ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1

Historia i język polski. Uczniowie po pierwszych testach gimnazjalnych [WIDEO]

› Społeczeństwo› Ze szkół 2 miesiące temu    10.04.2019
Jakub Niewiada
komentarzy 15 ocen 0 / 0%
A A A

Jarocin. Zespół Szkół nr 5 w Jarocinie. Egzaminy gimnazjalne 2019. Pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych. Uczniowie napisali dzisiaj historię i wiedzę o społeczeństwie, a także język polski.

 

 

Tegoroczne egzaminy gimnazjalne odbywają w warunkach, które "nieco" odstają od tych, które pamiętamy z ubiegłych lat. W szkołach w całej Polsce trwa strajk nauczycieli. Zobacz, w jakich warunkach odbyły się testy gimnazjalne TUTAJ [KLIKNIJ].

 

 

Uczniowie musieli zmierzyć się dzisiaj z przedmiotami humanistycznymi. O godzinie 9.00 zasiedli do testu z historii i wiedzy o społeczeństwie, a o godzinie 11.00 podeszli do egzaminu z języka polskiego. Opinie o poziomie trudności testów w Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie były podzielone.

 

 

- Wydaje mi się, że nie poszło najgorzej, ale trochę się boję wyników. Mam nadzieję, że będzie dobrze i dostanę się do szkoły, do której chcę iść - mówi Tobiasz Stefaniak z 3a.

 

 

- Czasami strzelałem, ale niektóre też umiałem. Za bardzo się nie uczyłem - ogólnie było bardzo dobrze - mówi jeden z gimnazjalistów.

Uczniowie wypowiedzieli się także na temat strajku nauczycieli oraz o wprowadzeniu ósmych klas.

Zobacz wideo poniżej.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (15)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ www
2 miesiące temu ocena: 89%  15
Jeśli mają dzieci w du.... to dać im 8 godz dziennie albo wyliczyć każdą godzinę mają 3 miesiące w roku wolne i płacone kto tak ma a dzieci uczą się w domu z rodzicami
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
2 miesiące temu ocena: 91%  14
Strajk strajkiem ale gdzie są wychowawcy ,nauczyciele matematycy ,poloniści i inni tych dzieci piszących egzaminy.Pozostawili ich samych sobie....czy swoje dzieci też by zostawili kierując się tylko materialnymi względami. Niech więc nie mówią o powołaniu trosce o nasze dzieci to tylko obłuda
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Roman
2 miesiące temu ocena: 81%  13
Nauczyciel niech pracuje po 8 godz codziennie to zobacza jak smakuje praca.ja studiowałem 8 lat i zarabiam 2500tys i nie strajkuje.nikt nie płaci mi za 2 m-ce wakacji nikt nie daje mi 13 pensji nikt nie daje dodatku wiejskiego nikt nie daje grosza za nadgodziny.Dla mnie to po prostu kpina .jak rząd tak rozdaje kasę to wszystkie zawody powinny wyjść na ulice.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rodzic
2 miesiące temu ocena: 75%  12
"W związku z nieudanym dzisiejszym spotkaniem w sprawie strajku informujemy, że jutro rozpocznie się strajk. Dalsze informacje będą przekazywane na bieżąco" taka informacja pojawiła się na stronie Szkoły w Żerkowie 7 kwietnia i cisza. Żadnego kontaktu żadnej informacji, czy jest komisja czy są egzaminy. Z gazety dowiadujemy się że egzaminy gimnazjalistów się odbywają. A ośmioklasiści jeszcze nic nie wiedzą. Nawet nie wiemy na którą godzinę co dzieci magą zabrać ze sobą. kompletnie żadnej informacji. Może któryś z redaktorów mógłby się zainteresować bezczynnością Pani Dyrektor w Żerkowie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
2 miesiące temu ocena: 80%  11
Słuszne oburzenie. Pani dyrektor, niech się pani obudzi. Gimnazjaliści i rodzice czekają!
~ Rodzic
2 miesiące temu ocena: 60%  10
A jednak dyrektorzy i nauczyciele nie zostawili naszych dzieci. Dyskutujemy w gronie znajomych by wesprzeć strajkujących nauczycieli finansowo. Jeżeli średnia płaca w Polsce wynosi 5 tysięcy a oni zarabiają połowę z tego to jest to zgroza.Tyle lat nauki, praca odpowiedzialna, nawet bez publicznego życia prywatnego.Musimy ich wspierać bo to nam się będzie opłacać. Jeśli będą więcej zarabiać- wtedy jeszcze lepiej będą pracować z naszymi dziećmi.,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ^wwwww
2 miesiące temu ocena: 57%  9
Szkoda, że nie poczuwają się i nie wykazują troski o nasze dzieci. Gdyby nie dzieci - nie mieliby pracy i płacy. A tu brak zrozumienia i empatii dla sytuacji rodziców i dzieci - choćby małe "przykro nam". Strzelacie drodzy nauczyciele sobie w stopy, bo rodziców za sobą coraz mniej macie. Myślę, że z godnością i szacunkiem tego zawodu z biegiem rozwoju techniki i lat lepiej niestety nie będzie.
~ daria
2 miesiące temu ocena: 40%  8
Dzięki prezydentowi miasta udało się przeprowadzić egzaminy. Dziękujemy !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ danuta
2 miesiące temu ocena: 100%  7
Jarocin NIE MA prezydenta, Jarocin ma BURMISTRZA. Chyba wiedza ogólna kuleje
~ Hmm
2 miesiące temu ocena: 100%  6
Srata pierdata do niczego Ci ten test....zycie i tak wszystko zweryfikuje.albo rodzice ci załatwią albo szczęście.w każdym innym wypadku skończysz w fabryce na montażu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nauczyciele gdzie byli?
2 miesiące temu ocena: 67%  5
Strajkowali. Poszedłem na korki do siostry i osiągnąłem sukces
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Emet
2 miesiące temu ocena: 61%  4
Trzeba zbierać podpisy o likwidację karty nauczyciela i przekształcenie szkół w niepubliczne szkoły prowadzone przez stowarzyszenia rodziców dzieci uczęszczających do tych szkół. Wtedy dzieci będą na pierwszym miejscu a nie pieniądze i przywileje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ale to jest taka akcja
2 miesiące temu ocena: 45%  3
Glupoty. Pierdoły. Miernota.
~ ar
2 miesiące temu ocena: 71%  2
Ja tam z polskiego i historii swój test spieprzyłem, ledwo 50%, ale z części matematyczno-przyr. było już 100% :) Powodzenia jutro!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ana
2 miesiące temu ocena: 33%  1
Już widzę to 100% :))) marzenie, żeby to zdobyć