlane z okresu dwudziestolecia międzywojennego filmy, z cyklu "W starym kinie" mają być cegiełką do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obrazy zostały zdigitalizowane w ramach projektu "Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych" w Filmotece Narodowej w Warszawie. Najcennijeszy zbiór Filmoteki Narodowej utrwalono na nośniku cyfrowym i udostępniono szerokiej publiczności.

Już 5 lutego jako pierwszy zostanie wyświetlony melodramat w reżyserii Romualda Gantkowskiego "Dziewczyna szuka milości".

Obraz przedstawia historię Jerzego Zamiejskiego, który jest ślusarzem w podmiejskim warsztacie, a także lotnikiem amatorem. Buduje prowizoryczne samoloty, ma wspaniałe pomysły na zrewolucjonizowanie lotnictwa, jednak brak mu środków na ich realizację. Przypadkiem poznaje Tomasza Kotlicę, Polaka, który dorobił się fortuny w Brazylii. Zakochuje się z wzajemnością w jego córce Janinie, jednak opuszcza ją wskutek intrygi uknutej przez Witolda, konkurenta do jej ręki. Witold zazdrości Jerzemu nie tylko względów u Janiny, lecz także talentu w dziedzinie lotnictwa.
Dzięki pomocy Kotlicy Jerzy kończy szkołę lotniczą i politechnikę. Kotlica namawia wpływowych brazylijskich Polaków do założenia spółki transportowej i uruchomienia linii lotniczej Polska - Brazylia. Zatrudnia Jerzego jako projektanta i konstruktora samolotów. Wkrótce Jerzy wyrusza w pierwszy próbny lot z Warszawy do Rio de Janeiro (..).

5 lutego - poniedzialek, Kawiarnia Filmowa, godz. 18.30. Wstep wolny.

Więcej na temat wydarzeń kulturalnych w Jarocinie [TUTAJ].

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
R E K L A M A
R E K L A M A